Zápas vo Visolajoch bol oslavou futbalu

Papradno – Dulov 5:0 (2:0) Hostia v pozmenenej zostave v prvom polčase bránu domácich neohrozili a od vyššej prehry ich zachránil brankár Zlatoš. V 13. min chytil šancu Petra Babiara, v 30.min vyrazil Černošíkovu strelu na roh, po ktorom ho prekonal S

Papradno – Dulov
5:0 (2:0)
Hostia v pozmenenej zostave v prvom polčase bránu domácich neohrozili a od vyššej prehry ich zachránil brankár Zlatoš. V 13. min chytil šancu Petra Babiara, v 30.min vyrazil Černošíkovu strelu na roh, po ktorom ho prekonal S. Trúchlik. V závere zmaril šancu Janáčka, ale nestačil v 42. min na Nemčíkovu hlavičku – 2:0. V 48. min vyrazil strelu Lukáča a o päť minút Janáček minul prázdnu bránu. Pfeffer mieril vedľa, z protiútoku trafil Nemčík žrď. Ďalšie góly Papradna pridali v 58. min Peter Babiar a v 60. min Nemčík – 4:0. Mikoláš odpovedal bombou do brvna, na druhej strane nastrelil Janáček žrď, ale všetko si vynahradil v 88. min gólom na 5:0.
Papradno: Krištof – Peter Babiar (Patrik Babiar), Martinec (Trnčík), M. Trúchlik, S. Trúchlik, Lukáč, Klabník, Kukučka, Černošík, Janáček, Nemčík.
Dulov: Zlatoš – Mojto, Mikoláš, Lazor, Suchánek, Mišík, Pfeffer, Kolár, Baláž, Pažitný, Slabý. Rozhodovali Bezdeda a Mičuda.
P. Prekop
Visolaje – Ladce
5:4 (2:2)
Lepšie začali hostia, ktorí do 20. min mali tri čisté šance, no všetko vyriešil Štrbáň. Do vedenia ich dostal z jedenástky v 27. min J. Pagáč. Visolaje vyrovnali hru a skóre v 33. min Rafajom, no o dve minúty Zábojník poslal cementárov do vedenia 1:2. V 45. min Hybben opäť vyrovnal. Prestávka prospela domácim, ktorým vyšiel nástup do druhej časti a po góloch Rafaja v 47. min a Hybbena v 50. min viedli 4:2. Hostí dostal v 60. min tretím gólom do zápasu E. Pagáč, lenže na 5:3 zvyšoval v 76. min televíznym gólom Kvasnica. V 90. min J. Pagáč ukončil skóre vynikajúceho duelu na 5:4.
Visolaje: Štrbáň – Sagan, R. Sviečka (Sojčák), Palme, Štefanec, Kvasnica, A. Baninec, Madara, Rafaj, Hybben, Lohyňa (Ciesar).
Ladce: Janke – Šedík, Koštialik, J. Váň, Zábojník, E. Pagáč, Jamrich (K. Mražík), Martinka, Hromka (E. Mražík), J. Pagáč, Marián Habánek. Rozhodovali Koleno, Trško. (sag)
Horovce – Pružina
4:2 (1:2)
Domáci boli lepší, ale v prvom polčase po chybách brankára prehrávali. Do vedenia ich dostal v 16. min Gatial, ale hostia otočili skóre, keď v 27. min J. Haviar vyrovnal a v 43. min dal Jakubech druhý gól. Po zmene strán Horovce vystriedali brankára, pritlačili a v 74. min Prekop zaslúžene vyrovnal. Záver patril domácim, keď Gatial v 78. a 88. min potvrdil ich výhru.
Horovce: Pálka – Egly (Cíbik), Gereg, Kučo, Miček (Galko), Svorada, Janíček, Siekel, Prekop, Gatial, Dubový.
Pružina: Pružinský – L. Ondrejička, J. Fabuš, Topor, Špánik, I. Kardoš, Jakubech, Žilinčík, Mikušík, J. Haviar, J. Kardoš (T. Košút). Rozhodovali Janček, F. Kováč, Vajdík. (van)
Brvnište – Mikušovce
6:0 (4:0)
Brvnišťania si s posledným celkom tabuľky poradili bez väčších problémov. Vedúci gól dal v 15. min Hrebík, ale Eliáš o štyri minúty trafil žrď brány J. Čapliara. Potom už padali góly len za Porubčanov chrbát. V 25. min Šamaj zvýšil na 2:0, o päť minút sa tešil Šlesár a v 41. min uzavrel polčasové skóre na 4:0 M. Španihel. S chuťou hrajúci Hrebík pridal v 50. a v 52. min ďalšie dva góly a domáci už vysokú výhru kontrolovali.
Brvnište: J. Čapliar – Vališík, Šamaj, B. Čapliar (J. Hároník), Holiš, Šištík (Ecker), Koreník (Miniarik), Koreň, Hrebík, Šlesar, M. Španihel.
Mikušovce: Porubčan – L. Gašpárek, Pagáč, Vršata, Kopačka, Baláž, M. Gašpar, Meliška, P. Gašpar, Osrman, Eliáš. Rozhodovali Dobrodenka, Petrušek. (r)
Beluša – Prejta
3:0 (2:0)
Švecovu strelu v 12. min Vrábel vyrazil, avšak ten istý hráč v 27. min po rohu trafil šibenicu – 1:0. Baranec v 34. min minul bránu, rovnako ako o štyri minúty Boháčik. V 40. min po Ďuriškovom zaváhaní Kubala hlavičkoval nepresne. Po kombinácii so Sviečkom zvýšil v 43. min na 2:0 Boháčik. Ďuriška v 53. min vychytal Vysockého a v 62. min Sviečka pridal tretí gól Beluše. Ďalší gól nepridal v 66. min Boháčik a najväčšiu šancu Prejťanom zmaril v 83. min domáci brankár, ktorý kryl Trnkovu strelu.
Beluša: Ďuriška – Kačenka, Baranec, Bednár (Ďurica), Briestenský, Gardian, Topolan, Jankejech, Švec, Sviečka, Boháčik.
Prejta: Vrábel – Slivka, Juríček, Marušinec, Tholt, Bagin, Trnka (Smolka), Bušík, Vysocký, Kubala, Lacher. Rozhodovali M. Mazan, Majerík. (duš)
Udiča – Šebešťanová
3:2 (0:0)
Vo vyrovnanom prvom polčase podržal hostí Šamaj. Udičania sa dlho nevedeli presadiť cez pozornú obranu a v 62. min Oravec poslal jedenástku do žrde. Bol to opäť Oravec, ktorý v 71. min dal vedúci gól Udiče, ktorej už chýbal vylúčený Remiš. V 79. min Bašo chytil jedenástku K. Petríkovi, lenže o minútu sa scenár opakoval a hosťujúci hráč bol úspešnejší – 1:1. O štyri minúty Udiču potešil druhým gólom Repáč. V 90. min zakončil samostatný únik tretím gólom I. Chochel, ale v nadstavenom čase po rohu Šumec hlavou znížil na 3:2.
Udiča: Bašo – Cigánik, T. Gašpárek (Marciník), M. Gašpárek, Harvánek, Oravec (Krištof), Repáč, Martinka (Drblík), I. Chochel, Milák, Remiš.
Šebešťanová: Šamaj – Kukučiar, P. Petrík, Šesták, M. Petrík, Kukučka, Kaprálik, Baláž, Lovíšek, Šumec, K. Petrík. Rozhodovali Černej, Kebísek, Tomášek.
(mi)
Plevník – Ilava
1:0 (1:0)
V 18. min trafil Tamáši z päťky brvno, o dve minúty Turza kryl Smataníkovu hlavičku. Ilava odpovedala rýchlou akciou v 21. min, keď Staňovu umiestnenú strelu k žrdi Čupec bravúrne chytil. V 28. min Butko prekvapil z hranice šestnástky brankára a dal jediný gól zápasu. Na ťažkom teréne boli hostia technickejší a domáci zasa bojovnejší. V závere vyvinuli hostia tlak, no Čupec čaroval a postupne zmaril šance Ptáčka v 75. min, Jakúbeka v 80. min a Staňa v 86. min.
Plevník: Čupec – Marián Kremeň, Jurčaga, Butko, F. Ďurkech, Janek, Kamas (Miroslav Kremeň), Adamec (Ligas), Smataník, Kušnier, Tamáši.
Ilava: Turza – M. Barkáč, Držík, Šedo, Galko (Šatka), Mladoš (Kameništiak), Ptáček, Jakúbek, Mikula, Bortel, Staňo. Rozhodoval Zvak. (pzv)
Pružina – Brvnište
0:3 kontumačne
Pre neoprávnený štart hráča Pružiny A. Fabuša bol skontumovaný zápas (na ihrisku 4:1) na 0:3.
1. Ladce 24 18 4 2 79:23 58
2. Ilava 24 16 1 7 64:40 49
3. Udiča 24 14 5 5 49:26 47
4. Visolaje 24 14 4 6 76:35 46
5. Horovce 24 13 2 9 56:44 41
6. Brvnište 24 12 4 8 38:37 40
7. Papradno 24 12 2 10 50:46 38
8. Pružina 24 9 4 11 43:36 31