Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

Futbal I. trieda 21. kolo

Pružinčania vyrovnali v poslednej minúte Šebešťanová – Papradno 1:4 (1:2) Hostia boli lepší a v 2. min sa ujali vedenia z jedenástky Janáčkom. V 20. min Šumec vyrovnal a v 26. min Janáček opäť dostal hostí do vedenia.

Pružinčania vyrovnali v poslednej minúte
Šebešťanová – Papradno
1:4 (1:2)
Hostia boli lepší a v 2. min sa ujali vedenia z jedenástky Janáčkom. V 20. min Šumec vyrovnal a v 26. min Janáček opäť dostal hostí do vedenia. V druhom polčase dlho gól nepadol, hráči Šebešťanovej trafili brvno. V závere sa presadili aktívnejší hostia, v 86. min Lukáč pridal tretí gól a v 89. min M. Truchlík do prázdnej brány potvrdil zaslúženú výhru Papradna.
Šebešťanová: Zvak – Kukučiar, S. Petrík, Šesták, P. Petrík, Kukučka, Kaprálik, Baláž, K. Petrík, Šumec, Lovíšek.
Papradno: Krištof – P. Balušík, L. Balušík, M. Truchlík, Macošinec, Lukáč, Vachalík, Kukučka, Černošík, Janáček, Nemčík.
Rozhodovali Kováčik, O. Gábor, Trško. (r)
Prejta – Ilava
1:5 (0:2)
Hostia boli od začiatku aktívnejší a už v 12. otvoril skóre Pagáč – 0:1. Domáci útočili iba ojedinele, a keď jediná poriadna strela neskončila za Porubčanovým chrbtom, v 35. min Jakúbek zvyšoval na 0:2. Ilava mala výborný vstup do druhého polčasu. V 48. min dal Bortel tretí a v 50. min Pagáč štvrtý gól. Prejta sa nevzdávala a v 60. min Trnka z jedenástky znížil na 1:4. Hoci sa domáci zlepšili, v 70. min ešte inkasovali piaty gól, ktorým Pagáč zavŕšil hetrik.
Prejta: Vrábel – Slivka, Duras, Uhlík (Juríček), Hric, Bagin, Trnka, Bušík, Vysocký, Kubala, Lacher (Vyhlídal).
Ilava: Porubčan – Pilát, M. Barkáč, Strapko, Galko, Šedo, Cabaj, Staňo, Pagáč (J. Barkáč), Bortel, Jakúbek.
Rozhodovali Dobrodenka, Švec. (r)
Mikušovce – Plevník
0:3 (0:0)
V prvom polčase sa takmer nič zaujímavého neudialo, v slabom zápase zaujal iba pokus domáceho Melišku vedľa a strela Miroslava Kremeňa do žrde. Po prestávke už Plevník išiel dôraznejšie za výhrou a vedúci gól dal v 53. min po Vršatovej hrubej chybe Smataník. Potom sa hralo už iba na jednu bránu, kým domáci sa snažili márne brejkami vyrušiť z pokoja dvojicu stopérov Jurčaga a F. Ďurkech. V 70. min Kušnier zvýšil na 0:2 a ten istý hráč v 80. min pridal tretí gól Plevníka. Hostia mohli vyhrať aj vyšším rozdielom, ale ďalšie dve strely zastavila žrď Porubčanovej brány.
Mikušovce: Porubčan – Gašpárek, Pagáč (P. Gašpar), Vršata, Kopačka, Hošták, M. Gašpar, Meliška, Holba, Dobrodej, S. Borovský (Monček).
Plevník: Čupec – Marián Kremeň, Jurčaga, Turčáni, F. Ďurkech, Miroslav Kremeň (J. Tomaník), Kamas, Dodek (Adamec), Smataník, Kušnier, Babinec (Čižmárik).
Rozhodovali J. Pecuš, M. Pecuš. Zuzka Tanušková
Pružina – Udiča
1:1 (0:0)
V úvode bol zápas vyrovnaný, v 10. min strelu I. Chochela vyrazil Pružinský na brvno. Štyri minúty prestrelil z päťky A. Fabuš. Hre chýbal vzruch do 25. min, kedy Harvánek nedal a v 31. min I. Kardoš neprekonal Baša. Hlavičke Matušíka chýbal v 48. min kúsok, rovnako nedal I. Kardoš v 55. min. Po chybe J. Fabuša získal Udiči vedenie v 57. min I. Chochel. V 72. min A. Fabuš nevyrovnal a v 75. min po rohu Martinka vykopával loptu z bránkovej čiary. Desať minút pred koncom A. Fabuš opäť zahodil ďalšiu šancu, hostia o päť minút nepotvrdili výhru, lebo I. Chochel po úniku mieril vedľa. Keď zaváhal aj v 88. min. Pružina sa dočkala vyrovnania v 90. min. Po Bašovom faule na Matušíka I. Kardoš z jedenástky vyrovnal na 1:1.
Pružina: Pružinský – L. Ondrejička (Jakubech), J. Fabuš, P. Haviar, P. Kardoš, I. Kardoš, Topor, Žilinčík, A. Fabuš, J. Kardoš (Špánik).
Udiča: Bašo – Cigánik, Drblík, Martinka, Harvánek, Krátky, Repáč, Matušík, I. Chochel, Milák, Remiš.
Rozhodovali Vyletelka, Cíbik.
(kri)
Ladce – Beluša
3:1 (1:0)
Kto čakal hru mačky s myšou, musel byť sklamaný. Derby začali domáci v 17. min po akcii Martinku s Hromkom vedúcim gólom E. Pagáča. Potom sa hralo opatrne až v 48. min hostia prekvapili lídra a Boháčik vyrovnal na 1:1. Šancí veľa nebolo, domácim sa nedarilo a nerozhodný výsledok stále trval. E. Pagáč v 65. min dal druhý gól Ladiec z priameho kopu, ale definitívu dal po zaváhaní brankára v 90. Marián Habánek.
Ladce: Janke – Šedík (J. Pagáč), Koštialik, F. Váň, Zábojník, Vyhnička (J. Váň), Jamrich, Martinka, Hromka (E. Mražík), E. Pagáč, Marián Habánek.
Beluša: Ďuriška – Kačenka, Baranec, Kubena, Briestenský (Petríček), Sviečka, Topolan (Bednár), Šedík, Švec, Jankejech, Boháčik. Rozhodoval Strýček. F. Gach
Dulov – Brvnište
1:1 (1:0)
V 1. min Pažitný unikol a jeho center Baláž napálil do J. Čapliara. Z hostí potom neuspel Čvirik. Pažitného pokus zmaril gólman hostí a Vozár minul bránu. V 20. min Pfeffer prihral Pažitnému, ktorý trafil bočnú sieť, Výborný J. Čapliar si potom poradil so strelami Mikoláša, Pfeffera a po Pažitného úniku mu pomohla žrď. V 32. min po peknej akcii umiestnená strela Pfeffera znamenala vedenie Dulova 1:0. Druhý polčas začali lepšie hostia, ale v 53. min osamotený Šlesár neuspel. V 62. min Suchánek chytil dva pokusy Španihela, z protiútoku Pažitný sám pred brankárom zaváhal. J. Čapliar v 73. min vyrazil strelu Kolára na roh. O zaslúženú remízu sa postaral Sojčík, ktorý v 83. min trafil horný roh Suchánkovej brány. Domáci pykali za nevyužité šance, hostia si remízu zaslúžili.
Dulov: Suchánek – Slabý, Gašpar, Mikoláš, Pavliš, Lencses (Troška), Pfeffer, Kolár, Baláž, Pažitný, Vozár.
Brvnište: J. Čapliar – Hrebík, Šamaj, B. Čapliar, Holiš, Koreň, Čvirik, Šištík (Vališík), Sojčík, Šlesár, Španihel.
Rozhodovali Bušovský, Tomášek. P. Prekop
Visolaje – Horovce
3:1 (1:0)
Za pekného počasia predviedli obe mužstvá v prvom polčase solídnu otvorenú hru s viacerými nepremenenými šancami, viac na strane domácich. Visolajom zaslúžené vedenie zabezpečil v 16. min Madara. V druhom polčase pokračoval festival zahodených šancí, kde prím hrali Visolajčania. Domácich priaznivcov obávajúcich sa o výsledok „vytrhla“ presilovka od 65. min po vylúčení Eglyho. V 79. min Rafaj a v 85. min striedajúci Sojčák zvyšovali na 3:0. V 90. min dal čestný gól Gatial, ktorým podčiarkol sympatický výkon hostí.
Visolaje: Moško – Sagan, R. Sviečka (Ciesar), Palme, Štefanec (Lohyňa), Kvasnica, Mišutka, Madara, Rafaj (Sojčák), Hyb­ben, Mužlay.
Horovce: Lukáč – Kučo, Egly, Miček (Cíbik), Gereg, Svorada, Mičuda, Janíček, Siekel, Prekop, Gatial, Dubový (Rod).
Rozhodovali Zigo, Kameník, Milčík, 260 divákov. (sag)

2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?