Streda, 27. október, 2021 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 17. KOLO

Zo vedúcej šestice neuspela iba Udiča

Mikušovce – Papradno 1:2 (1:1) V 3. min Nemčík spálil vyloženú šancu, ktorú mu zmaril Porubčan. O minútu Holba z ťažkého uhla rozjasal divákov – 1:0. V 5. min nepremenil hosťujúci Nemčík jedenástku, ktorú mu chytil Porubčan.

Mikušovce – Papradno
1:2 (1:1)
V 3. min Nemčík spálil vyloženú šancu, ktorú mu zmaril Porubčan. O minútu Holba z ťažkého uhla rozjasal divákov – 1:0. V 5. min nepremenil hosťujúci Nemčík jedenástku, ktorú mu chytil Porubčan. Hostia sa snažili a v 44. min po rohu vyrovnal najmenší hráč na ihrisku Peter Babiar hlavou – 1:1. Druhý polčas začali Papradňania aktívnejšie, avšak v 54. min po centri J. Borovského hlavičkoval R. Borovský, ktorý bol faulovaný. L. Gašpárek poslal jedenástku do spojnice. Od tohto momentu boli hostia lepší a viackrát ohrozili domácu bránu. Rozhodujúci moment prišiel v 75. min, keď dobre hrajúci Nemčík bol faulovaný pred šestnástkou. Rozhodca ponechal výhodu a Peter Babiar vystrelil a loptu, ktorá vypadla dobre chytajúcemu Porubčanovi, dopravil do siete Janáček. Do konca domáci nič nevymysleli a hostia mohli vedenie zvýšiť v 76. min, ale Černošík trestuhodne zahodil.
Mikušovce: Porubčan – L. Gašpárek, J. Borovský, Pagáč, Kopačka, Hošták, Gašpar, Meliška, Holba, Budiač (Monček), R. Borovský.
Papradno: Hromadík – P. Balušík, Martinec (J. Balušík), M. Trúchlik, Peter Babiar, Lukáč, Klabník, Kukučka, Černošík, Janáček, Nemčík (Kurnocík).
Pred 50 divákmi rozhodovali Milčík, Dobrodenka, Vyletelka.
(r)
Pružina – Prejta
1:1 (1:0)
Obe mužstvá predviedli divákom slabý fotbal. Zaujal iba gól Alexandra Fabuša, ktorý v 23. minúte po centri z pravej strany prekonal Vrábela v bránke Prejty – 1:0. Obojstranná herná mizéria pokračovala aj v druhom polčase. Hostia v snahe vyrovnať boli aktívnejší a ich oduševnenie sa im vyplatilo v 85. minúte, kedy Vysocký špičkou kopačky umiestnil loptu pod brvno Pružinského bránky – 1:1. Pred 100 divákmi rozhodovali Kapila, F. Kováč a Kebísek.
Pružina: Pružinský – Ondrejička, J. Fabuš, A. Ondrejička (Košút), P. Haviar, Kardoš, Bolega, Žilinčík (J. Haviar), Mikušík, A. Fabuš, Jakúbek Martin (Jadroň)
Prejta: Vrábel – Slivka, Bagín, Juríček, Hric, Uhlík, Vysocký (Kateričnin), Porubčan, Kušík, Lachner, Vyhlídal. (r)
Ladce – Šebešťanová
7:1 (2:0)
Líder mal prevahu, ktorú nevedel zúžitkovať. Prvú šancu mali hostia, ale Porubčan zachraňoval pred Balážom v 7. min. O tri minúty otvoril skóre hlavou Zábojník a v 22. min Marián Habánek usmernil trestný kop do spojnice. V 28. min Zábojník zblízka zvýšil na 2:0. Účet druhej časti otvoril v 56. min Šedík na 3:0 a v 57. min Marián Habánek zvyšoval na 4:0. O minútu Lovíšek znížil na 4:1. V 61. min po samostatnom prieniku pred K. Petríkom zabránil najhoršiemu Porubčan. V 73. min mieril spoza šestnástky do siete Hromka – 5:1. O chvíľu Šedík hlavičkoval vedľa a šiesty gól dal v 78. min Marián Habánek. Jamrich v 80. min hlavičkoval do Martinkovho chrbta a v 89. min Marián Habánek hetrikom zavŕšil konečné skóre.
Ladce: Porubčan – Šedík, K. Mražík, F. Váň (Koštialik), Zábojník, Vyhnička (E. Mražík), Jamrich, Martinka, Hromka (Eliáš), E. Pagáč, Marián Habánek.
Šebešťanová: Zvak – L. Petrík, Mravec (Mitaš), Šesták, P. Petrík, Kukučka, Kaprálik, Baláž, Lovíšek, Kukučiar, K. Petrík. Rozhodovali Petrušek, Šlesar, Badár.
F. Gach
Dulov – Ilava
2:4 (0:1)
Do 15. min sa súperi oťukávali a hostia vystrčili rožky v 19. min, keď voľný Staňo otvoril gólový účet. Dulovčania znervózneli a v 28. min opäť Staňo sám pred bránou prudko hlavičkoval vedľa. Baláž a Mojto bránu netrafili a vedľa strieľal aj v 32. min Šedo. V 53. Mikoláš ideálne našiel Mojta, a ten nedal Turzovi šancu – 1:1. Po rozohraní išli Ilavčania do vedenia Bortelom a o päť minút Pagáč zvýšil na 1:3. Nádej pre Dulov vykresal v 67. min Troška, ktorý zdiaľky prekvapil brankára. Turza vyrazil Balážovu strelu a po rohu Mojto hlavičkoval tesne nad. Posledné slovo mal v 83. min Šedo a po úniku upravil na 2:4.
Dulov: Suchánek – Mojto, Gašpar, Mikoláš, Pavliš, Slabý, Pfeffer, Kolár, Baláž, Pažitný (Troška), Vozár.
Ilava: Turza - J. Barkáč, Strapko, Galko, Pilát, Šedo, Cabaj, Staňo, Bortel, Pagáč (Kameništiak), Šatka.
Rozhodovali Barenčík, Strýček, Gančár. P. Prekop
Visolaje – Plevník
2:0 (1:0)
Prvý polčas sa odohrával prevažne na polovici hostí. Domáci potvrdili prevahu iba jedným gólom, ktorého autorom bol v 24. min Hybben. Niekoľko ďalších šancí zmaril brankár Čupec. Hostia sa predstavili solídnou technikou v zadných radoch, ale sterilným útokom. Po prestávke Plevník s vetrom v chrbte vyrovnal hru, ale boli to domáci, ktorí v 55. min R. Sviečkom pridali druhý presný zásah. Visolaje získali prevahu, ale bez gólového efektu. Hostia sa nepresadili, a keď od 80. min dohrávali bez vylúčeného Tamášiho, je výsledok pre nich prijateľný. Domácich priaznivcov uspokojil viac výsledok, pekné počasie ako dianie na ihrisku.
Visolaje: Štrbáň - Sagan, R. Sviečka (A. Baninec), Palme, Štefanec, Lohyňa, Ciesar, Madara, Rafaj, (Sojčák), Hybben, Mužlay.
Plevník: Čupec – Kremeň (Jurčaga), F. Ďurkech (Turčáni), Butko, Janech, Kušnier, Kamas, Kardoš, M. Ďurkech, Š. Tamáši, Babinec (Smataník). Pred 250 divákmi rozhodovali Mihálik, J. Mazán, Černej. (sag)
Horovce – Udiča
2:0 (1:0)
Na trávniku sa síce stretli mužstvá z horných poschodí tabuľky oblastnej ligy, no dvom stovkám divákov predviedli iba priemerný futbal s minimom šancí. Na vedúci gól si domáci museli počkať až do 43. minúty, kedy Kučo z veľkého uhla vymietol strelou z priameho kopu pavučinky Bašovej bránky – 1:0. Domáci už v úvode druhého polčasu jasali opäť, keď v 52. minúte potrestal chybu hosťujúcej obrany Janíček – 2:0. Potom hostia ožili a v 67. minúte mohli znížiť. Harvánkova strela sa však odrazila od brvna späť do poľa. A keďže brvno sa postavilo do cesty aj Chochelovej strele v 79. minúte, domáci sa tešili zo zaslúženého víťazstva. Horovce: Ciesar – Kučo, Egly, Miček, Cíbik, Svorada (V. Siekel), Janíček, M. Siekel, Prekop, Gereg (Galko), Dubový
Udiča: Bašo – Marciník, Vágner (Matušík), M. Gašpárek, Harvánek, Oravec, T. Gašpárek (Krištof), Krátky, I. Chochel, Milák (Remiš), Repáč.
Rozhodovali Zvak, Kováčik, Koleno. (r)
Brvnište – Beluša
2:1 (0:1)
V priemernom stretnutí sa hra pohybovala medzi šestnástkami a ani jedno mužstvo si nevypracovalo vyloženú gólovú príležitosť. V 25. minúte však prekvapujúco udreli hostia, keď Baranec krížnou strelou nekompromisne prekonal domáceho brankára Čapliara – 0:1. Domáci po góle pridali a v 32. minúte mali možnosť vyrovnať, ale Miniarik nepremenil jedenástku, ktorú mu chytil Ďuriška. Priemerný futbal pokračoval aj v druhej štyridsaťpäťminútovke, no šťastena sa tentokrát obrátila na stranu domácich. V 52. minúte dal vyrovnávajúci gól Šlesár a tri body domácim zabezpečil v 78. minúte strelou spoza šestnástky Koreň – 2:1. Pred 200 divákmi rozhodoval Bušovský,
Brvnište: J. Čapliar - Koreník, Šamaj, B. Čapliar, Ecker, Koreň, Miniarik, Čvirik, Hrebík, Šlesár, Španihel
Beluša: Ďuriška, Kačenka, Gardian, Barenec, Briestenský, Topolan, Šedík, Jankejech, Švec, Petríček (Hlavoň), Sviečka.
Pred 200 divákmi rozhodoval Bušovský Šuba.
1. Ladce 17 12 4 1 53:14 40
2. Ilava 17 12 1 4 38:27 37
3. Horovce 17 11 1 5 41:28 34
4. Udiča 17 10 3 4 37:19 33
5. Visolaje 17 10 3 4 55:25 33
6. Brvnište 17 10 2 5 25:24 32