Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ STARŠIE ŽIAČKY

Bronz „uletel“ po čase

Bytča bola 8. – 10. júna dejiskom finálového turnaja majstrovstiev Slovenska v hádzanej starších žiačok. Osem družstiev bolo rozdelených do dvoch štvorčlenných skupín, z ktorých najlepšie dve postúpili do semifinále.

Hráčky HK Púchov vedené Vojtechom Strýčkom v prvom zápase zdolali tesne Košice, no v druhom dueli podľahli favorizovanej Nitre. V poslednom zápase zdolali Detvu a v dramatickom štvrťfinále po predĺžení aj Inter. Púchovčanky v boji o finále čakali Michalovce, ktoré dovtedy nestratili ani bod a sériu predĺžili aj po tomto dueli. V poslednom zápase o bronz čakala Púchov opäť Nitra. Hoci v závere Púchovčanky viedli 18:17, po uplynutí času zo sedmičky inkasovali gól, ktorý ich obral o medailu.
Skupina A: Bytča – Inter 19:12, Senica – Michalovce 12:20, Inter – Senica 22:19, Bytča – Michalovce 16:18, Bytča – Senica 17:10, Michalovce – Inter 19:14. Poradie: 1. Michalovce – 6, 2. Bytča – 4, 3. Inter – 2, 4. Senica – 0.
Skupina B: Púchov – Košice 17:16 (9:9), A. Vasilenková 6, Lapšová 4, Sýkorová 3, V. Vasilenková 2, Zbranková, Urbanová. Vo vyrovnanom zápase Púchovčanky v závere získali vedenie 16:13, no od stavu 17:14 dávali góly už iba Košičanky. Mohli aj vyrovnať, lenže v poslednej minúte ich hráčka zo sedmičky minula púchovskú bránu. Nitra – Detva 21:4. Púchov – Nitra 18:27 (7:12), A. Vasilenková 6, V. Vasilenková 5, Sýkorová 3, Valientová 2, Tretiaková, Zbranková. Favorit nastúpil s brankárkou, ktorá hrávala dorasteneckú súťaž za Banskú Bystricu, odkiaľ prišla na hosťovanie, čo bolo rozhodujúcim momentom. Košice – Detva 27:21. Púchov – Detva 18:12 (9:5), Lapšová 6, Sýkorová 6, Zbranková 3, Valientová, A. Vasilenková, V. Vasilenková. Púchov bez väčších problémov zdolal najslabšieho účastníka skupiny a postúpil do štvrťfinále z druhej priečky. Nitra – Košice 19:17. Poradie: 1. Nitra – 6, 2. Púchov – 4, 3. Košice – 2, 4. Detva – 0.
Štvrťfinále: Púchov – Inter 12:10 pp (10:10, 3:3), Zbranková 5, Sýkorová 3, Lapšová 2, V. Vasilenková, A. Vasilenková. V dramatickom zápase Inter dotiahol na 10:10, a potom rozhodca neuznal Púchovu jedenásty gól. Predĺženie patrilo Púchovu, keď jeho hráčky vynikajúco bránili a počas desiatich minút neinkasovali ani jediný gól. Nitra – Senica 28:21, Bytča – Košice 21:14, Michalovce – Detva 30:9.
Semifinále: Púchov – Michalovce 15:20 (8:12), Zbranková 5, Lapšová 3, A. Vasilenková 2, Sýkorová 2, V. Vasilenková 2, Mošková. Bytča – Nitra 23:16.
O 5. – 8. miesto: Košice – Senica 25:22, Detva – Inter 14:21.
O 7. miesto: Senica – Detva 22:12.
O 5. miesto: Košice – Inter 14:15.
O 3. miesto: Púchov – Nitra 18:19 (9:8), Sýkorová 6, A. Vasilenková 5, Zbranková 3, Urbanová, Lapšová, Valientová, Gašpárková. Púchov viedol takmer neustále o dva góly až do stavu 12:10. Nitra otočila skóre na 15:16, ale v závere Púchov vyhrával 18:17. Po vyrovnaní nariadili po čase rozhodcovia sedmičku a z nej Nitra dala „bronzový“ gól.
Finále: Bytča – Michalovce 19:18.
Konečné poradie: 1. Bytča, 2. Michalovce, 3. Nitra, 4. Púchov, 5. Inter, 6. Košice, 7. Senica, 8. Detva.
HK Púchov: Barninová, Urbanová, Lapšová, Valientová, Zbranková, A. Vasilenková, V. Vasilenková, Kvocerová, Sýkorová, Gašpárková, Záhumenská, Mošková, Flašíková, Kušteková.

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  4. Vitajte v postapokalyptickom svete
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

AKTUÁLNE: Nemocnica v Považskej potrebuje posily

Mobilné odberové miesto v Považskej Bystrici zažíva veľký nápor. Onedlho začne fungovať na dennej báze. Potrebuje však pomoc dobrovoľníkov.