Po vztýčení slovenskej zástavy a za spevu národnej hymny spestril program majster v plieskaní pastierskym bičom Martin Brxa. Potom zazneli pastierske rohy, fujary, píšťala v podaní folklórneho súboru Javorník, Ľuba Páričku, Igora Hraška a po recitácii Jozefa Šimonoviča nasledovala Modlitba za národ.
Účinkujúci a jazdkyne na koňoch prešli na ovenčených vozoch obcou a od kostola smerovali do areálu kúpeľov. Kým hasiči stavali máj, spievala Nimničanka. Po výstrele z mažiara a predstavením skupiny historického šermu sa opäť predstavil M. Brxa plieskaním bičom. Techniku ovládania bičom neskôr vysvetlil, mohli si ju vyskúšať i diváci. Odvážnejší boli ochotní majstrovi držať na presnosť v ruke trávu, ktorú „sekal“ bičom. Moderátor I. Hraško postupne uvádzal účinkujúcich – Terchovskú muziku Sokolie, domácu spevácku skupinu Nimničanka, Vadičanku, Javorník.... Štvorhodinové vystúpenia rozihrali žilky divákov, ulahodili i na duši a pokračovali v dobrej nálade pri tanci na májovej ľudovej veselici.
Štefan Pecho, Pavol Štefánik i viacerí Nimničania majú blízko k folklóru, účinkujú na festivaloch a ako hovoria, nuž prečo nepripraviť niečo doma. „Aj keď prvou myšlienkou bolo priblížiť Pastierske slávnosti na salaši, pri ovečkách v ohrade, vybetónovali tanečné kolo... Problémom bolo počasie, ktoré sa objednať nedá. V ústrety nám vyšli miestny hotel, pripravil guláš a Kúpele Nimnica poskytli amfiteáter, v prípade nepriazne počasia bola pripravená kongresová sála,“ povedal o prípravách P. Štefánik. Všetko dopadlo na výbornú a organizátori vedia, že Pastierske slávnosti budú organizovať každoročne, aby pestovali v ľuďoch národné cítenie a prezentovali aj niečo z klenotnice ľudového umenia.