Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 17. KOLO

Zo vedúcej šestice neuspela iba Udiča

Mikušovce – Papradno 1:2 (1:1) V 3. min Nemčík spálil vyloženú šancu, ktorú mu zmaril Porubčan. O minútu Holba z ťažkého uhla rozjasal divákov – 1:0. V 5. min nepremenil hosťujúci Nemčík jedenástku, ktorú mu chytil Porubčan.

Mikušovce – Papradno
1:2 (1:1)
V 3. min Nemčík spálil vyloženú šancu, ktorú mu zmaril Porubčan. O minútu Holba z ťažkého uhla rozjasal divákov – 1:0. V 5. min nepremenil hosťujúci Nemčík jedenástku, ktorú mu chytil Porubčan. Hostia sa snažili a v 44. min po rohu vyrovnal najmenší hráč na ihrisku Peter Babiar hlavou – 1:1. Druhý polčas začali Papradňania aktívnejšie, avšak v 54. min po centri J. Borovského hlavičkoval R. Borovský, ktorý bol faulovaný. L. Gašpárek poslal jedenástku do spojnice. Od tohto momentu boli hostia lepší a viackrát ohrozili domácu bránu. Rozhodujúci moment prišiel v 75. min, keď dobre hrajúci Nemčík bol faulovaný pred šestnástkou. Rozhodca ponechal výhodu a Peter Babiar vystrelil a loptu, ktorá vypadla dobre chytajúcemu Porubčanovi, dopravil do siete Janáček. Do konca domáci nič nevymysleli a hostia mohli vedenie zvýšiť v 76. min, ale Černošík trestuhodne zahodil.
Mikušovce: Porubčan – L. Gašpárek, J. Borovský, Pagáč, Kopačka, Hošták, Gašpar, Meliška, Holba, Budiač (Monček), R. Borovský.
Papradno: Hromadík – P. Balušík, Martinec (J. Balušík), M. Trúchlik, Peter Babiar, Lukáč, Klabník, Kukučka, Černošík, Janáček, Nemčík (Kurnocík).
Pred 50 divákmi rozhodovali Milčík, Dobrodenka, Vyletelka.
(r)
Pružina – Prejta
1:1 (1:0)
Obe mužstvá predviedli divákom slabý fotbal. Zaujal iba gól Alexandra Fabuša, ktorý v 23. minúte po centri z pravej strany prekonal Vrábela v bránke Prejty – 1:0. Obojstranná herná mizéria pokračovala aj v druhom polčase. Hostia v snahe vyrovnať boli aktívnejší a ich oduševnenie sa im vyplatilo v 85. minúte, kedy Vysocký špičkou kopačky umiestnil loptu pod brvno Pružinského bránky – 1:1. Pred 100 divákmi rozhodovali Kapila, F. Kováč a Kebísek.
Pružina: Pružinský – Ondrejička, J. Fabuš, A. Ondrejička (Košút), P. Haviar, Kardoš, Bolega, Žilinčík (J. Haviar), Mikušík, A. Fabuš, Jakúbek Martin (Jadroň)
Prejta: Vrábel – Slivka, Bagín, Juríček, Hric, Uhlík, Vysocký (Kateričnin), Porubčan, Kušík, Lachner, Vyhlídal. (r)
Ladce – Šebešťanová
7:1 (2:0)
Líder mal prevahu, ktorú nevedel zúžitkovať. Prvú šancu mali hostia, ale Porubčan zachraňoval pred Balážom v 7. min. O tri minúty otvoril skóre hlavou Zábojník a v 22. min Marián Habánek usmernil trestný kop do spojnice. V 28. min Zábojník zblízka zvýšil na 2:0. Účet druhej časti otvoril v 56. min Šedík na 3:0 a v 57. min Marián Habánek zvyšoval na 4:0. O minútu Lovíšek znížil na 4:1. V 61. min po samostatnom prieniku pred K. Petríkom zabránil najhoršiemu Porubčan. V 73. min mieril spoza šestnástky do siete Hromka – 5:1. O chvíľu Šedík hlavičkoval vedľa a šiesty gól dal v 78. min Marián Habánek. Jamrich v 80. min hlavičkoval do Martinkovho chrbta a v 89. min Marián Habánek hetrikom zavŕšil konečné skóre.
Ladce: Porubčan – Šedík, K. Mražík, F. Váň (Koštialik), Zábojník, Vyhnička (E. Mražík), Jamrich, Martinka, Hromka (Eliáš), E. Pagáč, Marián Habánek.
Šebešťanová: Zvak – L. Petrík, Mravec (Mitaš), Šesták, P. Petrík, Kukučka, Kaprálik, Baláž, Lovíšek, Kukučiar, K. Petrík. Rozhodovali Petrušek, Šlesar, Badár.
F. Gach
Dulov – Ilava
2:4 (0:1)
Do 15. min sa súperi oťukávali a hostia vystrčili rožky v 19. min, keď voľný Staňo otvoril gólový účet. Dulovčania znervózneli a v 28. min opäť Staňo sám pred bránou prudko hlavičkoval vedľa. Baláž a Mojto bránu netrafili a vedľa strieľal aj v 32. min Šedo. V 53. Mikoláš ideálne našiel Mojta, a ten nedal Turzovi šancu – 1:1. Po rozohraní išli Ilavčania do vedenia Bortelom a o päť minút Pagáč zvýšil na 1:3. Nádej pre Dulov vykresal v 67. min Troška, ktorý zdiaľky prekvapil brankára. Turza vyrazil Balážovu strelu a po rohu Mojto hlavičkoval tesne nad. Posledné slovo mal v 83. min Šedo a po úniku upravil na 2:4.
Dulov: Suchánek – Mojto, Gašpar, Mikoláš, Pavliš, Slabý, Pfeffer, Kolár, Baláž, Pažitný (Troška), Vozár.
Ilava: Turza - J. Barkáč, Strapko, Galko, Pilát, Šedo, Cabaj, Staňo, Bortel, Pagáč (Kameništiak), Šatka.
Rozhodovali Barenčík, Strýček, Gančár. P. Prekop
Visolaje – Plevník
2:0 (1:0)
Prvý polčas sa odohrával prevažne na polovici hostí. Domáci potvrdili prevahu iba jedným gólom, ktorého autorom bol v 24. min Hybben. Niekoľko ďalších šancí zmaril brankár Čupec. Hostia sa predstavili solídnou technikou v zadných radoch, ale sterilným útokom. Po prestávke Plevník s vetrom v chrbte vyrovnal hru, ale boli to domáci, ktorí v 55. min R. Sviečkom pridali druhý presný zásah. Visolaje získali prevahu, ale bez gólového efektu. Hostia sa nepresadili, a keď od 80. min dohrávali bez vylúčeného Tamášiho, je výsledok pre nich prijateľný. Domácich priaznivcov uspokojil viac výsledok, pekné počasie ako dianie na ihrisku.
Visolaje: Štrbáň - Sagan, R. Sviečka (A. Baninec), Palme, Štefanec, Lohyňa, Ciesar, Madara, Rafaj, (Sojčák), Hybben, Mužlay.
Plevník: Čupec – Kremeň (Jurčaga), F. Ďurkech (Turčáni), Butko, Janech, Kušnier, Kamas, Kardoš, M. Ďurkech, Š. Tamáši, Babinec (Smataník). Pred 250 divákmi rozhodovali Mihálik, J. Mazán, Černej. (sag)
Horovce – Udiča
2:0 (1:0)
Na trávniku sa síce stretli mužstvá z horných poschodí tabuľky oblastnej ligy, no dvom stovkám divákov predviedli iba priemerný futbal s minimom šancí. Na vedúci gól si domáci museli počkať až do 43. minúty, kedy Kučo z veľkého uhla vymietol strelou z priameho kopu pavučinky Bašovej bránky – 1:0. Domáci už v úvode druhého polčasu jasali opäť, keď v 52. minúte potrestal chybu hosťujúcej obrany Janíček – 2:0. Potom hostia ožili a v 67. minúte mohli znížiť. Harvánkova strela sa však odrazila od brvna späť do poľa. A keďže brvno sa postavilo do cesty aj Chochelovej strele v 79. minúte, domáci sa tešili zo zaslúženého víťazstva. Horovce: Ciesar – Kučo, Egly, Miček, Cíbik, Svorada (V. Siekel), Janíček, M. Siekel, Prekop, Gereg (Galko), Dubový
Udiča: Bašo – Marciník, Vágner (Matušík), M. Gašpárek, Harvánek, Oravec, T. Gašpárek (Krištof), Krátky, I. Chochel, Milák (Remiš), Repáč.
Rozhodovali Zvak, Kováčik, Koleno. (r)
Brvnište – Beluša
2:1 (0:1)
V priemernom stretnutí sa hra pohybovala medzi šestnástkami a ani jedno mužstvo si nevypracovalo vyloženú gólovú príležitosť. V 25. minúte však prekvapujúco udreli hostia, keď Baranec krížnou strelou nekompromisne prekonal domáceho brankára Čapliara – 0:1. Domáci po góle pridali a v 32. minúte mali možnosť vyrovnať, ale Miniarik nepremenil jedenástku, ktorú mu chytil Ďuriška. Priemerný futbal pokračoval aj v druhej štyridsaťpäťminútovke, no šťastena sa tentokrát obrátila na stranu domácich. V 52. minúte dal vyrovnávajúci gól Šlesár a tri body domácim zabezpečil v 78. minúte strelou spoza šestnástky Koreň – 2:1. Pred 200 divákmi rozhodoval Bušovský,
Brvnište: J. Čapliar - Koreník, Šamaj, B. Čapliar, Ecker, Koreň, Miniarik, Čvirik, Hrebík, Šlesár, Španihel
Beluša: Ďuriška, Kačenka, Gardian, Barenec, Briestenský, Topolan, Šedík, Jankejech, Švec, Petríček (Hlavoň), Sviečka.
Pred 200 divákmi rozhodoval Bušovský Šuba.

2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Bude FK Dubnica prepúšťať? Švec: Prišli sme o vyše 150-tisíc

Exkluzívny pohľad do vnútra dubnického futbalu.

Peter Švec pózuje s Marekom Kuzmom, jedným z lídrov Dubnice, ktorí ostali aj po minulej sezóne.
Rodák z Považskej o historických tituloch aj korone, ktorú prekonal.

Tomáš Frolo, poctivý robotník, ktorý sa nehral na hviezdu

Poctivý robotník v obrane. Rodák z Považskej Bystrice TOMÁŠ FROLO (38) sa nikdy nehral na hviezdu, napriek tomu dokázal to, o čom môže väčšina hokejistov iba snívať. Dva finálové štarty v Plzni a Litvínove pretavil v historické tituly pre svoje tímy.

Tomáš Frolo v drese bratislavského Slovana.