Pondelok, 27. september, 2021 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky
FUTBAL POHÁR ZSFZ 2. KOLO

V pohári ostali už iba sklári

Borčice – L. Rovne 3:3 (2:2), p. k. 2:4 Góly: 16. Staňo, 24. Humaj, 51. Švikruha – 12., 21. a 77. Václavík. Penalty: Berde, Kozík premenili, Turza a Humaj nedali – Kadlec, Mišík, Ľ. Šebo, Mišún.

Borčice – L. Rovne
3:3 (2:2), p. k. 2:4
V zápase bohatom na góly sa hostia ujali vedenia Václavíkom, ktorý potrestal chybu obrany. O štyri minúty krásnou strelou z priameho kopu vyrovnal Staňo. Václavík v 21. min prehodil vybiehajúceho brankára a sklári znova viedli, ale iba tri minúty. Staňovu strelu Minarech neudržal a Humaj dorazil loptu do siete. V 39. min Švikruha spálil tutovku a v 41. min Václavík do tretice nedostal hostí do vedenia. Borčice viedli od 51. min, keď sa Švikruha zbavil troch protihráčov a nekompromisne skóroval. Keď v 67. min Berde netrafil v dobrej pozícii, prišiel trest a Václavík vyrovnal na 3:3. V závere mohli domáci rozhodnúť, no Švikruha v 89. min zblízka mieril vedľa a v 90. min ho napodobnil aj Staňo. V penaltovom rozstrele boli úspešnejší Rovňania, ktorí premenili všetky pokusy, kým domáci Turza trafil žrď a Humajovu strelu Minarech chytil.
Borčice: Gabriš – Pisár, Berde, Staňo, Humaj, Kopačka, Turza, Ilas, Martinko, Švikruha Kozík.
L. Rovne: Minarech – Ilončiak, Martinka, J. Šebo, Kristín, Mišík, Petrušek, Ľ. Šebo, Mišún (Kováč), Václavík, Kadlec. (šp)
Častkovce – Dubnica B
2:1 (2:0)
Góly: 1. Ostrovský, 11 Maráz – 67. Lendvay. Domáci mali výborný nástup, keď najprv brankárovi vypadla lopta z rúk do siete a o chvíľu bolo 2:0. Okrem toho ešte Častkovčania trafili žrď a sólo skončilo strelou vedľa. Hostia sa zlepšili, ale L. Zápotoka ani Sokol neuspeli. Po prestávke mala Dubnica B prevahu a po samostatnej akcii znížil Lendvay. Štyri minúty pred koncom udržal nádeje na postup Kopčan, ktorý chytil domácim pokutový kop, ale v 90. min ich odmietol L. Zápotoka, ktorého hlavičke z troch metrov chýbala presnosť. (ab)
N. Pravno – Domaniža
2:0 (1:0)
Góly: 35. M. Jamrich, 63. M. Oboňa (11 m). V priemernom zápase pôsobili hostia sterilným dojmom a pred domácou bránou sa vôbec nepresadili. V závere polčasu inkasovali prvý a po zmene strán aj druhý gól z pokutového kopu. (r)
Piešťany – Pov. Bystrica 2:1 (0:1)
Góly: 73. Krajčovič (11 m), 76. Žamba – 38. Ištok.
Hostia boli v prvom polčase futbalovejší a zaslúžene vyhrávali po góle Ištoka. V druhom polčase bola hra nervózna a domácich dostala do hry sporná penalta. O tri minúty pridali druhý postupový gól. (r)
Ďalšie výsledky 2. kola: Tr. Stankovce – D. Vestenice 1:1 (1:0), p. k. 4:2, Skalica - Myjava 4:1 (1:0), Hrnčiarovce - J. Bohunice 0:5 (0:1), Ludanice – ČFK Nitra 2:1 (1:1), ViOn B/Volkovce – Partizánske 3:1 (1:0), Demandice - V. Ludince 4:5 (1:3), Pata – Neded 5:5 (3:2), p. k. 7:6, Sládkovičovo - Šamorín 1:1 (0:0), , p.k. 2:1, Topoľníky – Gabčíkovo 3:0 (1:0), Hurbanovo – Štúrovo 2:2 (1:0), p. k. 4:5, H. Kráľová – Galanta 1:1 (0:0), p. k. 5:4, Kolárovo – Nové Zámky 8:2 (2:2).