Streda, 22. september, 2021 | Meniny má MóricKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 26. KOLO

Horovčan Gatial prispel piatimi gólmi k desiatke

Papradno – Ladce 1:0 (1:0) Hostia od úvodu dokazovali, že sú právom víťazom súťaže. Domáci príkladne bojovali, ale ako prvý v 17. min pohrozil Hromadíkovi Marián Habánek. Jeho prudkú strelu z uhla domáci brankár zneškodnil. Potom sa hralo v strede ihri

Papradno – Ladce
1:0 (1:0)
Hostia od úvodu dokazovali, že sú právom víťazom súťaže. Domáci príkladne bojovali, ale ako prvý v 17. min pohrozil Hromadíkovi Marián Habánek. Jeho prudkú strelu z uhla domáci brankár zneškodnil. Potom sa hralo v strede ihriska až do 40. min, kedy prevzal loptu S. Trúchlik. Prešiel cez troch súperov a zabezpečil Papradnu polčasové vedenie. Ako sa neskôr ukázalo, aj tri body. Po prestávke hostia poľavili a zápas sa dohrával. Za zmienku stála v 70. min gólová strela Mariána Habánka, s ktorou si Hromadík poradil a v 90. min najlepší hráč zápasu zneškodnil nebezpečný priamy kop E. Pagáča.
Papradno: Hromadík – P. Balušík, Martinec, M. Trúchlik, S. Trúchlik, J. Balušík (Kurnocík), Klabník, Kukučka (Patrik Babiar), Černošík, Janáček, Kozáčik.
Ladce: Janke – Šedík, Koštialik (E. Pagáč), F. Váň, Zábojník, J. Váň (Eliáš), K. Mražík, Martinka, Hromka (Martinák), J. Pagáč, Marián Habánek. (r)
Brvnište – Šebešťanová
2:1 (1:0)
V Brvništi sa hral na hody priemerný zápas väčšinou medzi šestnástkami. Vzruch nastal v 29. min, keď rozhodca nariadil za podrazenie domáceho hráča jedenástku. Hostia si nedávali servítky pred ústa a najprv uvidel červenú kartu Kaprálik a vzápätí aj P. Petrík. Nariadenú jedenástku premenil na vedúci gól Koreník – 1:0. Oslabení hostia sa zamerali na obranu a odolávali až do 75. min, kedy si na presný center nabehol Hrebík a hlavou zvýšil na 2:0. O tri minúty zakončil únik S. Petrík presnou strelou – 2:1, ale domáci si výhru ustrážili.
Brvnište: J. Čapliar – Koreník (M. Hároník), Šamaj, Koreň, Holiš, J. Barbosa (J. Hároník), Miniarik, Čvirik, Hrebík, Šlesár, M. Španihel (Sojčík).
Šebešťanová: Zvak – Kukučiar, Šamaj, S. Petrík, P. Petrík, Kukučka, Kaprálik, Baláž, Lovíšek (Mitaš), M. Petrík, K. Petrík. Rozhodovali Bušovský, Trško. (mi)
Dulov – Pružina
3:2 (2:0)
Nestárnúci Pavliš v 2. min nedal brankárovi hostí šancu – 1:0. V 12. min uvidel Kolár brankára priďaleko pred bránou a lobom zo 40 metrov dal krásny gól na 2:0. Vozárovu bombu kryl o päť minút Prostinák. Umenie Pružinčanov končilo pred domácou šestnástkou. Znížiť mohol J. Kardoš, ale trafil brvno. Mikolášov priamy kop v 42. min bravúrne vyrazil Prostinák. V 46. min si brankár hostí poradil s tvrdou strelou Baláža a v 69. min aj s hlavičkou Pfeffera. Po následnom rohu Pažitný zvýšil 3:0. Dulovčania sa uspokojili a v 72. min Žilinčík znížil na 3:1. Šance domácich mali Mojto, Baláž a Pfeffer, no neuspeli. Gól si pýtala aj bomba Mikoláša, no skóre sa nemenilo. V 89. min domáci neubránili L. Ondrejičku – 3:2. Dulovčania rozumnou hrou potom nedovolili hosťom vyrovnať a dosiahli druhé jarné víťazstvo.
Dulov: Suchánek (Mišík) – Mojto, Lazor, (Pánov), Mikoláš, Pfeffer, Slabý, Pavliš (Zlatoš), Kolár, Baláž, Pažitný, Vozár.
Pružina: Prostinák – L. Ondrejička, J. Fabuš, P. Kardoš, Jakubech, I. Kardoš, Čelko, Žilinčík, Mikušík, J , Kardoš, Haviar. Rozhodovali Švec, Kapila. P. Prekop
Horovce – Prejta
10:0 (5:0)
Domáci mali raketový nástup, keď v 2. min skóroval po rohu hlavou Prekop. O šesť minút po chybe obrany Gatial prehodil brankára a do prázdnej brány zvýšil na 2:0. V 10. min jedinú šancu Prejty mal Bagin, ale po úniku trafil bočnú sieť. V 17. min Gatial po samostatnej akcii pridal tretí gól. Ten istý hráč zahodil potom za sebou štyri sólové úniky. V 36. min sa presadil po jeho prihrávke Miček – 4:0. V 37. min Gatial pretrhol streleckú smolu a zvýšil na 5:0. Hneď po príchode z kabín mohol domáci kanonier skórovať, ale sebecky vystrelil vedľa. O štyri minúty po faule na Gatiala Cíbik premenil jedenástku. V 55. min Tholt mohol dať čestný gól, no Lukáč sa prekonať nedal. V 71. min Gatial po úniku zvýšil na 7:0 a hostia potom odpadli fyzicky. O tri minúty Janíček po Prekopovej prihrávke dal ôsmy gól, v 79. min Prekop prešiel cez všetko, čo mu stálo v ceste a upravil na 9:0. Najkrajší gól padol v 90. min, kedy po prihrávke Gerega trafil Gatial nechytateľne pod brvno a dosiahol desiatku.
Horovce: Lukáč – Kučo, Egly, Miček (Gereg), Cíbik, Svorada, Janíček, Siekel, Prekop, Gatial, Dubový (Mičuda).
Prejta: Katerinčin – Slivka, Juríček, Uhlík, Tholt, Bagin (Behan), Trnka, Bušík, Vysocký, Kubala, Lacher. Rozhodovali Peťovský, Petrušek, O. Gábor. (kri)
Beluša – Ilava
5:1 (1:0)
Belušania mali prvú šancu v 7. min, ale v skrumáži nepretlačili loptu do siete. O päť minút však otvoril skóre hlavou Petríček – 1:0. Nebezpečnú šancu hostí zmaril v 14. min Ďuriška a o minútu Kameništiakova prudká hlavička smerovala nad jeho bránu. Prudká strela Cabaja z priameho kopu v 17. min sa obtrela o brvno domácej brány. V 20. min po prieniku Jankejecha trafil Bogháčik brvno Porubčanovej brány. Po peknej akcii tesne minul bránu Ilavy Petríček. Hostia odpovedali príležitosťou Bortela, ktorej chýbala presnosť. Sviečkove sólo v 36. min zmaril brankár. V 60. min sa Bortelovi nepodarilo vyrovnať, keď z päťky trafil Ďurišku. O minútu mieril Boháčik tesne vedľa. Striedajúci Kubena sa v 65. min presadil pred bránou – 2:0. V 67. min sa v rovnakej šanci Kubena nepresadil, lebo Porubčan ho vychytal. Ilavu dostal do hry v 81. min premeneným pokutovým kopom Šedo – 2:1. O tri minúty Kubena zvýšil na 3:1 a v 89. min zavŕšil hetrik – 4:1. Posledný gól zápasu dal v 90. min Boháčik.
Beluša: Ďuriška – Šedík, Baranec, Gardian, Briestenský (Kačenka), Topolan, Jankejech, Sviečka (Ďurica), Švec, Petríček (Kubena), Boháčik.
Ilava: Porubčan – J. Barkáč, M. Barkáč, Mladoš, Šedo (P. Pagáč), Staňo, Cabaj, Ptáček, Jakúbek, Kameništiak, Bortel. Rozhodovali Cíbik, M. Pecuš, J. Pecuš.
(duš)
Visolaje – Mikušovce
3:0 kontumačne
Stretnutie sa nehralo, pretože hostia neprišli ani po čakacej lehote. (r)
Udiča – Plevník
0:1 (0:1)
V 20. min dal jediný gól zápasu z jedenástky za ruku Kušnier - 0:1. Omladení hostia hrali dobre a udržiavali tesný náskok. Najlepší strelec domácich I. Chochel nepremenil dve tutovky, keď v oboch prípadoch prestrelil bránu. Plevníčania sa zamerali na ojedinelé brejky, domáci tlačili, ale nič z prevahy nevyťažili. Udiča nevyužila ani takmer polhodinovú výhodu, keď Plevník dohrával bez vylúčeného Smataníka a utrpela nečakanú prehru.
Udiča: Bašo – Cigánik (Drblík), T. Gašpárek (Krištof), M. Gašpárek, Marciník, Oravec, Repáč, Krátky, I. Chochel, Milák, Martinka.
Plevník: Čupec – Turčáni, F. Ďurkech, Butko, Janech, Adamec (Miroslav Kremeň), Kamas, Š. Tamáši, Smataník, Kušnier, Babinec. Rozhodovali Strýček, F. Kováč, Vajdík. (da)
Z 25. kola: Šebešťanová – Beluša 0:3 kontumačne (neoprávnený štart hráča domácich Šestáka – výsledok na ihrisku 0:1).
1. Ladce 26 19 4 3 81:24 61
2. Visolaje 26 15 5 6 79:35 50
3. Udiča 26 15 5 6 52:28 50
4. Ilava 26 16 1 9 66:48 49
5. Horovce 26 14 2 10 66:46 44
6. Brvnište 26 13 4 9 40:40 43
7. Papradno 26 13 2 11 53:50 41
8. Plevník 26 11 3 12 54:52 36