Prvou Miss Považia je Lenka Závadská

Považská Bystrica – Finálový večer priniesol rozuzlenie takmer dva mesiace trvajúcej súťaže, v ktorej sa na štyroch kastingoch zúčastnilo 131 dievčat. Posledná dvanástka sa predstavila plnej sále domu kultúry, kde sa snažila predviesť, prečo je najlepšia.

Považská Bystrica – Finálový večer priniesol rozuzlenie takmer dva mesiace trvajúcej súťaže, v ktorej sa na štyroch kastingoch zúčastnilo 131 dievčat. Posledná dvanástka sa predstavila plnej sále domu kultúry, kde sa snažila predviesť, prečo je najlepšia. Skúšky i generálka dávali tušiť, že sa bude na čo pozerať.
Celotýždňový nácvik dal finalistkám poriadne zabrať. Skúšali sa plavky, svadobné šaty a čo bolo pre ne asi najťažšie, odchody a príchody na javisko na všetky disciplíny. Ruch v dome kultúry naznačoval, že od rána mali plné ruky práce nielen technici, kameramani a ďalší personál, ale neskôr aj dámy s nožnicami či šminkami. Oproti predchádzajúcemu semifinále vypustili organizátori voľnú disciplínu, a tak sa dievčatá predstavili najskôr pri odpovediach na otázky, potom v svadobných šatách a napokon v plavkách. Hoci sa mohlo divákom zdať, že času na prezliekanie bolo dosť, nebolo tomu tak. „Nuž, neviem, či je na oblečenie svadobných šiat osem minút dosť, ale profesionálky to stihnú. Dúfam, že aj dievčatá,“ povedala Katarína Novosadová. Nielen pekné šaty robia človeka. „Dnes mi prešlo rukami okrem finalistiek ešte osem ďalších dám, posledným by mal byť Michal Hudák, ktorý chce iba nejaký základ a prepudrovať, aby sa mu neleskla tvár,“ skonštatovala Silvia Bieliková, ktorá dievčatá líčila. Podobne na tom boli vlasové stylistky Anička Slugeňová s Peťou Šutoríkovou. „Všetko sa dá stihnúť a urobiť, najmä vtedy, ak sú vlasy dobré. Dievčatá ich mali nepoškodené, takže, šlo to. Poďte si na chvíľočku sadnúť aj vy, treba s tým niečo urobiť,“ usmiala sa Petra.
Finále bravúrne moderoval Michal Hudák. Občas dostal dievčatá do pomykova a sálu bez problémov k salvám smiechu. Spestrením večera boli vystúpenia mažoretiek Marija, Johnyho Mečocha a Melánie s Hip-hopovou fakultou, dua Tweens. Niečo „iné“ ponúkli Andrea Zimányová s Donnou Renée.
Po poslednej disciplíne sa odobrali do zákulisia nielen dievčatá, ale aj porota. „Dievčatá boli veľmi dobre pripravené. Mne osobne sa páčili najviac v svadobných šatách. Usporiadatelia vybrali nádherné róby a dievčatá, hoci bolo javisko nerovné, chodili graciózne. Plavky a otázky odhalili to ostatné. Niektoré mali trému, ďalšie odpovedali zakríknuto, akoby boli odpovede naučené. Na moderátorove poznámky však reagovali spontánne. Myslím si, že porota sa vzácne zhodla,“ povedal Pavol Sedláček, predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja. „Poradie máme, zostáva nám pozrieť, ako skončilo hlasovanie divákov, povedal predseda poroty Peter Galovič. Poradie sa menilo najmä v závere súťaže, keď sa podľa jeho slov vystriedali na čelných priečkach tri kandidátky. Napokon sa rozhodovalo medzi Lujzou Kaštieľovou a Kristínou Šlesárovou, ktorá ju predbehla v úplnom závere. Koho tipovali na titul samotné dievčatá hneď po skončení súťaže? Lenka Závadská Pavlu Balejovú, Kristína Šlesárová tvrdila, že netuší, Monika Smrčková mala tip, ktorý nechcela prezradiť, Pavla Balejová Natáliu Babicovú, ktorá tipovala naopak ju. Diana Dianová Lenku Závadskú, Jana Červená Dianu Dianovú, Veronika Ševčíková Natáliu Babicovú, Lucia Dianová – Lenku Závadskú, Monika Pšeneková – Lenku Závadskú, Lujza Kaštieľová – Miroslavu Holíčkovú, ktorá tipovala ju alebo Lenku Závadskú.
Ako napokon skončilo hlasovanie poroty? Druhou vicemiss sa stala Natália Babicová z Novej Dubnice, prvou vicemiss je Veronika Ševčíková z Považskej Bystrice. Miss Považie 2007 sa stala Lenka Závadská z Považskej Bystrice.
„Som spokojná. Natália je rozumné a zodpovedné dievča,“ tvrdila mama druhej vicemiss Miroslava, ktorá prišla na súťaž s kamarátkou a množstvom Natáliiných kamarátov. Pôvodne mali s ňou prísť aj súrodenci dvojičky, no v tej chvíli súťažili v spoločenských tancoch na chorvátskej pôde. „Za výhru kúpim niečo mame a súrodencom. Vždy som snívala vyhrať niečo v súťaži miss,“ povedala Natália.
„Priznám sa, že ma čaká množstvo osláv. Okrem titulu vicemiss to budú narodeniny a oslavujú aj babka s dedkom. Nečakala som to, druhá priečka je pre mňa prekvapením,“ povedala druhá Veronika Ševčíková.
„Oslavy a oslavy. To ma čaká v najbližšie dni. Potom si pospím a, bohužiaľ, škola. Chcem si to vychutnať. Neverila som, ale napokon sa to stalo,“ hľadala reč Lenka Závadská.
Víťazka Miss sympatia Kristína Šlesarová ešte nevie, kam pôjde na dovolenku, ktorú vyhrala, ale ako sama povedala: „Určite zoberiem maminu!“
Spokojný bol aj priateľ Moniky Pšenekovej Martin. „Prekvapil ma. Keď som šla domov, volal mi, ako sa mám, a tak. Ja som si myslela, že mi volá z Anglicka, a on bol pritom za mnou v aute!“ povedala šťastná Monika, ktorú prítomnosť Martina potešila snáď viac ako niektoré z ocenení. „Mrzí ma, že sa jej niečo „neušlo“, ale sú aj dôležitejšie veci,“ dodal.
„Som rád, že sme všetko zvládli. Bolo to náročné, no podľa odoziev, ktoré na súťaž boli, sa už teraz dá povedať, že sme neorganizovali poslednú Miss,“ povedal Peter Galovič, riaditeľ TV Považie a zároveň súťaže Miss Považie 2007.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Autor: mk

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Považská

Komerčné články

  1. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  2. Koniec nálepkovaniu a predsudkom medzi kolegami u tohto predajcu
  3. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček
  4. Ako sa z firmy na výrobu krbov stal líder v robotike?
  5. Dobrovoľníci, prihláste sa na Týždeň dobrovoľníctva
  6. PLANEO otvára v máji 9 predajní. Má to zmysel v dobe digitálu?
  7. Green Corner: zelené bývanie blízko centra s prvou splátkou 10 %
  8. Bývajte v centre Košíc – 18 bytov v boutique residence Huštáky
  1. Jednoduché farebné premeny do bytu aj záhrady
  2. Pokoj, výhľady a dobrá kuchyňa? Vyberáme desať hotelov na Ischii
  3. Zlatý sen vo vzduchu
  4. Sapara a Nagy povzbudzovali malých futbalistov a futbalistky
  5. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  6. Pozvánka, ktorá sa neodmieta: oslávte 25 rokov s Kauflandom
  7. Kaufland oslavuje 25 rokov a tvorí pilier slovenskej ekonomiky
  8. Bankroty a miliardové dlhy. Úspešný Trump je ilúzia
  1. Ako sa z firmy na výrobu krbov stal líder v robotike? 8 024
  2. Bývajte v centre Košíc – 18 bytov v boutique residence Huštáky 5 603
  3. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček 5 526
  4. PLANEO otvára v máji 9 predajní. Má to zmysel v dobe digitálu? 5 487
  5. Pokoj, výhľady a dobrá kuchyňa? Vyberáme desať hotelov na Ischii 4 041
  6. Bankroty a miliardové dlhy. Úspešný Trump je ilúzia 2 897
  7. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry 2 809
  8. Slováci posielajú na MS mladíkov. Kedy hrajú a kde ich sledovať? 2 219
  1. Viktor Pamula: Tvorí sa nová Európa
  2. Eva Gallova: Pred koncom vojny nemecké velenie vybralo 23 budovy, ktoré zničia v Banskej Bystrici na námestí a priľahlých uliciach
  3. Anton Kaiser: Medzinárodná fotografická výstava
  4. Timotej Opálek: Arcade Fire - Pink Elephant
  5. Eva Bachletová: Pre mamy
  6. Milan Buno: Čo keby ste si vybrali inak? Ako by potom vyzeral váš život? | 7 knižných tipov
  7. Radovan Čipka: Vnútený izolacionizmus alebo kam nás vedie vláda Róberta Tisa-Orbánsona
  8. Štefan Šturdzík: Pán Bartoška !!
  1. Ivan Čáni: 9. máj 2025 – najhanebneší deň v dejinách Slovenska. 38 516
  2. Ivan Mlynár: Odpoveď Michalovi Šimečkovi na otázku, ktorú o Ficovi zrejme nikdy nepoloží 23 952
  3. Radko Mačuha: Šimečka má niečo, čo už Fico nikdy nebude mať? 20 569
  4. Teodor Pasternák: NAY už nie je „naj“ 12 918
  5. Vlado Jakubkovič: Vypískaný mr. Rudo a prezident mieru. 11 175
  6. Rastislav Puchala: Výzva od Ficina prijatá 8 281
  7. Ján Chomík: Liek na nespavosť 8 046
  8. Miroslav Galovič: Marečku, mohol si ostať legendou... (Mikroblog No 20) 6 249
  1. Věra Tepličková: Cesta slovenského Sizyfa do Moskvy alebo Nie je pre cholerika nič horšie, ako nemať možnosť ísť vyššie
  2. Roman Kebísek: Oslobodzujúci efekt Gauguinovej „lekcie maľovania“ na veko drevenej krabice
  3. Anna Brawne: Pridrahý Robert, najlepšia trasa z "Matičky Rusi" by bola cez Bermudy
  4. Marcel Rebro: Fico má strach z Ukrajiny, preto sa klania Putinovi
  5. Radko Mačuha: Fico ide na oslavu začiatku 3 svetovej vojny.
  6. Tupou Ceruzou: Dobre bude
  7. Post Bellum SK: Hlasy pamätníkov: Nedopusťme návrat vojny!
  8. Radko Mačuha: Hanba, uniklo ďalšie video Šimečkovej ženy.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Viktor Pamula: Tvorí sa nová Európa
  2. Eva Gallova: Pred koncom vojny nemecké velenie vybralo 23 budovy, ktoré zničia v Banskej Bystrici na námestí a priľahlých uliciach
  3. Anton Kaiser: Medzinárodná fotografická výstava
  4. Timotej Opálek: Arcade Fire - Pink Elephant
  5. Eva Bachletová: Pre mamy
  6. Milan Buno: Čo keby ste si vybrali inak? Ako by potom vyzeral váš život? | 7 knižných tipov
  7. Radovan Čipka: Vnútený izolacionizmus alebo kam nás vedie vláda Róberta Tisa-Orbánsona
  8. Štefan Šturdzík: Pán Bartoška !!
  1. Ivan Čáni: 9. máj 2025 – najhanebneší deň v dejinách Slovenska. 38 516
  2. Ivan Mlynár: Odpoveď Michalovi Šimečkovi na otázku, ktorú o Ficovi zrejme nikdy nepoloží 23 952
  3. Radko Mačuha: Šimečka má niečo, čo už Fico nikdy nebude mať? 20 569
  4. Teodor Pasternák: NAY už nie je „naj“ 12 918
  5. Vlado Jakubkovič: Vypískaný mr. Rudo a prezident mieru. 11 175
  6. Rastislav Puchala: Výzva od Ficina prijatá 8 281
  7. Ján Chomík: Liek na nespavosť 8 046
  8. Miroslav Galovič: Marečku, mohol si ostať legendou... (Mikroblog No 20) 6 249
  1. Věra Tepličková: Cesta slovenského Sizyfa do Moskvy alebo Nie je pre cholerika nič horšie, ako nemať možnosť ísť vyššie
  2. Roman Kebísek: Oslobodzujúci efekt Gauguinovej „lekcie maľovania“ na veko drevenej krabice
  3. Anna Brawne: Pridrahý Robert, najlepšia trasa z "Matičky Rusi" by bola cez Bermudy
  4. Marcel Rebro: Fico má strach z Ukrajiny, preto sa klania Putinovi
  5. Radko Mačuha: Fico ide na oslavu začiatku 3 svetovej vojny.
  6. Tupou Ceruzou: Dobre bude
  7. Post Bellum SK: Hlasy pamätníkov: Nedopusťme návrat vojny!
  8. Radko Mačuha: Hanba, uniklo ďalšie video Šimečkovej ženy.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu