Domanižu podržali všetci brankári

Domaniža privítala v nedeľu 22. júla nielen pútnikov, ale aj futbalistov, ktorí sa zúčastnili kvalitne obsadeného turnaja. Okrem domáceho treťoligového Partizána to bol nováčik tej istej súťaže Raven Pov. Bystrica a piatoligový Partizán Prečín. Štvrtým do

partie bol účastník I. triedy Strážov Pružina. Za príjemného počasia sa diváci mohli baviť dobrým futbalom. Vo vyraďovacích zápasoch k prekvapeniu nedošlo, no v zápasoch o konečné umiestnenie favoriti neuspeli.
Domaniža – Prečín 1:0 (0:0)
Gól: Lagíň. V prvom polčase mali miernu prevahu domáci, ktorí trafili aj brvno, ale najväčšiu šancu zmaril mladý brankár Domaniže Zdurienčík, keď bravúrne vyrazil nad brvno Almasyho hlavičku z päťky. S výkonmi Zdurienčíka mohli byť Domanižania spokojní, lebo po prestávke zmaril sólo Abíka a vzápätí chytil tomu istému hráčovu peknú strelu zo šestnástky. Zdá sa, že rastie ďalší dobrý brankár. Desať minút pred koncom zúročil Lagíň zblízka prihrávku z krídla a trafil prázdnu bránu. Uplynuli tri minúty a Lagíň mohol z penalty zvýšiť, no Buday jeho nie príliš silnú strelu vyrazil. Prečín si v závere šancu nevypracoval a z postupu sa tešili domáci.
Pov. Bystrica – Pružina 6:1 (3:1)
Góly: Sovík 2, Genčúr, Hrnčík, Peter Vavrík, Raninec – A. Fabuš. Bystričania na súpera „vyleteli“ a po niekoľkých minútach viedli zásluhou Sovíka 2:0. Keď sa v 20. min presadil v spleti hráčov Genčúr, bolo rozhodnuté. Pružina sa nevzdala, trafila žrď a gólu zabránil Jánošík. V závere polčasu Ravenu nevyšla ofsajdová pasca, A. Fabuš bol najrýchlejší, obišiel brankára a znížil na 3:1. V úvode druhého polčasu Bystričania z podobnej akcie pridali štvrtý gól, keď Hrnčík pohotovo prehodil hlavou Pružinského – 4:1. Brankár Pružiny inkasoval ešte po nešťastnom teči strely Petra Vavríka do protipohybu a šiesty gól mu dal peknou strelou z priameho kopu Raninec.
O 3. miesto: Pružina – Prečín 3:1 (1:1)
Góly: A. Fabuš 2, I. Kardoš – Birošík. Prečín dal úvodný gól, ale minútu pred prestávkou inkasoval gól od A. Fabuša. Najlepší strelec turnaja v druhom polčase zvýšil na 2:1 a tretie miesto pre Pružinu poistil v závere I. Kardoš.
Finále: Domaniža – Pov. Bystrica 2:2 (1:2), p.k. 4:2.
Góly: J. Kardoš (11 m), Miroslav Kvaššay – Hrnčík, Raninec. Penalty premenili: Lapšo, J. Kardoš, Lagíň, Svoboda – Raninec, Ištok.
Finále bolo dôstojným vyvrcholením turnaja. Dve najlepšie mužstvá predviedli výborný futbal, ktorý sa divákom musel páčiť. Lepšie začal Raven a v 14. min otvoril skóre Hrnčík. O tri minúty sa začínalo odznova, lebo J. Kardoš bezpečne zvládol jedenástku – 1:1. Považskú Bystricu dostal do vedenia v 26. min Raninec, ktorý opäť dokázal, že priame kopy kopať vie. Aj po prestávke pokračoval vyrovnaný zápas a v 56. min po veľmi peknej akcii Miroslav Kvaššay vyrovnávajúcim gólom poslal oboch súperov do penaltového rozstrelu. V ňom zažiaril druhý domáci brankár Zaťko, ktorý zlikvidoval dve penalty a pri jednej mu pomohla žrď. K úspešným výkonom oboch brankárov Domaniže v turnaji sa pridal aj bývalý brankár Miroslav Čičkan, ktorý rukavice vymenil za varechu a výsledkom bol skvelý guláš.
Pred peknou návštevou rozhodovali Oselský, Badár a Monček.