Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 1. KOLO

Štefánik zavelil proti Visolajom k obratu

M. Lednice – Udiča 0:2 (0:2) Po chybe domácej obrany nastrelili hostia brvno už v 5. min. V 15. min po úniku I. Chochel, ale z vyloženej šance neskóroval. O päť minút bol faulovaný Bielik a priamy kop J. Čelka z 25 metrov kryl hosťujúci gólman.

M. Lednice
– Udiča 0:2 (0:2)
Po chybe domácej obrany nastrelili hostia brvno už v 5. min. V 15. min po úniku I. Chochel, ale z vyloženej šance neskóroval. O päť minút bol faulovaný Bielik a priamy kop J. Čelka z 25 metrov kryl hosťujúci gólman. Potom sa hra vyrovnala a hralo sa medzi šestnástkami. V 35. min nepotrestal Dudák po samostatnom úniku zaváhanie hosťujúcej obrany. V 40. min domáci pykali, keď I. Chochel prudkou strelou pod brvno z hranice šestnástky dal úvodný gól. Po dlhom výkope brankára v 45. min potrestal I. Chochel ďalšie nedorozumenie obrany a bolo 0:2. Petrášov pokus v 49. min gólom neskončil a v 50. min po rohu domáci nedokázali v skrumáži pretlačiť loptu do siete. V závere sa Ledničania snažili zmeniť skóre, ale v 80. min nebezpečný priamy kop J. Čelka brankár zlikvidoval a domáci tak nezačali nový ročník najšťastnejšie
M. Lednice: J. Košút – M. Vančo, L. Lednický, Šimko, Ďurek, T. Hudek, Bielik (T. Čelko), J. Čelko, Dudák, Čerňanský, Petráš.
Udiča: Bašo – Cigánik, Krátky, Krištof, Drblík, Oravec, Repáč, Marciník, I. Chochel, Milák, E. Hrebík. Rozhodovali Koleno, Frolo. (van)
Pov. Teplá – Visolaje
4:1 (1:1)
Na ihrisku v Orlovom boli v prvom polčase lepší hostia, po prestávke sa situácia obrátila. V 5. min A. Baninec trafil pravú žrď domácej brány a v 9. min mieril do žrde aj jeho spoluhráč Madara. V 13. min delovku M. Baninca výborne zmaril Lutišan, o minútu Voškov pokus chytil Štrbáň. Veľmi dobre hral Lohyňa, ale v 15. min mu zabránil v skórovaní Vrábel. Potom sa hra vyrovnala, Štefánikovu peknú strelu brankár chytil. V 29. min R. Sviečka z hranice šestnástky trafil k žrdi – 0:1. Domáci zmobilizovali sily, Štefánikovu bombu v 40. min Štrbáň vyrazil na roh a o dve minúty Gardian netrafil prázdnu bránu. Zlom prišiel v 44. min, kedy si Štefánikovu slabú strelu Štrbáň vrazil do brány. Ten istý hráč v 46. min zvýšil na 2:1 a hostia odpadli. V 52. min M. Sárinec upravil na 3:1. O tri minúty R. Sviečka z päťky prestrelil, ale v 72. min výhru domácich spečatil Štefánik, ktorý prehodil vybiehajúceho brankára.
Pov. Teplá: Lutišan – Kolembus, Vrábel, Hrubo, Minarech, Voško (Hanták), Gardian, Štefánik, Slovák (Zlatoš), Urík (Hluško), Sárinec.
Visolaje: Štrbáň – A. Baninec, R. Sviečka, Baránek, Štefanec, Kvasnica, M. Baninec (Sagan), Madara, Lohyňa, Hybben, Sojčák. Rozhodovali Kameník, Mihálik, Trško, 150 divákov.
Adrián Demáček
Dulov – Prejta
4:1 (2:0)
V 8. min po Kollárovom rohu a chybe obrany dostal Dulov do vedenia Kováč – 1:0. Juríček odpovedal strelou vedľa. Potom bola hra prerušená kvôli nevoľnosti hosťujúceho Juríčka, ale vďaka rýchlemu zásahu rozhodcov a delegáta Mišúna mu bola poskytnutá prvá pomoc a hráča odviezla záchranka do nemocnice. V 34 min si na Mojtov center nabehol Pavliš a zvýšil na 2:0. Pfeffer mieril potom vedľa a Suchánek vychytal Bagina. V 47. min Kolár išiel sám na bránu, bol faulovaný a sám premenil penaltu – 3:0. V 55. min Prekop zastavil nedovolene súpera a Vysocký z penalty znížil na 3:1. Potom sa vyznamenali obaja brankári a zaslúžené víťazstvo Dulova potvrdil v 83. min Mojto, keď po úniku poslal loptu do prázdnej brány.
Dulov: Suchánek – Mojto, Mikoláš, Kováč, Pfeffer (Gorelka), Prekop (Gašpar), Pavliš ( Troška), Egly, Kollár, Kvasnica, Vozár.
Prejta: Vrábel – Slivka, Trnka, Marcin, Uhlík, Bagin, Hric, Bušík, Králik, Vysocký, Juríček (Tholt). Rozhodovali M. Sluk, Pavlačka, Štefanec. P. Prekop
Plevník – D. Mariková
4:0 (2:0)
V súboji s nováčikom sa domáci rýchlo ujali vedenia v 17. min Kušnierom. Hostia iba sporadicky útočili, kým domáci mali výraznejšiu prevahu. Skúsenejší domáci pridali druhý gól po rohu v 42. min, kedy sa najlepšie zorientoval Butko a hlavička skončila v sieti. V 62. min po faule na domáceho hráča Kušnier z jedenástky zvýšil na 3:0. V 73. min po samostatnej akcii z polovice ihriska Ďuriš krásnym gólom uzavrel gólový účet. Dolná Mariková zaplatila nováčikovskú daň.
Plevník: Smataník – Marián Kremeň, Jurčaga (Ligas), Butko, F. Ďurkech, Š. Tamáši, Kamas, Adamec (J. Tomaník), P. Tamáši (Ďuriš), Kušnier, Babinec.
D. Mariková: Kaniak – Revák, Fico, Melicherík, P. Chochel (V. Zemančík), Rak, R. Vlach (Gajdoš), Seko, Brídzik, P. Zemančík, Turičík (J. Vlach). Rozhodovali Petrušek, J. Pecuš, Badár. (r)
Beluša – Horovce
1:0 (0:0)
V 9. min Topolanov priamy kop letel tesne ponad brvno a v 18. min skončil Boháčikov priamy kop rovnako. Topolanovu delovku v 35. min zo šibenice bravúrne vyškriabal Pálka. V 39. min Liška bežal sám na brankára, ale Pálka jeho pokus vyrazil. O minútu sa pred domácou bránou ocitol Štefina, no v poslednej chvíli mu obrana loptu odkopla. Peknú strelu v 42. min vyslal Prekop, ale Ďuriška bol pozorný. V 52. min, keď bol Ďuriška prekonaný, loptu z bránkovej čiary vykopol L. Sviečka. O dve minúty Kubena hlavou po rohu otvoril skóre. O šesť minút Gatial prestrelil, rovnako nepresne strieľal Siekel v 80. min. Štyri minúty pred koncom Kučov priamy kop Ďuriška vyrazil nad brvno a Beluša sa mohla tešiť z výhry.
Beluša: Ďuriška – Nosál, Baranec, L. Sviečka, Hlavoň, Topolan, Jankejech, Liška (Kodaj), Šedík, Kubena, Boháčik.
Horovce: Pálka – Kučo, Rod, Miček, M. Cíbik, Štefina (L. Cíbik), Janíček, Siekel, Prekop, Gatial, Dubový (Svorada). Rozhodovali M. Mazan, Šlesár, Weiss.
(duš)
Pružina – Ilava
3:3 (1:3)
Vo vyrovnanom stretnutí sa ako prví tešili domáci, keď v 13. min prešiel stredom obrany I. Kardoš, obišiel brankára a bolo 1:0. V 17. min hostia vyrovnali z pokutového kopu P. Pagáčom a v 26. min ich do vedenia 1:2 dostal ďalekonosnou bombou z priameho kopu Kňažek. V 35. min vypadla domácemu brankárovi lopta po prudkej strele z rúk a pohotový Šedo zvýšil na 1:3. V druhom polčase vyvinuli Pružinčania tlak a v 82. min Žilinčík znížil na 2:3. Tri minúty pred koncom fauloval brankár hostí I. Kardoša, ktorý z jedenástky zaistil domácim remízu.
Pružina: Prostinák – L. Ondrejička, J. Fabuš (M. Jakubech), Jadroň, P. Haviar, Ondrušek, P. Kardoš, I. Kardoš, A. Ondrejička, Žilinčík, J. Haviar.
Ilava: Šatka – M. Barkáč, Galko, Strapko, Kňažek, Šedo, Cabaj, Ptáček (Kameništiak), Mladoš (A. Pagáč), P. Pagáč, Jakúbek. Rozhodovali Kováčik, Dobrodenka, Tomášek. (r)
Brvnište – Papradno
1:2 (0:0)
V derby sa hral opatrný futbal. Obrany prevládali nad útokmi a strelci sa iba zriedka dostávali k nepresnému zakončeniu. Po prestávke Papradno začalo iniciatívnejšie a v 58. min po hrubej chybe obrany otvoril skóre Kozáčik. Inkasovaný gól domácich povzbudil a v 63. min po Španihelovom centri Šištík vyrovnal na 1:1. Opatrný zápas pokračoval až do 82. min, kedy si dlhý výkop Hromadíka spracoval S. Trúchlik a rozhodol o osude zápasu, ktorému by viac svedčila remíza.
Brvnište: J. Čapliar – Koreník, Šamaj, B. Čapliar, Ecker, Čvirik, Miniarik, Koreň, Sojčík (Kristín), J. Hároník (Šištík), Španihel.
Papradno: Hromadík – M. Lališ (Kukučka), J. Balušík, M. Trúchlik, S. Trúchlik, Vachalík, (Kurnocík), Klabník, Martinec, Černošík (P. Lališ), Kozáčik, Pavlík.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Obce v okrese Považská Bystrica si pomohli sami

Prípravy na testovanie finišujú. Armáda má v rukách koordináciu, no mnoho vecí si obce museli zaobstarať sami.

Andrej Torda, prednosta Okresného úradu v Považskej Bystrici
Duša Behu okolo Dulova Anton Dobrodenka behá celý život

Bežecký figliar z Dulova. Tváril sa, že nevládze, potom pridal

V malej obci Dulov býva väčšinu roka pokoj a ticho. Tretiu októbrovú nedeľu to tu ale žije, ide sa tradičný Beh okolo Dulova. Ten tohtoročný, slávnostný, sa však neuskutočnil. Dušou tohto podujatia je človek, ktorý vždy behával, beháva a behať bude, dokedy to pôjde, Anton Dobrodenka.

Dulovčania postavili pamätník Behu okolo Dulova. Druhý sprava Anton Dobrodenka.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.