Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 19. KOLO

Strelecké explózie Sviečku a Habánka

Prejta – Papradno 2:2 (1:1) Domáci začali náporom, z ktorého vyťažili vedúci gól v 2. min z kopačky Bušíka. Hostia sa po štvrťhodine otriasli a boli do prestávky aktívnejší. Dve minúty pred odchodom do kabín sa podarilo vyrovnať Janáčkovi. Prejte vyši

Prejta – Papradno
2:2 (1:1)
Domáci začali náporom, z ktorého vyťažili vedúci gól v 2. min z kopačky Bušíka. Hostia sa po štvrťhodine otriasli a boli do prestávky aktívnejší. Dve minúty pred odchodom do kabín sa podarilo vyrovnať Janáčkovi. Prejte vyšiel vstup aj do druhej časti a v 58. min Novosedliak dal druhý gól. Papradňania sa nevzdali, vytvorili si miestami až drvivý tlak a v 88. min Janáček vyrovnal. Hostia nakoniec mohli aj vyhrať, ale Nemčík v nadstavenom čase netrafil prázdnu bránu.
Prejta: Vrábel – Slivka, Bagin, Juríček, Hric, Uhlík, Novosedliak (Katerinčin), Bušík, Vysocký, Duras, Vyhlídal (Lacher).
Papradno: Hromadík – Kurnocík, L. Balušík, M. Truchlík (P. Balušík), Peter Babiar, Martinec, Klabník, Kukučka, Černošík, Janáček, Nemčík.
Rozhodovali M. Mazan, Šlesar, F. Kováč. (mi)
Mikušovce – Šebešťanová
1:2 (0:2)
V 4. min dal z dvadsiatich metrov technickou strelou Baláž vedúci gól hostí, ktorí mohli v 8. min zvýšiť, ale Šumec trafil brvno. V 13. min sa Lovíšek pohral s obrancami a zvýšil na 0:2. Šebešťanovej patril prvý polčas, ale v druhom polčase sa karta obrátila. V 51. min po rohu Dobrodej hlavou k žrdi znížil. Ďalšie jeho šance skončili vedľa alebo ich pochytal pozorný Zvak.
Mikušovce: Michal Porubčan – L. Gašpárek, Monček (P. Gašpar), Vršata, Kopačka, Hošták, M. Gašpar, Meliška, Holba, Dobrodej, R. Borovský.
Šebešťanová: Zvak – Kukučiar, S. Petrík, Šesták, P. Petrík, Kukučka, Mitaš (M. Petrík), Baláž, K. Petrík, Šumec, Lovíšek.
Rozhodovali Koleno, Zvak, Jakúbek. (pz)
Pružina – Ilava
6:0 (2:0)
V prvom polčase mala miernu prevahu Pružina, z čoho padli dva goly. V 23. min dal prvý gól A. Fabuš a o desať minút dorazil loptu za Turzov chrbát Bolega. Po prestávke domáci jasne dominovali a v 60. min na 3:0 zvýšil J. Fabuš. O šesť minút striedajúci J. Haviar pridal štvrtý a v 72. min Mikušík piaty gól. Poľavenie domácich nevyužil Ptáček, ktorého krásnu strelu Pružinský vytlačil spod brvna na roh a Jakubech prehlavičkoval bránu, čo bolo zo strany Ilavy všetko.V 84. min dostal Turza červenú kartu a z trestného kopu prekonal I. Kardoš hráča hostí, ktorý musel zaskočiť za vylúčeného gólmana.
Pružina: Pružinský – L. Ondrejička (J. Kardoš), J. Fabuš, P. Haviar, Jadroň (Jakubech), I. Kardoš, P. Kardoš, Žilinčík, Mikušík, A. Fabuš (J. Haviar), Bolega.
Ilava: Turza – J. Barkáč, Galko (Držík), Strapko, M. Barkáč, Šedo, Ptáček, Šatka, Kameništiak (Mikulaj), Staňo, Jakubech.
Rozhodovali Šuba, Mihálik, Trško. (r)
Horovce – Brvnište
6:0 (3:0)
Hostia začali aktívnejšie a v 5. min Koreník trafil žrď. Horovčania potom ožili a postupne Gatial a dvakrát Prekop na konci prvej štvrťhodiny neuspeli. V 21. min po úniku otvoril skóre Gatial. O päť minút na 2:0 po peknej kombinačnej akcii Mičeka Svorada zvýšil na 2:0. V 35. min Koreňovu strelu Pálka vyrazil. O dve minúty Gatial ideálne uvoľnil Janíčka, ktorý preloboval J. Čapliara – 3:0. Po prestávke neuspeli trikrát domáci, na 4:0 zvýšil až v 66. min z jedenástky po faule na Dubového Prekop. Po rozohraní Gatial z päťky trestuhodne zahodil. Hostia sa v 71. min dostali do šance, ale Koreníkov trestný kop z tridsať metrov tesne minul žrď Pálkovej brány. Horovce pridali Gatialom piaty gól v 83. min bodku za zápasom dal krásnou strelou v 89. min Prekop.
Horovce: Pálka – Kučo, Mičuda (Galko), Miček (Rod), Gereg, Svorada (Cíbik), Janíček, M. Siekel, Prekop, Gatial, Dubový.
Brvnište: J. Čapliar – Koreník, Šamaj, B. Čapliar, Ecker, Vališík (Šištík), Miniarik, P. Španihel, Koreň, Šlesár, M. Španihel.
Rozhodovali Strýček, Milčík, Kováčik, 150 divákov. (keb)
Ladce – Plevník
7:1 (4:0)
Už v 2. min Martinovu strelu Čupec vyrazil na roh a v 11. min Hromka na dvakrát nerozvlnil sieť. V 15. min Plevník mal šancu Babincom, ale Janke vytlačil na roh. O dve minúty otvoril skóre F. Váň po spolupráci s Mariánom Habánkom. Po rozohraní Marián Habánek zvýšil na 2:0. V 24. min opäť strelec druhého gólu z priameho kopu vymietol šibenicu a v 37. min zakončil Hromkovu akciu zo šestnástky strelou pod brvno na 4:0, čím dosiahol klasický hetrik. Od 40. min hostia hrali iba desiati bez zraneného hráča. V 45. min Čupec domácemu kanonierovi chytil priamy kop. Dve minúty po prestávke zvýšil F. Váň na 5:0. Nasledovali ďalšie šance Ladiec, ale v 65. min Babinec z priameho kopu prekvapil nerozchytaného domáceho gólmana – 5:1. Ladce dali šancu ďalším hráčom, a preto sa hralo iba v strede ihriska. Až v 85. min po Vyhničkovom centri Jamrich dal šiesty a o minútu Martinka po Eliášovej prihrávke siedmy gól.
Ladce: Janke – Šedík, Koštialik, F. Váň (Eliáš), Zábojník, Vyhnička, Jamrich, Martinka, Hromka (E. Mražík), E. Pagáč, Marián Habánek (K. Mražík).
Plevník: Čupec – Adamec, Jurčaga, Turčáni, F. Ďurkech, Ďuriš, Kamas, Kardoš (Čižmárik), Smataník, Kušnier, Babinec.
Rozhodovali Klabník, Dobrodenka, Kapila. F. Gach
Dulov – Udiča
0:2 (0:0)
V prvom polčas mal Dulov územnú prevahu. Hostia po brejkoch I. Chochela mohli vyhrávať aj trojgólovým rozdielom, no šance nevyužili. Prevaha Dulova pokračovala aj po prestávke, ale Udiča v 83. min dala vedúci gól I. Chochelom. Kolár mohol vyrovnať, ale nastrelil žrď. V závere sa hostia ubránili náporu domácich a ich kanonier I. Chochel potvrdil v 90. min zaslúženú výhru.
Dulov: Suchánek – Mojto, Gašpar (Lazor), Mikoláš, Pavliš, Lencses, Pfeffer, Kolár, Baláž, Pažitný, Vozár.
Udiča: Bašo – Cigánik, Krátky, M. Gašpárek, Martinka (Macháček), Marciník, T. Gašpárek, Matušík, I. Chochel, Milák, Remiš (Drblík).
Rozhodovali Kameník, Bezdeda, O. Gábor. (kri)
Visolaje – Beluša
5:0 (1:0)
Susedské derby prinieslo v prvom polčase nezáživnú hru neodzrkadľujúcu postavenie mužstiev v súťaži. Domáce kombinácie sťažoval protivietor a jediný gól dal v 30. min R. Sviečka. Visolaje po prestávke spresnili hru, kombinácie a ovládli ihrisko, hostia sa z letargie neprebrali a dopomohli Visolajom k zaslúženej výhre. Strelecky sa blysol R. Sviečka, ktorý v 56. a v 74. min zavŕšil čistý hetrik. V 82. min pridal svoj štvrtý gól, keď predtým v 77. min prispela k výhre nová akvizícia P. Mišutka z jedenástky. Konečný výsledok len potvrdil herné kvality oboch mužstiev.
Visolaje: Štrbáň – Sagan (A. Baninec), R. Sviečka, Palme, Štefanec, Kvasnica (Lohyňa), Mišutka, Madara, Rafaj (Ciesar), Hybben, Mužlay.
Beluša: Ďuriška – Kačenka, Baranec, Hlavoň (Boháčik), Briestenský, Topolan, Jankejech (Drak), Šedík, Švec, Petríček, B. Sviečka.
Rozhodovali M. Pecuš, Cíbik, Vyletelka, 400 divákov.

1. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  2. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  3. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  4. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  5. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  6. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  7. Pomáhajte čítaním
  8. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  9. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  10. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?

Pribudlo viac ako tisíc nakazených

PCR testy v pondelok odhalili 1 021 nakazených, laboratóriá otestovali 6 545 vzoriek.

Pozitivita klesá pomaly, poznáme výsledky aj príčiny

Tretie kolo testovania prebehlo takmer v celom Púchovskom okrese. Výsledok bol nad Slovenským priemerom.