Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 3. KOLO

Futbal I. trieda 3. kolo

Malé Lednice stále čakajú na prvý gól a bod Beluša – Udiča 5:0 (5:0) Vedúce mužstvo v prvom polčase výraznú prevahu a súpera prevalcovalo. Už v 16. min otvoril po peknej akcii skóre Boháčik.

Malé Lednice stále čakajú na prvý gól a bod
Beluša – Udiča
5:0 (5:0)
Vedúce mužstvo v prvom polčase výraznú prevahu a súpera prevalcovalo. Už v 16. min otvoril po peknej akcii skóre Boháčik. O štyri minúty Jankejech zvýšil na 2:0. Uplynuli ďalšie štyri minúty a po Kubenovej strele bolo v 24. min 3:0. Udičania boli smerom dopredu neškodní a v 36. min im dal štvrtý gól Topolan. V poslednej minúte prvej časti prekonal Baša Boháčik a líder odchádzal do kabín s päťgólovým náskokom. V druhom polčase sa hra vyrovnala, hostia stiahli I. Chochela do obrany a Belušania už veľa šancí nemali. Naopak, znížiť mohol Hrebík, ale ani jeden z jeho dvoch samostatných únikov gólom neskončil.
Beluša: Ďuriška – Sviečka, Šedík, Briestenský, Kubena (Ďurica), Topolan, Jankejech (Petríček), Stacha (Kvasnica), Švec, Revák, Boháčik.
Udiča: Bašo – M. Gašpárek, Krátky, Krištof, Cigánik (Doblej), Remiš, T. Gašpárek, Martinka, I. Chochel, Milák, Hrebík.
Rozhodovali Janček, Šlesar, Badár. (jur)
Brvnište - M. Lednice
3:0 (2:0)
Hostia začali svižnejšie, v 8. min Vančo trafil žrď a v 10. min Petrášovu strelu zázračne po chybe obrany vyrazil na roh J. Čapliar. Domáci potom ožili a najbojovnejší Koreník v 25. min z trestného kopu ešte nedal, no v 35. min sa nemýlil a z 20 metrov dal vedúci gól - 1:0. V 44. min všadebol Koreník vystrelil z 30 metrov, lopta sa od brvna odrazila na čiaru, odkiaľ ju Šištík doklepol hlavou do siete - 2:0. Hneď po príchode z kabín v 46. min Šlesar hlavou dostal hostí do kolien tretím gólom. Potom sa už ani jeden zo súperov do šancí nedostal a hostia stále čakajú na prvý gól i bod.
Brvnište: J. Čapliar - Ecker, Koreník, B. Čapliar, Šamaj, Čvirik, Miniarik, Španihel (Vališík), Hároník, (Sojčík) Šlesar, Šištík (Holiš).
M. Lednice: Rybárik (Košút)– P. Lednický, M. Vančo (Jakub Čelko), Šimko, Ďurek, M. Lednický, Bielik, Jozef Čelko, Dudák, Petráš (Mišutka), T. Hudek.
Rozhodovali Zvak, Koleno, Kebísek. (pzv)
Plevník – Horovce
2:1 (1:0)
Hneď na začiatku sa v 1. min ujal Plevník vedenia Kušnierom, ktorý po dlhom výkope prekvapil brankára. Hostia ostali zaskočení, domáci tlačili, ale Kušnier ani J. Tomaník nedali. Horovce sa potom spamätali a mali aj šance. Najväčšie mali Gatial a Dubový, no T. Smataník čaroval. Útočný a tvrdý futbal pokračoval aj naďalej. Po otvorení druhej časti v 47. min Kušnier nekompromisne zvýšil na 2:0. Horovce sa nevzdávali, bojovali, Svorada neprekonal T. Smataníka, rovnako Gatial. Prišla 58. min, kedy bol pred šestnástkou faulovaný hráč hostí a Kučo z priameho kopu s pomocou múru dal kontaktný gól. Zvýšiť mohol o chvíľu J. Tomaník, ale nájazd mu Pálka zmaril. V 88. min mohol Kučo vyrovnať, ale jeho priamy kop zo šibenice vytiahol T. Smataník.
Plevník: T. Smataník – Turčáni, Jurčaga (Janech), Butko, F. Ďurkech (Babinec), M. Ďurkech, Kamas, Ďuriš, M. Smataník, Kušnier, J. Tomaník (Adamec).
Horovce: Pálka – Kučo, M. Cíbik, Miček, Štefina, Svorada, Janíček, Siekel, Prekop (Novosad), Gatial (L: Cíbik), Dubový.
Rozhodovali Mihálik, Fúrik.
(mm)
Pružina – Papradno
2:0 (1:0)
V zápase priemernej úrovne sa dlho nič zaujímavého nedialo až do 33. min, kedy po faule Klabníka na Bolegu odpískal pokutový kop, ktorý bezpečne premenil I. Kardoš. Potom sa na ihrisku začalo iskriť. Hráči sa viac venovali jeden druhému ako futbalu a diváci v závere videli iba peknú strelu Jadroňa z priameho kopu. Druhý polčas začal náporom hostí, ktorí otvorili obranu a domácim sa naskytla šanca na rýchle brejky. Len A. Fabuš zahodil tri dobré šance, neúspešné boli aj pokusy Žilinčíka, I. Kardoša a P. Kardoša. O osude zápasu rozhodla druhá jedenástka, kedy po rohu zahral Klabník nešťastne v šestnástke rukou a I. Kardoš bol opäť úspešný. Zápas sa potom už len dohrával a domáci si výhru ustrážili.
Pružina: Pružinský – L. Ondrejička, J. Fabuš, Jadroň, P. Kardoš, I. Kardoš M. Kardoš, Žilinčík, Bolega (J. Haviar), A. Fabuš, Ondrušek.
Papradno: Hromadík – P. Balušík, P. Lališ, M. Trúchlik, S. Trúchlik, Kurnocík, Klabník, Kukučka, Strašík, Janáček, Peter Babiar (Martinec).
Rozhodovali Milčík, Porubčan, Mičuda. (vl)
Dulov - D. Mariková
2:0 (0:0)
V Dulove sa hral futbal na vysokej úrovni a diváci sa mali na čo pozerať. V 13. min Kaniak kryl trestný kop Mikoláša. Potom prišli šance hostí od 15. do 23. min, ale ani Brídzikova strela, ani bomba P. Zemančíka neskončili v domácej sieti. Pfeffer ani Kolár šance nevyužili a prvý polčas ukončila ďalekonosná strela P. Zemančíka do brvna. Druhý polčas začal strelou Kováč a Kolára vychytal Kaniak. V 58. min chytil Suchánek šancu P. Zemančíka a tutovku Melicheríka. Domáci sa dočkali v 63. min, kedy Kováč prihral Vozárovi, ten vysunul Mikoláša a bolo 1:0. O desať minút po chybe Kaniaka Kolár zvýšil na 2:0. V závere sa ocitol v dobrej šanci Brídzik, ale hlavou netrafil. Dulovčania potešili hrou, ale ani hostia fanúšikov nesklamali a držali ich v napätí až do konca.
Dulov: Suchánek – Egly, Mikoláš, Kováč, Kolár, Prekop, Pfeffer (Kvasnica), Baláž, Slabý (Troška), Vozár, Pavliš.
D. Mariková: Kaniak – Revák, Seko, Melicherík, R. Vlach (Gajdoš), Rak, V. Zemančík, Fico, Brídzik, P. Zemančík (Turičík), J. Vlach (Hladký).
Rozhodovali Peťovský, Petrušek. P. Prekop
Visolaje – Prejta
2:0 (1:0)
V prvom polčase mali domáci miernu prevahu s viacerými gólovými šancami. Diváci sa tešili v 19. min po priamom kope Sviečku, ktorý znamenal vedenie. Do prestávky sa na šmykľavom teréne vyznamenali obaja brankári, pričom viac práce mal hosťujúci Vrábel, ale skóre sa nemenilo. Aj v druhom polčase pokračovala prevaha Visolají, no šance gólový efekt nepriniesli. Všetko, čo smerovalo na bránu, pochytal spoľahlivý Vrábel. Vytúženú výhru domácich potvrdil v 90. min zblízka druhým gólom Sviečka. Visolaje si zaslúžili uznanie za herný výkon, ale sympatie si vyslúžili aj hostia.
Visolaje: Moško – Sagan, Sviečka, Palme, Valášek, Kvasnica, Mišutka (M. Baninec), Madara, Štefanec, Hybben, Mužlay.
Prejta: Vrábel – Trnka, Marcin, Uhlík, Hric, Bagin, Vysocký, Bušík, Králik, Vyhlídal (Katerinčin), Ronec.
Pred 250 divákmi rozhodovali Kapila, Škrovánek, J. Pecuš.
(sag)
Pov. Teplá – Ilava
0:3 (0:1)
Obe mužstvá začali opatrne, vychádzali zo zabezpečenej obrany. Prví udreli hostia v 30. min, kedy po Šedovom prieniku otvoril skóre P. Pagáč. – 0:1. Domácim nevyšiel úvod druhej časti, keď boli ešte mysľou v kabíne a v rozpätí troch minút od 47. do 50. P. Pagáč dovŕšil hetrik. Hostia sa potom umne stiahli na vlastnú polovicu, kde zachytávali útoky domácich. Výhra hostí je zaslúžená a obe mužstvá si zaslúžia pochvalu za slušný a korektný výkon.
Pov. Teplá: Magerčiak – Minarech, Šimík, Hrubo, D. Sárinec, Hanták, Gardian (Janíček), Štefánik, Voško, Hluško, M. Sárinec.
Ilava: T. Cabaj – Calpaš, Pilát, Strapko, Galko, A. Pagáč (Kňažek), G. Cabaj (M. Barkáč), Jakúbek, Šedo, P. Pagáč, (Šatka), Ptáček.
S prehľadom rozhodovali M. Pecuš, Cíbik, Pavlačka.