Prokurátor trenčianskej okresnej prokuratúry s obvinenými uzavrel dohodu o vine a treste, ktorú okresný súd schválil. Obaja sa k činu priznali a súhlasili s trestom, ktorý im bol uložený za prečin podpory a propagácie skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd a prečin poškodzovania cudzej veci. Rozsudok je právoplatný a nie je proti nemu prípustné odvolanie. Našu redakciu o tom informoval hovorca krajského súdu Roman Tarabus.
Súrodenci Marian (18) a Martin (15) ako mladiství páchatelia vo vlani februári na viacerých miestach v Dubnici nad Váhom nastriekali červeným a čiernym sprejom hákové a keltské kríže, symboly jednotiek SS a rôzne nápisy. Použili na to dva spreje a šablóny hákového kríža, ktoré si vyrobili z papiera. Mladíci postriekali symbolmi múr a fasádu dvoch rodinných domoch, reštaurácie, šatne telovýchovnej jednoty, spoločenský dom, dve autobusové zastávky, ploty a objekty piatich firiem. Poškodili aj kaplnku, kde nastriekali na všetky štyri steny hákové kríže, symboly jednotiek SS a nápis SKINHEADS.
Náhradu viac ako tridsaťpäťtisícovej škody, ktorú bratia spôsobili, si poškodení môžu vymáhať v občianskom súdnom konaní.