Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky
FUTBAL CORGOŇ LIGA 11. A 12. KOLO

Vion zdramatizoval postupové boje

Skupina o 1. – 8. miesto 11. kolo: Artmedia – Košice 3:2 (1:2), 33. Straka, 58. Čišovský, 90. Kozák – 10. Šimko, 13. Kolbas, Senec – Žilina 0:5 (0:3), 31. a 87. Jež, 14. Devátý, 41. Štyvar, 67. Vladavič, B. Bystrica – Ružomberok 1:2 (1:1), 30. Rendla –

Skupina o 1. – 8. miesto
11. kolo: Artmedia – Košice 3:2 (1:2), 33. Straka, 58. Čišovský, 90. Kozák – 10. Šimko, 13. Kolbas, Senec – Žilina 0:5 (0:3), 31. a 87. Jež, 14. Devátý, 41. Štyvar, 67. Vladavič, B. Bystrica – Ružomberok 1:2 (1:1), 30. Rendla – 24. Dvornik, 56. vlastný, Nitra – Slovan 0:2 (0:1), 45. Chlebek, 90. Breznaník.
12. kolo: Slovan – Artmedia 3:1 (1:0), 34. Ibragimov, 72. Hanek, 90. Meszáros – 67. Guéde, Košice – Senec 0:0, Žilina – B. Bystrica 5:0 (5:0), 2. a 9. Šesták, 8. Jež, 35. Devátý, 45. Štyvar, Ružomberok – Nitra 1:0 (0:0), 62. Rák.
13. kolo sobota 26. 5. o 17. h: Senec – Artmedia, B. Bystrica – Košice, Nitra – Žilina, Ružomberok – Slovan.

ZTS Dubnica – AS Trenčín 3:1 (1:1)
Góly: 20. Kamenský 0:1, 27. Kiška 1:1, 68. Kiška 2:1, 70. Kiška 3:1.
V úvode pohrozili brankárom domáci Držík a Trenčan Križko, no skóre sa menilo až v 20. min, kedy si Kamenský zabehol za obranu a bolo 0:1. O sedem minút vbehol do šestnástky Kiška a po kľučke na brankára pohodlne vyrovnal. Trenčania potrebovali body, ale domáci boli pozorní. Oživenie priniesol striedajúci T. Zápotoka, ktorý najprv ideálne odcentroval a Kiška hlavou dal vedúci gól Dubnice. O dve minúty si obaja hráči spoluprácu zopakovali a Kiška delovkou dosiahol hetrik – 3:1, čím sa šance Dubnice na udržanie sa v Corgoň lige opäť výrazne zväčšili.
Dubnica: Perniš – Špendla, Adámik, Lendvay, Zimen, Kopačka, Ižvolt, Držík, Grendel (T. Zápotoka - Ondráš), Kiška, Seye (Kuzma).
Trenčín: Hodál – Cögley (Jakúbek), Horváth, Kleščík (Barcal), Szkukálek, Hlohovský, Kaščák, Czinege, Gergel, Kamenský, Križko (Doubek).
Ďalšie výsledky 11. kola: R. Sobota – Trnava 1:1 (1:1), 22. Sivčevič (11 m) – 23. Tomčák, Inter – Zl. Moravce 0:1 (0:0), 61. Černák, Šaľa – Močenok 3:3 (2:0), 8. Čižmár, 42. Obert, 90. Masný – 78. a 86. Kubala, 49. Nozdrovický.
Vion Zl. Moravce – ZTS Dubnica 3:0 (1:0)
Góly: 44. Kuračka 1:0, 56. Choma 2:0, 90. Hnilica 3:0.
Hostia boli v úvode lepším mužstvom, no kanonier Kiška v 19. min stroskotal na Peškovičovi. Víťaz Slovenského pohára odpovedal gólovou strelou Kuračku o šesť minút, ale Perniš bol pozorný. O minútu sa na druhej strane nepresadil T. Zápotoka. Domácim pomohol gól do šatne, ktorý dal zblízka Kuračka. V 56. min Kuračkovu prudkú strelu z priameho kopu Perniš vyrazil a pohotový Choma zvýšil na 2:0. Ten istý hráč mal na kopačke v 68. min gól, no Perniš kryl. Dubničanov nedostal do zápasu Adámik, ktorý hlavičkoval v 75. min vedľa. V poslednej minúte striedajúci Hnilica zblízka potvrdil vysokú výhru Vionu, ktorý ostal v hre o postup.
Zl. Moravce: Peškovič – Pavlenda, Klabal, Greguška, Choma (Medera), Hözl (Číž), Ondrejka, Černák, Kuračka, Juska, Plichta (Hnilica).
Dubnica: Perniš – Lendvay (Kuzma), Špendla, Adámik, Zimen, T. Zápotoka (Pleva), Držík, Kopačka, Seye, Ižvolt, Kiška (J. Zápotoka).
Ďalšie výsledky 12. kola: Močenok – R. Sobota 3:2 (2:1), 13. a 88. Pavlík, 33. Masarovič – 39. Lazúr, 83. Jankech, Trnava – Inter 3:1 (2:1), 20. Filip. 34. Kožuch, 74. Hlavatovič – 45. Hodek, Trenčín – Šaľa 3:1 (1:0), 44. Czinege (11 m), 70. Kamenský, 73. Hlohovský – 69. Valachovič.
8. Šaľa 12 1 5 6 14:19 8
13. kolo sobota 26. 5. o 17. h: Inter – R. Sobota, Dubnica – Trnava, Šaľa – Zl. Moravce, Trenčín – Močenok.