Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky
FUTBAL CORGOŇ LIGA 3. A 4. KOLO

Dubničania potrebujú strelca ako soľ

MFK Košice – ZTS Dubnica 0:0 Košičania začali náporom, ale ich strelám v úvodnej desaťminútovke chýbala presnosť alebo ich zblokovala obrana Dubnice.

MFK Košice – ZTS Dubnica 0:0
Košičania začali náporom, ale ich strelám v úvodnej desaťminútovke chýbala presnosť alebo ich zblokovala obrana Dubnice. V najväčšej šanci prvého polčasu sa ocitol v 15. min domáci Bicák, no jeho prudká strela preletela tesne nad brvnom. Potom sa hralo väčšinou v strede ihriska a vzruch chýbal. Po prestávke vyľakal Košičanov v 46. min Kiška, no z príležitosti nebolo nič. Bezgólová hra divákov nenadchýňala a skóre ohol zmeniť striedajúci Mlinkovič, ale z jeho sóla v 70. min gól nepadol. V závere Dubnica odolávala tlaku MFK, avšak v závere takmer inkasovala. V 90. min bežal Piatka sám na Perniša, no loptu zle umiestnil a hostia sa mohli tešiť z bodu.
Košice: Putnocký – Kišš, Školník, Bašista, Šimko, Labun (Mlinkovič), Kolbas, Majerník, Bicák (Jurčo), Matič, Bjedov (Piatka).
Dubnica: Perniš – Pleva, Nosek, Adámik, Zimen, Obert (Lendvay), J. Zápotoka (T. Zápotoka), Ondráš, Kiška (L. Zápotoka), Držík, Kuzma.
Ďalšie výsledky 3. kola: B. Bystrica – Senec 2:0 (1:0), 31. Vukovič, 52. Seman (11 m), Nitra – Trnava 3:2 (1:2), 3. Gruber, 53. M. Farkaš, 67. Hesek – 9. Kožuch, 31. Bernáth, Ružomberok - Zl. Moravce 3:0 (0:0), 71. Božok, 73. Novotný, 79. Zošák, Slovan – Žilina 2:3 (1:2), 16. Strnad, 62. Slovák – 17. Jež, 42. Štyvar, 70. Porázik, Artmedia – Trenčín 3:2 (0:1), 48. Fodrek, 52. Halenár, 82. Guéde – 29. Doubek, 46. Jašúrek.
Dubnica – Nitra 0:2 (0:2)
Góly: 12. Gruber 0:1, 30. Gruber (11 m) 0:2.
Nitra prišla do Dubnice s cieľom neprerušiť víťaznú sériu. V 5. min Grajciar preskúšal Pernišovu pozornosť a domáci brankár musel zasahovať aj v 8. min po priamom kope Grubera. O štyri minúty sa po rohu presadil zblízka Gruber a hostia viedli. Dubničania znervózneli, hra sa im nedarila a nevýrazné strelecké pokusy k úspechu neviedli. V 30. min po Hesekovej bombe do brvna a Plevovom faule na Áča sa Gruber z jedenástky nemýlil – 0:2. Hostia pridali a v 36. min Perniš zabránil v skórovaní Áčovi a v 40. min aj Hesekovi. Až v nadstavenom čase prvého polčasu ohrozil prudkou strelou Seneckého Adámik. Po prestávke začali domáci aktívnejšie, Obert hlavičkoval v 50. min vedľa a Seyeho šancu chytil v 57. min brankár. O osem minút nevyužil možnosť T. Zápotoka a potom prišli brejkové príležitosti Nitry, ale skóre sa nemenilo. Čestný gól Dubnica mohol dať v 90. min jediný doterajší strelec Kuzma, ale jeho strele chýbali centimetre.
Dubnica: Perniš – Pleva, Adámik, Zimen (L. Zápotoka), Nosek, Držík, Obert, J. Zápotoka, Seye (T. Zápotoka), Kiška (Grendel), Kuzma.
Nitra: Senecký – Ďatko (Kostoláni), Tóth, Čeman (Hrnčár), Gruber, Farkaš, Šimončič, Janíček, Áč (Babic), Hesek, Grajciar.
Ďalšie výsledky 4. kola: Žilina – Ružomberok 3:1 (2:1), 20. a 25. Jež, 76. Lietava – 37. Zošák, Trnava - B. Bystrica 1:0 (1:0), 4. Kožuch, Trenčín – Senec 2:1 (0:0), 62. Mičenec (11 m), 90. Hlohovský – 71. Kozár, Artmedia – Slovan 2:1 (2:1), 10. Obžera, 19. M. Ďurica – 2. Szabó, Zl .Moravce – Košice sa hrá 7. 8.
12. Senec 4 0 1 3 1:5 1
5. kolo sobota 11. 8. o 19.30 h: Senec – Trnava (10. 8.), B. Bystrica – Dubnica, Nitra – Zl. Moravce, Košice – Žilina, Ružomberok – Artmedia, Slovan – Trenčín.