Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 18. KOLO

Súboj prvých rozhodli Ladce dvoma penaltami

Papradno – Brvnište 3:1 (2:0) V 13. min v derby po chybe brankára otvoril skóre Nemčík. O deväť minút Tóth hlavou zvýšil na 2:0. Domáci mali viac šancí, hostia sa pred bránu veľmi nedostávali. Po prestávke v 46. min osamotený Nemčík sám pred J. Čapliar

Papradno – Brvnište
3:1 (2:0)
V 13. min v derby po chybe brankára otvoril skóre Nemčík. O deväť minút Tóth hlavou zvýšil na 2:0. Domáci mali viac šancí, hostia sa pred bránu veľmi nedostávali. Po prestávke v 46. min osamotený Nemčík sám pred J. Čapliarom neskóroval, keď brankár jeho úmysel vystihol. V 65. min Janáček prešiel obranou ako nôž maslom a zvýšil na 3:0. V závere Brvnišťania pritlačili, Miniarikove priame kopy končili vedľa, až v 90. min jeden z nich tečoval hlavou Šlesar a znížil na konečných 3:1.
Papradno: Hromadík – P. Balušík, Martinec (Hucan). Macošinec (Trnčík), Tóth (P. Truchlík), Lukáč, Klabník, Kukučka, Černošík, Janáček, Nemčík.
Brvnište: J. Čapliar – Ecker, Šamaj, B. Čapliar, Koreník, Koreň, Miniarik, P. Španihel, Hrebík (Holiš), Šlesár, M. Španihel.
Rozhodovali Zvak, Mihálik, Mako. (r)
Beluša – Horovce
3:1 (2:0)
V 1. min Sviečka trafil brvno brány hostí a v 15. min Boháčikovu hlavičku Ciesar vyrazil na roh. Švec otvoril skóre v 25. min z priameho kopu, keď jeho strelu tečoval jeden z hostí do vlastnej siete V 31. min Siekelovu strelu kryl Ďuriška a o minútu na druhej strane Petríček minul bránu. V 42. min Švec zvýšil na 2:0 a v 44. min mohol znížiť Svorada, no Ďuriška jeho pokus zblízka chytil. V 46. min Galko mieril nad domácu bránu a o minútu Sviečka hlavičkoval nad. V 56. min Boháčik zvýšil na 3:0 a o tri minúty Siekel dal kontaktný gól Horoviec. V 67. min Boháčik hlavičkoval nad a v 75. min mohol znížiť Svorada, no jeho pokus hlavou Ďurišku neohrozil.
Beluša: Ďuriška – Kačenka, Gardian, Sviečka, Briestenský, Topolan, Jankejech, Šedík, Švec, Petríček, Boháčik (Baranec).
Horovce: Ciesar – Kučo, Egly, Miček, Cíbik (Galko), Svorada, Janíček, Siekel, Prekop, Gereg, Dubový.
Rozhodovali Vyletelka, O. Gábor, Trško. (duš)
Udiča – Visolaje
2:1 (1:1)
Hostia boli počas celého zápasu lepším mužstvom, ale zahodili veľa šancí, čo ich stálo body. Vedúci gól dali Visolaje Rafajom v 36. min, ale v 42. min po zaváhaní obrany kanonier I. Chochel vyrovnal. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, hostia tlačili, ale ich prevaha končila pred šestnástkou, Udičania vyťažili z ďalšieho zaváhania hosťujúcich zadákov a v 84. min dal I. Chochel ich víťazný gól.
Udiča: Bašo – Krištof (Matušík), Vágner, M. Gašpárek, Harvánek, Oravec (Drblík), T. Gašpárek, Marciník, I. Chochel, Milák, Remiš (Martinka).
Visolaje: M. Sviečka – Sagan, R. Sviečka, Palme, A. Baninec, Kvasnica, Lohyňa (Ciesar), Madara, Rafaj, Hybben, Mužlay.
Rozhodovali Cíbik, M. Pecuš, J. Pecuš. (r)
Plevník – Dulov
5:1 (1:1)
Už v 3. min M. Ďurkech využil nedorozumenie obrany Dulova a bolo 1:0. Strely Mojta a Mikoláša míňali domácu bránu. V 28. min Kušnierovu tutovku chytil Suchánek a M. Ďurkech spálil veľkú šancu Plevníka. Trest prišiel v 42. min, keď Kolár po ideálnom uvoľnení Mikoláša vyrovnal. Potom druhý polčas vyšiel Plevníku lepšie. Kamasovu šancu Suchánek chytil, ale v 48. min bol už na jeho ďalšiu strelu krátky. Dulov odpovedal nepresnou strelou Mojta. V 57. min si nabehol na center Kušnier a bolo 3:1. Kušnier sa najlepšie orientoval aj v 63. min a zvýšil na 4:1. Strely hostí míňali Čupecovu bránu, a tak striedajúci Ďuriš stanovil konečný výsledok v 73. min. V nervóznom závere bol po údere protihráča vylúčený domáci Butko.
Plevník: Čupec – Turčáni, Jurčaga, Butko, Adamec, Kamas (Ďuriš), Smataník, Kardoš, F. Ďurkech, Kušnier, M. Ďurkech (Kremeň).
Dulov: Suchánek - Mišík (Mojto), Troška, Mikoláš, Pavliš, Slabý, Pfeffer, Kolár, Baláž, Lazor, Vozár.
Rozhodovali Kováčik, M. Mazan. P. Prekop
Ilava – Ladce
0:3 (0:1)
V zápase o prvú priečku v 3. min pohrozili cementári Zábojníkom. V 14. min domáci P. Pagáč nožničkami prestrelil a z protiútoku F. Váň po centri Hromku netrafil. V 20. min po faule na E. Pagáča zahrával Koštialik priamy kop, ktorý Šedík usmernil do siete – 0:1. Po rohu v 28. min Šedík vystrelil nad a v 44. min Zábojníkovu strelu zblízka zrazil J. Barkáč na roh. V 48. min Šedo z dvoch metrov namiesto vyrovnania mieril vysoko nad bránu a o štyri minúty ho napodobnil Galko. V 61. min domáci brankár fauloval Hromku a E. Pagáč z jedenástky zvýšil na 0:2. Marián Habánek v 63. min po kombinácii s Hromkom vystrelil nad. Bortel v 68. min mal najväčšiu šancu Ilavy, ale Janke jeho strelu vytlačil mimo bránu. Z protiútoku bol faulovaný Martinka v šestnástke a E. Pagáč z jedenástky stanovil konečný výsledok. Päť minút pred koncom Janke nedovolili dať Šedovi čestný gól a Ladce vysoko vyhrali.
Ilava: Porubčan – J. Barkáč, Galko, Strapko, Pilát, Šedo, Cabaj (Kameništiak), Šatka, Bortel, P. Pagáč, Staňo (Ptáček).
Ladce: Janke – Šedík, Koštialik, F. Váň, Zábojník (K. Mražík), Vyhnička, Jamrich, Martinka, Hromka (E. Mražík), E. Pagáč (Eliáš), Marián Habánek.
Rozhodovali L. Gábor, Kebísek, Jakúbek. F. Gach.
Prejta – Mikušovce
5:0 (2:0)
Domáci sa ujali vedenia v 4. min Vyhlídal trafil žrď a Miroslav Porubčan dal gól. Ten istý hráč v 9. min trafil žrď, ale hosťujúci gólman bol na mieste. O dve minúty išiel Holba sám, ale bránu netrafil. V 15. min sa Michal Porubčan vyznamenal, keď chytil tri strely domácich. Na 2:0 zvyšoval v 37. min strelou spoza šestnástky Uhlík. V 58. min nevyšla Prejťanom ofsajdová pasca, Eliáš prihral Holbovi, ktorý zaváhal. V 63. min Hricov únik zmaril Michal Porubčan. V 71. min upravil na 3:0 Miroslav Porubčan a o minútu ten istý hráč zvýšil na 4:0. Sedem minút pred koncom zakončil Kubala únik strelou vedľa, ale skóre pečatil minútu pred koncom prudkou strelou na 5:0.
Prejta: Vrábel – Slivka, Bagin, Juríček (Katerinčin), Hric, Uhlík, Trnka, Bušík (Kubala), Vysocký, Miroslav Porubčan, Vyhlídal (Lacher).
Mikušovce: Michal Porubčan – L. Gašpárek, J. Borovský, Pagáč, Eliáš, Hošták, M. Gašpar, Meliška, Holba, Dobrodej, R. Borovský.
Rozhodovali Bezdeda, Petrušek, F. Kováč. (ig)
Šebešťanová – Pružina
0:6 (0:1)
Hostia od začiatku svojou hrou potvrdzovali zámer priviezť z ihriska súpera tri body. Domáci hrali to, čo ich predurčuje k postaveniu v tabuľke. Gólovú sériu začal v 39. min I. Kardoš. Ihneď po otvorení hry v druhom polčase na nerovnom teréne hostia dirigovaní I. Kardošom hrali naďalej technickú hru a v 52. min na 0:2 zvýšil A. Fabuš. V 59. min ten istý hráč zvýšil na 0:3. Štvrtý gól Pružiny dal v 77. min striedajúci J. Kardoš. Domáci totálne odišli nielen herne, ale aj psychicky a na 0:5 zvýšil I. Kardoš v 77. min. Posledné slovo mal v 85. min Žilinčík, ktorý šiestym gólom korunoval veľmi dobrý výkon hostí.
Šebešťanová: Krasňan – L. Petrík, S. Petrík, Šesták (M. Petrík), Martinka (Mitaš), Kukučka, P. Petrík, K. Petrík, Baláž, Šumec, Lovíšek.
Pružina: Pružinský – L. Ondrejička, J. Fabuš, A. Ondrejička, Jadroň, I. Kardoš, Jakubech, Žilinčík, Mikušík, A. Fabuš (J. Kardoš), Košút.
1. Ladce 18 13 4 1 56:14 43
2. Ilava 18 12 1 5 38:30 37
3. Udiča 18 11 3 4 39:20 36
4. Horovce 18 11 1 6 42:31 34
5. Visolaje 18 10 3 5 56:27 33
6. Brvnište 18 10 2 6 26:27 32