ličo sa dialo, mladí sú unavení a dospávajú. Nemajú preto chuť vstávať a ísť sa korčuľovať. Ale ja verím, že sa to postupne nazbiera,“ povedala nám jedna z usporiadateliek z Slovenského orla. O hodinku sa už priestor začal zapĺňať. Prišli hlavne deti s rodičmi, ktoré si chceli zasúťažiť, ale aj mladí. Tí sa do korčuliarskych súťaží nezapájali. Čakali skôr na vystúpenie Rasstyho - Rasťa Horvátha z Bailanda. Na korčuliarsky deň prišiel nielen vystupovať, ale hŕstku nadšencov sa pokúsil naučiť počas workshopu jednoduchú hip-hopovú zostavu. Vo vystúpení potom pokračoval spolu s tanečníkmi z hip-hopovej tanečnej skupiny Rozcrew z CVČ v Považskej Bystrici. Tí pridali aj niekoľko zložitejších brake-danceových figúr.
Pre deti, ktoré si prišli na korčuliach zasúťažiť bolo pripravených niekoľko disciplín – prekážková dráha, triafanie umelohmotnej loptičky do floorbalovej bránky, jazda na korčuliach na čas spojená aj s prezúvaním, prenášanie vody pomocou polievkovej lyžice z vedra do pohárika. Najťažšie bola podľa ich slov posledná disciplína, niekomu sa pohár vôbec nepodarilo naplniť. So zaujímavou exhibičnou zostavou sa predstavili v adrenalínových kreáciách aj cyklisti. „Všetko vyšlo fajn, i keď sme dúfali, že ľudí bude viac. Problémy boli len s vystúpením kapely Zakaždým inak. To nakoniec nebolo. Zlyhala totiž technika,“ povedal nám organizátor Pavol Janek.
Zopár slov sme prehodili po workshope aj s Rasstym, ktorý sa pokúšal vytancovať v Bailande bývanie pre chlapcov z detského domova. Prezradil nám, že so Zlaticou Puškárovou sa mu tancovalo výborne. „Nemali sme problém zladiť sa, Zlatica veľmi dobre tancuje dokonca aj hip-hop,“ povedal nám Rassty. Pochválil aj chalanov z tanečnej skupiny Rozcrew a spolu potom predviedli niekoľko tanečných prvkov.