Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ MUŽI

Mladí Bystričania neboli „fackovacími“ panákmi

V uplynulom týždni odohrali hráči MŠK Pov. Bystrica tri prípravné stretnutia s účastníkmi európskych pohárov. Hoci v každom prehrali a na ich hre bolo poznať ešte nevyzretosť, bojovnosťou a srdcom ukázali, že ak budú na sebe vytrvalo pracovovať, úspechy s

a časom dostavia.
Baník Karviná – MŠK Pov. Bystrica 40:22 (22:9)
Český majster najmä v prvom polčase ukázal svoje prednosti, no hostia v úvode druhého polčasu šesťgólovou šnúrou znížili na 22:15, ale baníci im odpovedali rovnakou mincou a zápas s prehľadom vysoko vyhrali. „Veľmi dobre chytal Drápal, doplatili sme na nepremieňanie šancí a množstvo technických chýb. Chlapci sa nevyhli chvíľkovým útlmom, veď jeden herný úsek sme prehrali 0:8. Šancu dostala celá striedačka,“ povedal tréner Jozef Hanták.
Karviná: Marjanovič, Mrkva, Lefan - Bednařík 6, Indič 7, Vala 3, Mrózek 1, Plšek 3, Farkašovský 1, Korňan, Šulc 4, Kieliba 3, Faith 4, Kubiš 2, Kuzo 6.
Pov. Bystrica: Drápal, Kremeň – Firit 5, Hanták 7, Cifra 1, Hurtiš 2, Vojáček, Hološko 1, M. Gardian, Žilinčík 2, Adamčík 2, Brhlík, Vallo 1, Malachovec, Frajkor 1, Sapák.
MŠK Pov. Bystrica – Vive Kielce (Poľ.) 22:29 (11:13)
S účastníkom 3. kola Pohára EHF držali domáci krok v prvom polčase, ale po prestávke Poliaci gólovo odskočili.
Pov. Bystrica: Drápal, Kovačin – Cifra, Hološko 1/1, Frajkor 4/1, M. Gardian, Sapák 4/4, Hurtiš 1, Žilinčík 1, Vojáček, Hanták 5/1, Brhlík, Vallo, Firit 5, Adamčík 1, Hároník.
Kielce: Czopek, Pawlak – Konitz 1, Grabarczyk 3, Chodara, Rosiak 2, Trojanowski 3, Kuchczynski 2, Gawecki, Čačič 1, Jachlenski 8/2, Mikulenau 1, Badowski 3, Zoltak 1, Rosinski 4/1.
MŠK Pov. Bystrica – Vive Kielce 28:31 (17:16)
Bystričania začali nebojácne a v úvode 6:3 a v 15. min viedli najvyšším rozdielom 10:6. Potom sa nevyhli stratám lopty a súper stiahol rozdiel na 12:11. Polčas vyhrali domáci o gól, a hoci v úvode druhého polčasu prehrávali, skóre vyrovnali a šancu na úspešný výsledok držali až do 52. min – 25:25. Pri oslabení dvakrát inkasovali, a keď sa im nevydarila presilovka, hostia výhru udržali. V domácom tíme podali takmer všetci hráči veľmi dobré výkony a skoro stovka divákov im za predvedený výkon zatlieskala.
Pov. Bystrica: Drápal, Biel, Kovačin – Cifra, Frajkor 4/2, Ďuriš 2, Sapák, Hurtiš, Žilinčík 3, Hanták 2/1, Brhlík 3, Firit 7, Adamčík 1, Hároník, M. Kozák 6.
Kielce: Czopek, Pawlak – Konitz 3, Grabarczyk, Chodara 2, Rosiak, Trojanowski 3, Kuchczynski 3/1, Gawecki 1, Čačič, Jachlenski 5/1, Mikulenau, Zoltak 1, Rosinski 9, Badowski 4.
Millenium cup predstavuje kvalitu
V utorok 7. 8. o 19. h hostí v prípravnom zápase Pov. Bystrica doma Topoľčany. V predzápasoch o 16. h a 17.30 h sa stretne starší a mladší dorast s družstvom Spojených arabských emirátov.
V piatok 10.8. a v sobotu 11. 8. sa Pov. Bystrica zúčastní silne obsadeného medzinárodného turnaja Millenium cup v Nových Zámkoch. MŠK sa v skupine stretne s maďarským Pick Szeged, rakúskym SC Linz a rumunským celkom Szekelyudvarhely. V druhej skupine hrajú Nové Zámky a maďarské trio Dunaferr, Balatonfüred a Tatabánya.
Gruzínska tajnička
Kde a kedy sa budú hrať duely 1. kola Pohára EHF Pov. Bystrica – HC Tbilisi, ešte stále nie je jasné. „Gruzínska strana prejavila záujem, aby sa oba zápasy hrali u nás 8. a 9. septembra. Za to chcú od nás kompletnú starostlivosť na naše náklady, naviac by sme museli pre nich poslať autobus na letisko do Prahy. Vyšlo by nás to asi na 500 000, čo je neúnosné. Jednoduché to nie je ani v prípade, že by sa hralo doma a vonku. Gruzínci majú problémy so získaním víz, je to ďaleko a okrem financií treba brať do úvahy aj časovú stránku. Ako najvýhodnejšie sa nám javí, že by sme oba zápasy odohrali u súpera. Návrh zasielame, o všetkom sa rozhodne do 15. augusta,“ povedal riaditeľ MŠK Jaroslav Fábry.
Bystričania na majstrovstvá sveta
Len na skok sa zo sústredenia v Modre vrátila pätica hráčov MŠK, ktorá sa pripravuje na MS hráčov do 21 rokov, ktoré sa konajú od 13. augusta v Macedónsku. „Som veľmi unavený, cestovali sme v noci jedenásť hodín zo Slovinska, kde sme hrali dva medzištátne zápasy. Odchytám dvadsať minút, a potom chcem využiť deň voľna, lebo v pondelok máme ďalší zraz v Modre. V reprezentácii budem ako druhý brankár za košickým Paulom, „trojkou“ je Kováč z ŠKP. Škoda, že šancu nedostal Laco Kovačin. Na MS pôjde aj Ľubo Ďuriš a Jožko Kozák, jeho brat Martin je náhradník,“ povedal brankár Martin Biel, ktorý sa v druhom dueli s Kielcami blysol viacerými famóznymi zákrokmi. Bohužiaľ, nenastúpil J. Kozák, ktorý má problémy s kolenom a o jeho osude rozhodnú lekári.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?