Streda, 20. október, 2021 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Futbal 5. liga 21. kolo

V. Uherce - Pov. Teplá 6:1 (3:1) Góly: 7. a 47. Kováč, 29. a 46. Cifrík, 75. Javúrek, 77. Zeleník - 5. Krasňanský V 1. minúte Cifrík pálil ponad bránu. V 5. minúte po odpískanom faule pokutový kop premenil Krasňanský.

V. Uherce - Pov. Teplá
6:1 (3:1)
Góly: 7. a 47. Kováč, 29. a 46. Cifrík, 75. Javúrek, 77. Zeleník - 5. Krasňanský
V 1. minúte Cifrík pálil ponad bránu. V 5. minúte po odpískanom faule pokutový kop premenil Krasňanský. V 7. minúte Kováč prehodil brankáre. V 20. minúte po akcii z rohu vsietil gól Cifrík. V 41. minúte sa vynikajúco uvoľnil Cifrík a dal tretí gól domácich. V 47. minúte upravil skóre na 4:1 Kováč. V 56. minúte Král nepremenil pokutový kop. V 75. minúte prešiel Javúrek povedľa brankára a strelil gól. V 77. minúte vystrelil Zeleník zo vzdialenosti 25 metrov a upravil celkové skóre zápasu na 6:1. Domáci v zápase zaslúžene rozstrieľali svojho súpera. Rozhodoval: Gádoši, počet divákov: 160
V. UHERCE: Radosa - Bírka, Hubka, Uhlár, Čangel, Kopál, Cifrík (54. Zeleník), Svrček, Kráľ (59. Letavay), Kováč, Žiak (69. Javúrek).
POV. TEPLÁ: Zlatoš - Dlhopolček, Vrábel, Hrubo, Lutišan, Janíček, Urík, Krasňanský, Sárinec, Vozatár, Zlatoš
Borčice – Podolie
6:1 (2:0)
Góly: 16, 50. a 69. Berde, 45. Ilas, 46. Švikruha, 86. Sabo – 88. Pisca.
Domáci mali výraznú prevahu a už v 16. min po Vodeckého akcii skóroval Berde – 1:0. Hralo sa neustále na jednu bránu a hosťujúci brankár Vojtech podržal spoluhráčov po strelách Kurica, Ilasa a Švikruhu. Až v 45. min ho prekonal zblízka Ilas. Vstup do druhého polčasu mali Borčice raketový a v 46. min Švikruha dal tretí a o štyri minúty Berde štvrtý gól. Rumunský legionár pridal v 69. min efektnými nožničkami piaty gól a striedajúci Sabo zvyšoval v 86. min na 6:0. Podolie korigovalo stav v 88. po rohu Piscom – 6:1.
Borčice: Kopčan – Decký, Kuric, Staňo, Švikruha, Kopačka, Ilas (Košťál), Berde, Sedláček (Vraník), Turza, Vodecký (Sabo).
Podolie: Vojtech – R. Hrušovský, Ščepko, Krajčík, M. Hrušovský, Kičo, Červeňanský, Luštík, Ivana, Križák, Pisca (Augustín).
(ves)
H. Poruba – Selec
0:0
Lepšie začali hostia, keď v 4. min R. Pučekovi chýbal krok, aby dosiahol na Hornákov center. V 7. min D. Staňo vykopol nohou Paulínyho strelu a v 22. min mieril z desať metrov vedľa Hornák. Potom sa konečne osmelili aj domáci a trestný kop Meliša brankár vyrazil, no nikto loptu nedorážal. V 32. min Punovu strelu s námahou vyrazil D. Staňo a na druhej strane v 38. min Jozefovič z päťky netrafil bránu. Hosťujúci Puna ešte v 45. min mieril v dobrej pozícii vedľa. V 60. min Jozefovič z troch krokov mieril nad, o dve minúty Majerík dostal červenú kartu, ale na prekvapenie domáci prevzali iniciatívu. V 72. min Meliš o centimetre minul bránu a v 80. min tvrdo pálil nad. Ďalšie šance domáci nevyužili a v 89. min mohol rozhodnúť hosťujúci Navrátil, ktorý bežal sám na bránu, ale D. Staňo včasným vybehnutím zachránil remízu.
H. Poruba: D. Staňo – Meliš, Prostinák (J. Živčic), Suchomel, Hofierka (P. Živčic), A. Staňo (M. Živčic), Krajči, Buchta, Jozefovič, T. Staňo, Majerík.
Selec: Korček – Vavruš, Hrbas, Hlavatý, Hornák, Paulíny, B. Puček (Chromý), Navrátil, R. Puček, Mutňanský (Gašparík), Puna.
(sta)
Púchov B – Tr. Jastrabie
1:0 (0:0)
Gól: 73. Chovanec (11 m).
Domáci začali v priemernom zápase lepšie, potom sa hra vyrovnala. V 22. min po signáli z trestného kopu Jankovič kryl strelu Beleša. Po ďalšom priamom kope v 30. min Straka zadovkou prestrelil domácu bránu. V 41. min Strakovu strelu zo šestnástky Jankovič vyrazil na roh. V 56. min Hološkov pokus zmaril Hruška a o tri minúty chytil aj Rojkovu strelu. Po faule na Škorvánka premenil Chovanec v 73. min bezpečne jedenástku. Päť minút pred koncom po prečíslení Šimáček tesne minul bránu hostí.
Púchov B: Jankovič – Rojko, Poljak, Veng (Simáček), Šamánek, Hološko, Chovanec, Holeščák (Škorvánek), Hrnčiarik, Rosina, Janoško (Mihálik).
Tr. Jastrabie: Hruška – Kožlej, Doktor, P. Fodrek, Halás, Glasa, Mikušík, Pavlo, Beleš (Žák), Straka, T. Fodrek. J. Gašpárek
Nováky – M. Lednice
5:1 (2:0)
Góly: 28. a 69. Roháč (jeden z 11 m), 36. Vavro, 64. Slezák, 89. Kaňa – 48. Šimko, 250, Slamka. Nováčania nastúpili síce v pozmenenej zostave bez troch potrestaných hráčov, ale od úvodných sekúnd bolo jasné, kto bude strojcom hry. Už v druhej minúte Kaňovu strelu brankár Konušik vyškriabal na roh. V ďalších minútach sa domáci usadili v súperovej 16-tke, pri Kaňových strelách chýbala futbalová Šťastena. V 24. min Roháč mieril nad, ale o štyri min už otvoril skóre. Od tej chvíle novácki futbalisti hostí ešte viac zatlačili. V 36. min Vavro zvýšil. V závere polčasu sa mohol do streleckej listiny zapísať bojovník Kaňa, jeho strelu si hosťujúci brankár takmer vrazil do brány. Domáci svojho súpera nešetrili ani v druhom polčase, mali jasne viac z hry, ale ich útočníkom chýbala presná strelecká muška. Striedajúcemu Slezákovi stačilo byť na ihrisku len štyri minúty a zapísal sa do listiny strelcov. V 68. min hosťujúci Vančo v 16- tke fauloval Vavru a nariadený pokutový kop premenil Roháč. V závere zápasu sa Nováky so svojím súperom hrali ako mačka s myšou, diváci mohli byť s ich hrou spokojní. V tomto zápase, ak si niekto zaslúžil dať gól, tak to bol Nováčan Kaňa, ktorému to vyšlo na konci zápasu, keď vymietol šibenicu.
NOVÁKY: Vaňo - Mečiar, Škríb, Koláč, Štrbák, Ďuriš, Hrubina, Roháč, Zaťko, Kaňa, Vavro, str: Slezák, Senaj.
M. LEDNICE: Konušík – P. Lednický, Vančo, Húdek, Šimko, Bielik, Čerňanský, Čelko, Dudák, Petráš, J. Lednický, str: Mišutka, L. Lednický. P. Miština
Oslany – Prečín 5:1 (2:0)
Góly: 50., 51. 72. Néč, 21. Kolár, 35. Bartoš – 55. Rosina, 80, Blaško.
Sobotňajšie futbalové stretnutie zastihlo slovanistov v dobrej forme a po prvýkrát na jar zvíťazili. Málokto z prítomných divákov očakával výhru, posledné výkony tomu nenasvedčovali. Oslany nastúpili bez štyroch štandardných hráčov. Od začiatku však bolo načo pozerať. Už v úvode zápasu Gaži a Bartoš vystrašili hosťujúceho gólmana, ale v 12. min sa vyznamenal náhradný brankár domáci Košian, ktorý len nohami zabránil istému gólu. Prvý gól padol v 21. min po Kolárej hlavičke. V 35.min Černák nezištne uvoľnil Bartoša, ktorý už vedel kam patrí lopta - 2:0. V druhom polčase začali svižnejšie hostia, ale Oslančania sa nedali zaskočiť a udreli. V 50. min obrana hostí zaspala a Néč zvýšil na 3:0. Ten o minútu z rohu 16- tky rozvlnil sieť a diváci už videli štyri góly. O dve minúty mohol byť na svete hetrik, pretože Néč z päťky netrafil. V 55. min hostia zahrávali tresný kop a Rusinova prízemná strela prešla pomedzi nohy domácemu brankára do siete. “
OSLANY: Košian – Ivanka, Sliepka, Adamec, Černák, Gaži, Kolár, Bartoš, Čavoj, Néč, P. Šandrik, str: Štálnik, Varačka.
PREČÍN: Budaj – Mojžišík, Kaduch, Kostelanský, Raček, Oravík, Záhradník, Blaško, Michel, Briestenský, Rosina.

Ďalšie výsledky: Brezová – Kamenec 0:2 (0:2), 34. a 39. Nechala, Z. Kostoľany – Hôrka 3:2 (2:1), 2. Rolinec, 5. J. Oršula, 58. Záhon z 11 m – 13. Zmeko, 82. Zaťovič.

1. Borčice 21 16 3 2 64:30 51
2. Nováky 21 14 5 2 53:17 47
3. H. Poruba 21 12 4 5 39:21 40
4. Púchov B 21 11 6 4 41:16 39
5. Hôrka 21 11 6 4 44:21 39
6. Selec 21 10 6 5 39:18 36
7. Brezová 21 11 2 8 46:29 35
8. Kamenec 21 9 4 8 35:29 31