mi v okolitých mestách a obciach, v ktorých sme ich porovnávali.“ Na podnet členov finančno-majetkovej komisie sa bod z programu vypustil. Ako povedal jej člen, Ladislav Rovňanský, komisia nebola s materiálom oboznámená, a preto neodporučil jeho prerokovanie. „Cenníky služieb neboli nikdy schvaľované komisiou,“ nesúhlasil Kočkár. Za pravdu mu dala i predsedníčka spomínanej komisie Helena Matovičová. Zároveň navrhla, aby sa cenník TSM odložil do budúceho mestského zastupiteľstva, ale aby sa ním predsa len komisia zaoberala. „Nový cenník som predniesol komisii, ktorá ho „posunie“ na mestské zastupiteľstvo, ktoré by malo byť 21. augusta. Tam ho poslanci buď schvália, alebo nie,“ hovorí Peter Kočkár, riaditeľ TSM.
Cenník pohrebných služieb zahŕňa vykopanie hrobov rôznych veľkostí. Detský vyjde pozostalých približne na 1200 korún, prehĺbený hrob stojí takmer dvakrát toľko. „Obradná sieň s katafalkom by mala stáť takmer päťsto korún, chladiace zariadenie za každý započatý deň sedemdesiatpäť korún,“ približuje cenník riaditeľ TSM. Cenník obsahuje množstvo služieb, ako napríklad úpravu hrobu a okolia po pohrebe či prepožičanie miesta a obnovu užívacieho práva na desať rokov. „Užívacie právo sa bude platiť tak ako doteraz. V tomto prípade sme cenu nemenili,“ dodáva Kočkár.
TSM si dali spracovať pasportizáciu cintorínov. „Všetky potrebné parametre, vrátane leteckých snímok cintorínov, sme zadali nemenovanej českej firme, od ktorej sme zakúpili aj program. Vďaka nemu budeme vedieť presne napríklad kto a odkedy je pochovaný v tom-ktorom hrobe. Získame veľmi presnú evidenciu,“ skonštatoval riaditeľ TSM.