Prokurátorka Gabriela Zlochová v ňom protestuje voči nariadeniam, ktoré platia od roku 1992 a 1997. Podľa nich mesto mohlo zvýhodňovať určité skupiny podnikateľov pri určovaní otváracích hodín. Tento problém prednedávnom riešili aj v Púchove. Podľa prokurátorky by mali byť otváracie hodiny vo všetkých prevádzkach rovnaké. Ako primátor Miroslav Adame povedal, protest dostali v období, keď už pripravovali nové nariadenie, v ktorom tieto nezrovnalosti odstraňujú. Nové všeobecné záväzné nariadenie, ktoré poslanci vzápätí prijali, už určuje pevne stanovené otváracie hodiny. V prevádzkach s maloobchodným a veľkoobchodným predajom tovaru a v prevádzkach služieb sú stanovené medzi 6. a 22. hodinou. Výnimkou sú predajne potravín a novinové stánky, ktoré majú povolené otváracie hodiny od 5. do 23. hodiny, supermarkety a hypermarkety majú neobmedzený otvárací čas.
Zmena nastáva i pre reštaurácie a pohostinstvá v nebytových priestoroch susediacich s obytnými domami. Pre ne taktiež platí pevne stanovený otvárací čas od 6. do 22. hodiny. Nariadenie upravuje otváracie hodiny i pre ďalšie skupiny pohostinských zariadení a prevádzok spoločensko-zábavného charakteru. Zaujímavosťou je, že ak v zariadení bude neverejná uzavretá spoločenská akcia, musí jeho prevádzkovateľ ohlásiť individuálne predĺženie prevádzkového času najneskôr dva pracovné dni pred ňou.
Poslanci zároveň vo VZN schválili aj sankcie, ktoré môže mesto udeliť v prípade jeho porušenia. Podnikateľ môže dostať pokutu až do 200-tisíc korún, prípadne mesto môže dať podnet na živnostenský úrad na pozastavenie, resp. zrušenie živnostenského oprávnenia.