Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Futbal 3. liga 4. kolo

ČFK Nitra – Domaniža 0:0 Domáci si chceli napraviť reputáciu po vysokej prehre v Šamoríne. Strojári nezačali zle, no z rohových kopov nezapršalo a nakopávané lopty zo stredu poľa končili pred Zaťkom. Takmer zahrmelo na druhej strane, v 10. min mohla po

ČFK Nitra – Domaniža
0:0
Domáci si chceli napraviť reputáciu po vysokej prehre v Šamoríne. Strojári nezačali zle, no z rohových kopov nezapršalo a nakopávané lopty zo stredu poľa končili pred Zaťkom. Takmer zahrmelo na druhej strane, v 10. min mohla po rohu Domaniža vyhrávať. V prvom dejstve boli ešte strelecky neúspešní na domácej strane Maga, Šelmeci a Szusztor, na opačnej strane mieril mimo Svoboda. Aj po obrátke sa ČFK dostával pred Zaťka, finálna fáza však viazla. Hostia ožili v strede druhého dejstva, no Húdek a Lagín neprekonali Borčina. Strojár chcel ešte v závere spraviť niečo s výsledkom. V 74. min pálil Maga, hosťujúci gólman strelu efektne vyrazil. Bezgólová remíza môže viac tešiť hostí z Považia.
Rozhodoval Otrubčák, ŽK: Ušiak, 200 divákov.
ČFK: N. Borčin – Paľo (70. Čas), Horňák, Škreňo, Maga, Šelmeci, Ďuriš, Nagy, Szusztor, R. Borčin, Kovan (46. Krochta). PARTIZÁN: Zaťko – Ušiak, Hájek, Kopecký, Augustín, P. Kardoš, J. Kardoš (80. Harant), Slamka (58. Húdek), Král, Lagín (85. Hošták), Svoboda.
JAKUB TAKÁČ
J. Bohunice – Dubnica B
2:0 (1:0)
Góly: 15. Hetteš, 86. Tubonemi.
V obojstranne vyrovnanom prvoom polčase sa všetko podstatné odohrávalo v strede poľa. V 15. min po úniku z pravej strany chcel Hetteš centrovať. Jeho strelu Kopčan podcenil a musel ju vytiahnuť spoza vlaatného chrbta – 1:0. V 27. min unikol Tubonemi, následný roh a hlavičku Boháčika kryl hosťujúci brankár. Ten sa zapotil aj v 45. min po Paštiakovej strele zo 16 metrov.
Už po obrátke pohrozil domáci Strečanský. Potom už prevzali iniciatívu hostia. V 54. min Sokol na päťke trafil len do Psotu, ale vyrazenú loptu poslal L. Zápotoka do žrde. O dve minúty poslal loptu tesne vedľa Ulrich. V 60. min po priamom kope Strečanského brankár robinzonádov vyrážal Miklášov pokus. Sedem minút pred koncom prihrával Tubonemi opäť na Strečanského. Loptu hostia vykopli takmer z bránkovej čiary. O minútu neskôr Tubonemi unikol a sám zvýšil na konečných 2:0.
ŽK: Gajarský - Harvilko, Struška, 200 divákov.
ŠK BLAVA: Psota – Schmidt, Gajarský, Bachňák, Strečanský, Hetteš (90. Pecko), Boháčik, Tubonemi, Mikláš, Gerši (87. Jakubec), Paštiak (46. Jakáb). T: J. Jarábek. ZTS B: Kopčan – Kiačik, Jánošík, Bajza, Mujkoš (30. Ranuša), Havrilko, L. Zápotoka, Struška, Sokol (74. Matejov), Ulrich, Jakuš. T: J. Jakuš.
Miroslav Bruner
Led. Rovne – P. Bystrica 5:1 (2:0)
Góly: 2. a 20. Jančovič, 64. Martinka (11 m), 84. Ľ. Šebo, 90. Václavík – 73. Hrnčík.
Zápas začali lepšie domáci a v 2. min nová posila Jančovič po Mišúnovej otvoril skóre. Hostia odpovedali šancami Vaštíka, Sovíka a Hrnčíka, ale Minarech čaroval. V 20. min vybojoval Mišún loptu, vysunul Jančoviča, a ten s prehľado zvýšil na 2:0. Pov. Bystrica sa snažila, no M. Hedera ani Hrnčík neuspeli. Druhý polčas začal Jančovič strelou nad, Országhovu strelu vyrazil Bartek a o chvíľu zmaril aj šancu Kristína. V 61. min vykopli hostia z čiary strelu Jančoviča. V 64. min po ruke z jedenástky Martinka zvýšil na 3:0. Po chybe obrany znížil v 73. min Hrnčík a v 75. min Minarech vyrazil Vavríkovu strelu a o päť minút aj pokus F. Hederu. V 84. min Ľ. Šebo hlavou upokojil domácich a gólostroj uzavrel v 90. min Václavík po Petruškovej akcii.
Rozhodoval Peťovský, divákov 250, ŽK: J. Šebo, Jančovič, Čelko, M. Hedera. ČK: Bednár.
L. Rovne: Minarech – Országh, Martinka, J. Šebo, Kadlec, Kristín, Mackovčin, Václavík, Ľ. Šebo, Mišún (65. Mišík), Jančovič (83. Petrušek). Tréner V. Kavecký. Pov. Bystrica: Bartek (85. Jánošík) – Braciník, Vaštík (46. Škultéty), Ištok, Bednár, Čelko, Vavrík, F. Hedera, M. Hedera, Hrnčík, Sovík (60. Nemček). Tréner: I. Janči. STANISLAV DETKO
Ďalšie výsledky: FKM Nové Zámky – MŠO Štúrovo 4:2 (1:1), 24. Zsák, 60. Dékány, 64. Ďurický, 74. Čaplák – 6. a 67. (11 m) Vendégh, Galanta - Gabčíkovo 1:0 (1:0), 20. Szabo, Neded - D. Vestenice 1:3 (0:1), 75. Heriban - 18. Minich, 79. Obert, 86. Papranec, V. Ludince – Šamorín 3:2 (1:0), 25. Konc (11 m), 49. Šátek, 88. Cziria – 83., 84. Öszi, Myjava - Partizánske 1:1 (0:1), 74. Červienka – 33. Gergel.

1. Galanta 3 3 0 0 7:2 9
2. Šamorín 3 2 0 1 8:3 6 3. V. Ludince 3 2 0 1 6:5 6
4. Domaniža 3 1 2 0 5:3 5
5. D. Vestenice 3 1 2 0 6:4 5
6. Myjava 3 1 2 0 3:2 5
7. Led. Rovne 3 1 1 1 6:3 4
8. J. Bohunice 3 1 1 1 3:2 4
9. Nové Zámky 3 1 1 1 6:7 4