Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Futbal 3. liga 27. kolo

Partizánske – Led. Rovne 1:0 (1:0) Gól: 37. J. Kundala. V úmornej horúčave sa hralo útočne. Po úvodných nebezpečných útokoch hostí rozvlnil sieť na druhej strane Křapka, no pre ofsajd gól neplatil. V 33. min Minárech kryl Stuparičovu strelu. V 37. mi

Partizánske
– Led. Rovne 1:0 (1:0)
Gól: 37. J. Kundala.
V úmornej horúčave sa hralo útočne. Po úvodných nebezpečných útokoch hostí rozvlnil sieť na druhej strane Křapka, no pre ofsajd gól neplatil. V 33. min Minárech kryl Stuparičovu strelu. V 37. min si vyslúžila potlesk akcia domácich na jeden dotyk, na ktorej konci Kundala z hranice šestnástky delovkou trafil do vinkla – 1:0.
Druhý polčas mal svižnejšie tempo a nebezpečnejší boli hostia, ktorí zvádzali súboj predovšetkým s výborným Holičkom. Ten si poradil s pokusmi Mišíka i Václavíka. V 66. min Kundala vyhral súboj s Minárechom, avšak po jeho prihrávke Křapka pálil vedľa. Potom opäť čaroval Holička proti Václavíkovi i Martinkovej jedovke.
CRYSTAL: Minárech - Országh, Martinka, Mišun, Šatka, J. Šebo (46. Mišík), Mackovčín, Ľ. Šebo (46. Vavruš), Revák, Václavík, Kadlec. Tréner V. Kavecký.
MARIÁN PETRÍK
Moravany
– Dubnica B 2:1 (0:0)
Góly: 68. Godál, 77. Koprna - 56. Jakuš
Prvá šanca Moravian prišla v 8. min, keď v pokutovom území nahrávku Glosa na Talajku zachytil dubnický obranca. V polovici polčasu v brejku Sokol nepremenil samostatný únik. Do prvého hvizdu mohli hostia vyhrávať rozdielom dvoch gólov.
Po obrátke začali domáci veľkým tlakom a vypracovali si šance. Ale prekvapujúco sa do vedenia dostali hostia. Na ďalekonosnú strelu Jakuša domáci brankár nestihol zareagovať a bolo 0:1. Moravany nezložili zbrane a o barážové miesto bojovali. Dopomohli im k tomu striedania. Koprnova šanca ešte zostala na brvne, ale Godálova v 68. min si už našla cestu do brány. Dubnická rezerva sa po inkasovanom góle zamerala na obranu, napriek tomu na dvakrát uspel Koprna a zabezpečil domácim tri body.
Dubnica B: Kopčan – Kiačik, Novák, Ramuša, Nosek, Matejov (21. Barták), Bajza, Gábor, Palasiewicz (76. Alžbetín), Sokol, Jakuš. Tréner J. Bútora.
Rudolf Zelenay
Ďalšie výsledky: Nové Zámky - Bánovce 2:1 (1:0), 32. Guldan, 90+. Šebík - 62. Mezovský,
Domaniža – V. Ludince
2:1 (1:0)
Góly: 8. Svoboda, 66. J. Kardoš – 55. Šátek (11 m).
V zápase priemernej úrovne otvoril skóre domáci Svoboda po samostatnom úniku a chybe obrany v 8. min. O štyri minúty Šuška a Lagín netrafili v dobrej pozícii loptu. V 16. min Svoboda z päťky minul bránu a v 39. min po Šátekovej strele Minarechovi pomohla žrď. V 48. min Svoboda hlavičkoval do brvna a o minútu ho vychytal Molnár. V 55. min Šátek z jedenástky vyrovnal. Domaniža začala útočiť a v 66. min sa jej snaha vyplatila, keď J. Kardoš pridal druhý gól a domáci výhru ustrážili.
Rozhodoval Kasznár, 200 divákov, ŽK: Mi. Augustín.
PARTIZÁN: Minarech – Vaštík, Šuška, Ma. Augustín, P. Kardoš (62. Hájek), Mi. Kvaššay (46. Gašparetz), J. Kardoš (83. Marek Kvaššay), Slamka, Mi. Augustín, Lagín, Svoboda. Tréner P. Košík. JÁN MOŽUCHA
Šamorín - Topoľčany 1:0 (0:0), 70. Almási, Galanta - J. Bohunice 0:1 (0:0), 84. Gerši, Gabčíkovo – Štúrovo 3:0 (0:0), 61., 65. a 67. K. Csicsay, Neded – Myjava 1:4 (0:1), 58. Tomaček – 35. a 54. Červienka, 63. Viselka, 86. Šarudi.

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 950

Koronavírus Trenčiansky kraj: Prví ľudia čakali v radoch už od šiestej ráno (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Trenčín, Prviedza, Považská Bystrica, Púchov a ostatných okresoch kraja.

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miest a obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Obce v okrese Považská Bystrica si pomohli sami

Prípravy na testovanie finišujú. Armáda má v rukách koordináciu, no mnoho vecí si obce museli zaobstarať sami.

Andrej Torda, prednosta Okresného úradu v Považskej Bystrici
Duša Behu okolo Dulova Anton Dobrodenka behá celý život

Bežecký figliar z Dulova. Tváril sa, že nevládze, potom pridal

V malej obci Dulov býva väčšinu roka pokoj a ticho. Tretiu októbrovú nedeľu to tu ale žije, ide sa tradičný Beh okolo Dulova. Ten tohtoročný, slávnostný, sa však neuskutočnil. Dušou tohto podujatia je človek, ktorý vždy behával, beháva a behať bude, dokedy to pôjde, Anton Dobrodenka.

Dulovčania postavili pamätník Behu okolo Dulova. Druhý sprava Anton Dobrodenka.