i nechala vypracovať Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja na roky 2007 – 2013. Ten je nevyhnutým dokladom pre kladné posúdenie žiadostí v zásobníku projektových zámerov. Plány starostu na čerpanie financií z eurofondov sú naozaj smelé, no vzhľadom na geografickú polohu s kúpeľmi aj reálne.
V súčasnosti sú živé dva projekty, spracovaný je projekt rekonštrukcie domu kultúry. Po vybavení stavebného povolenia by sa v rokoch 2008 – 2009 malo na dome kultúry preinvestovať okolo 6 miliónov korún. Ďalší projekt sa týka likvidácie nelegálne j skládky v časti Močidlá smerom na dolný salaš. Ten je miestom častých návštev kúpeľných hostí a preinvestovanie plánovaných sedem miliónov korún by padlo na úrodnú pôdu. V obci pokračuje výstavba kanalizácie financovaná sčasti z envirofondov a do konca októbra tohto roku sa preinvestujú 4 milióny korún. Ďalšie finančné prostriedky ušetrila Nimnica na vypracovanie krajinno-ekologického plánu v hodnote 96-tisíc korún. Podčiarknuté a zrátané – Nimnica získala v tomto roku zo štrukturálnych fondov dvakrát viac peňazí, ako je rozpočet obce.
Ladislav Ďureček sa však s dosiahnutým neuspokojil a v zásobníku projektových zámerov miest a obcí Trenčianskeho kraja na roky 2007 – 2013 má Nimnica ďalších osem projektov. V roku 2009 by chceli z europeňazí vybudovať parkoviská, orientačné tabule, odpočívadla a mólo pre vodné športy v hodnote 8,5 milióna, na rekonštrukciu materskej školy žiadajú 8,2 milióna, na výstavbu a rekonštrukciu chodníkov a cyklotrás 4,5 milióna, na verejné osvetlenie 3,2 milióna, na reguláciu potoka 3,1 milióna a na rekonštrukciu a výstavbu kanalizácie 19 miliónov korún. Ďalšie projekty sa týkajú podpory prezentácie obce a okolia a rekonštrukcie miestnych komunikácií. „Ak by nám z uvedených projektov schválili čo i len polovicu, Nimnicu by to posunulo výrazne dopredu. Viem, že obrovský projekt pripravuje i vedenie kúpeľov, a keďže spolupráca obce s manažmentom kúpeľov je na výbornej úrovni, spoločne by sme z Nimnice a jej okolia mohli vytvoriť atraktívnu turistickú lokalitu,“ dodal Ďureček.
V obci nezabúdajú na sociálnu politiku. Poskytujú príspevok pri narodení dieťaťa, o prestárlych a nevládnych obyvateľov sa starajú tri opatrovateľky, školská jedáleň na požiadanie varí i pre občanov Nimnice. V obci sa podľa starostu rapídne znížila nezamestnanosť, podporu má individuálna bytová výstavba a s telekomunikáciami rokuje vedenie obce o prípojkách na rýchlejší internet. Výhľadovo sa uvažuje i s vybudovaním spoločensko-športového areálu a s lokálnou spádovou čističkou odpadových vôd.