Utorok, 30. máj, 2023 | Meniny má Ferdinand

Horoskop na týždeň od 27. 8. do 2. 9. 2007

Baran V týchto dňoch nemôžete rátať s veľkými zmenami k lepšiemu. Akosi sa všetko okolo vás mení k horšiemu, aj ľudia na vás majú menej času.

Baran
V týchto dňoch nemôžete rátať s veľkými zmenami k lepšiemu. Akosi sa všetko okolo vás mení k horšiemu, aj ľudia na vás majú menej času. A keď sa už s vami konečne stretnú, tak vám všeličo vyčítajú, čo je pre vás dôvodom k hnevu, novým útokom a aj rôznym nedorozumeniam. Nie je pre vás ľahké sa zmieriť s takouto situáciou, najmä ak sa to týka aj vášho súkromia. Nemali by ste sa ale vyhýbať pravde – musíte sa snažiť o vzájomné počúvanie, hovoriť spolu, aj kritizovať, ale konštruktívne, nie za každú cenu presadzovať váš názor. Treba, aby ste si našli čas na to, čo je dôležité a prestali ho strácať nejakými zbytočnosťami, vyhnite sa najmä výčitkám omylov z minulosti. Riešte to, čo je teraz podstatné, nie to, čo sa už nedá zmeniť.
Býk
Býkom sa darí, ich priania sa plnia, bez toho, aby sa museli niekomu podriaďovať, alebo prispôsobovať. Ale pozor, pôjde to takto, len kým nenarazíte na niekoho vplyvného, s kým ste už v minulosti mali niečo do činenia. Tento človek vám raz - dva spôsobí ťažkosti, ani nie preto, že by ho vaše konanie ohrozilo, ale len tak, pre svoj pocit nadradenosti. Čím viac budete dávať najavo, že vám na tom, čo práve riešite, záleží, tým menej sa vám bude dariť to cez neho pretlačiť. Musíte teda skryť svoje pocity, nedať najavo čo je vo vás, potom môžete rátať s úspechom. Rovnako by ste mali postupovať doma, aj tu vás čaká nejaké vyjednávanie a zmeny, o ktorých snívate, by sa mohli splniť – ak si všetci budú myslieť, že ide len o niečo podradné, nepodstatné. Proste – ak budete mať tento týždeň svoje tajomstvá, tak to nebude na škodu.
Blíženci
Vy ste pod vplyvom opozičného Merkúra ohrození. Darmo, nesmiete teraz lietať príliš vysoko nad zemou, hľadajte si pre seba vhodnejšie uplatnenie, nie rizikové aktivity, ani cestovanie. Viac sa zamerajte na svoje zdravie, na to, ako sa cítite, či niečo netreba na vašom zdraví upevniť, zlepšiť. Venujte sa najmä žalúdku, žlčníku, ale aj bolestiam hlavy, najmä ženy by ich nemali zanedbávať, je to pre vás ohrozujúca oblasť. Podnikajúci Blíženci majú pred sebou týždeň zlých správ a nepríjemných prekvapení. Nemôžete sa spoliehať na žiadne šťastie, ani pomoc iných ľudí, len vy sami sa musíte postarať o to, aby vaše aktivity boli aspoň trochu úspešné, aby to šlo tým správnym smerom. Ak si nebudete vedieť rady vy sami, tak svoje plány radšej odsuňte. Nie je predsa nutné, aby ste všetko mali hneď a zaraz, no nie?
Rak
Citliví Raci sa tento týždeň budú musieť zatvrdiť, inak sa k ničomu nedostanú. Iba ak začnete viac myslieť sami na seba, tak dosiahnete svoje ciele, a tak to je aj správne. Vy stále niekoho uprednostňujete, snažíte sa nájsť spoločné riešenie, kompromisy, ale to všetko skôr v práci ako doma. A práve v práci by ste mali byť ostrejší, uvedomiť si, že nemôžete to isté očakávať od ostatných. Vy predsa máte brať ohľady na svojich milovaných, na priateľov, nie na obchodných partnerov, na tých, ktorí vás inokedy nepodporia a ani sa o vás nezaujímajú. Prečo si myslíte, že vaši doma budú mať pre vás stále pochopenie? Bez toho, aby ste ho mali vy pre nich, pre ich chyby a ich zlyhania či nedostatky, tak s ním ani vy nemôžete počítať. Rozdeľte si to už konečne – prácu a súkromie a používajte vhodné správanie tam, kde sa očakáva – teda doma viac pochopenia a v kariére viac útočnosti.
Lev
Levom sa tento týždeň podarí niekoľko významných stretnutí. Pripravte sa teda na každé z nich, aby ste sa vyhli nejakým zlyhaniam či nepríjemným prekvapeniam. Nesmiete nič nechať na náhodu, či sa nechať ovplyvniť svojou sebaistotou, bude lepšie, ak budete opatrní. Vyhnete sa tak komplikáciám a rôznym nešťastným prerieknutiam. Aj tí, čo budú akurát na služobnej ceste, by nemali na nič zabúdať a dobre si zvážiť každý sľub, ktorý dajú – nie je správne, aby o sebe vytvorili nejaký skreslený dojem. Ak sa vy sami budete snažiť o dohodnutie jasných podmienok, dosiahnete, že vám budú všetci okolo dôverovať. A to by mal byť váš cieľ na tieto dni – upevniť a získať si dôveru ľudí okolo vás. Potom sa vám ľahšie bude realizovať jeden váš tajný a dávny plán! Pozor ale na zdravie, najmä starším z vás hrozí oslabenie, týkajúce sa srdca a cievneho systému.
Panna
Panny by nemali zaháľať. Je len na vás, ako si rozdelíte svoje aktivity, čomu sa budete venovať najprv a čomu neskôr, je podstatné, aby ste sa stále niečím zaoberali. Dajte si záležať na stanovení vašich priorít, na tom, čo bude pre vás hlavné, pretože práve teraz je pre vás skvelé obdobie, praje vám nielen vaša vládnuca planéta, ale aj šťastie. Dariť sa vám bude v čomkoľvek, aj v práci, aj v láske, v naprávaní nejakých starých sporov či v nových finančných investíciách. Stačí, ak budete mať jasno v tom, kam ísť a s kým, čo robiť a úspech sa dostaví. Len si nenechajte vziať svoju sebadôveru, uvedomte si, že nie všetci ľudia vás majú radi a ľahko sa môže stať, že vám začnú hádzať polená pod nohy. Teda – plánujte, dôverujte si a vyberajte si správnych spolupracovníkov. Aj doma by ste mali napraviť vaše nedávne pokĺznutie a dosiahnuť vzájomné porozumenie.
Váhy
Váham sa niečo nezdá – celý týždeň budete mať pocit, že sa niečo chystá a niekto vás ohrozuje, budete sa vám zdať, že vám niekto stojí za chrbtom a vy sa nedokážete nijako brániť. Verte svojej intuícii, skutočne ide o snahy zničiť vás, aj keď pôjde len o menšie straty, ale nemusia nastať, ak si dáte záležať a skontrolujete všetko podstatné, aj nepodstatné. Vy neraz zabúdate na spätnú väzbu a myslíte si, že keď niekomu niečo zveríte, poviete, nariadite, tak sa to už automaticky spraví. Ale nie je to tak, teraz je ten správny čas na kontrolu. A keď už budete kontrolovať, nezabudnite ani na záväzky, investície, financie celkovo – hrozí vám strata aj tu. Mladším Váham sa podarí jeden skvelý obchod, ale pozor na vaše ďalšie kroky, nedajte sa zlákať k riskovaniu! V súkromí to v najbližších dňoch nevyzerá ani trochu dobre, radšej sa zamerajte na prácu ako na domáce hádky.
Škorpión
Darmo sa budete snažiť, nič nezmôžete – vaši známi vám prestali veriť a teraz sa so všetkým musíte popasovať sami. Dôvera sa ľahko stráca a ťažko získava, bolo by dobré, keby ste vyčkali a nechali čas, aby zahojil rany, čo ste spôsobili. Vy ste inak dobrí „motkovia“, často vaše slová predbiehajú vaše myšlienky a ohľaduplnosť vám nič nehovorí. A keď sa k tomu pridá aj vaša netrpzelivosť a neznášanie povrchnosti a pokrytectva, tak sa ľahko dostanete do izolácie. Vidíte niekedy viac ako ostatní, ale to predsa neznamená, že o tom musíte aj hovoriť, chváliť sa a vyvyšovať sa, zapôsobiť na ostatných sa predsa dá aj inak. Aj preto zostávate sami, bez podpory, opory a porozumenia – načo by vám to iní poskytovali, keď sa dočkajú len posmechu a kritiky? Vy na jednej strane chcete mať kopu priateľov, ale na druhej nie ste ochotní tolerovať ich chyby.
Strelec
Strelci budú svoje okolie prekvapovať. Nie je to pre vás nič neobvyklé, ani zložité, keďže vy ste nikdy neboli príliš priezrační, skôr ste plní zahmlených náznakov, v ktorých sa nevyznáte ani vy sami. Bývate preto vnútorne osamelí, aj keď okolo vás je mnoho ľudí, lenže kto vás skutočne pozná? A vy sami? Ste aspoň k sebe úprimní? Niekedy sa strácate aj sami sebe, neviete, čo by vás potešilo a čo by ste naozaj chceli. Najmä starším Strelcom by už táto ich črta mala začať vadiť a mali by s ňou niečo urobiť. Inak sa nedočkajú zmeny v súkromí a stratia naozaj dobrú šancu na trvalý vzťah. Mladším Strelcom by sa viac vyplatilo, ak by sa zamerali na staré lásky, na to, čo bolo a čo by ešte mohlo mať význam, niekedy sa aj takéto návraty vyplácajú. V práci sa Strelcom dariť príliš nebude, akosi strácajú energiu bez toho, aby boli viditeľné nejaké výsledky. Nevadí, veď teraz aj tak o nič nejde, máte čas na oddych a na premýšľanie o sebe.
Kozorožec
Kozorožci sa necítia najlepšie. Sú síce pri sile, schopní, plní energie, ale nemajú dostatočnú motiváciu. Neviete sa do ničoho pustiť naplno, stále je vo vás nejaká brzda, pochybnosť, zaváhanie, ktoré prinesie spomalenie a vy nakoniec stratíte svoju šancu na úspech. To nie je váš štýl, vy predsa viete sami kedy, s kým a ako – teraz ale radšej vyčkajte, ani vy, ani ostatní ešte nie ste na tom správnom mieste. Mnohým z vás sa nedarilo v láske a už ste mali pocit, že zostanete sami, bez vhodnej spoločnosti. Zmena je ale na dohľad, tak sa snažte byť viac zaujímavými a najmä žite spoločensky. Starší Kozorožci by si mali uvedomiť, že aj ich zdravie potrebuje starostlivosť, dajte si aj toto medzi svoje priority, veď možno práve v nemocnici sa spoznáte s niekým zaujímavým. Muži by si mali v strede týždňa nájsť čas na nejakú malú stávku alebo športku, majú šance na výhru.
Vodnár
Vodnári sa už dlhší čas chystajú na zlom v ich živote, ktorý by ich mal posunúť výrazne vpred. Len pozor na to, či chcete zmeny robiť len sami, alebo s niekým iným. Práve preto je dobré zamyslieť sa pred tým, než začnete svoje plány uskutočňovať. Vodnári, ktorí obchodujú, by sa mohli poradiť so skúsenejšími obchodníkmi, aby sa vyhli zbytočným komplikáciám a neprecenili svoje sily. Nie vo všetkom ste dokonalí, to viete sami. Mladším Vodnárom hrozia rôzne zdravotné problémy, najmä pokiaľ ide o žalúdok, črevá a ženy aj po ženskej stránke. Skúste sa viac o seba starať, aby ste sa vyhli vážnejším problémom.
Ryby
Ryby môžu byť pokojné. Majú šťastie na svojej strane, a to im pomáha v každodennom živote, no i pri riskovaní. Neváhajte a snažte sa využiť to viac ako inokedy. Ak budete iba čakať a nič neurobíte, tak sa naozaj ťažko dočkáte nejakých úspechov, preto sa musíte rozhýbať a začať konať. Zvyknete sa vyhovárať na rôzne prekážky, ale zväčša je tou najväčšou prekážkou práve vaša lenivosť a pomalosť. Tento týždeň by ste však mali konečne zahodiť za hlavu vaše výhovorky a spoľahnúť sa na svoj vnútorný hlas. Nielen v práci, ale i v láske by ste mali posunúť svoje záujmy vpred a nepremýšľať nhad tým, čo vás môže zaskočiť, prekaziť vám vaše plány a narušiť vaše zázemie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Najčítanejšie na My Považská

Inzercia - Tlačové správy

 1. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku?
 2. Martin Cígler zo Seyforu: Rast IT sektora predbieha počet odborn
 3. Ako zvládnuť zápal močových ciest bez antibiotík?
 4. V Bratislave sa koná Globsec
 5. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu
 6. Krásna a zdravá pokožka už za 10 dní
 7. Zasadíte strom, postavíte (hmyzí) dom: A uvidíte aj hviezdy
 8. O koľko drahšia bude tento rok dovolenka pri mori?
 1. Pacientom so sklerózou multiplex dokážu skvalitniť život
 2. Slováci radi investujú s bankami
 3. Content agency mení svoje meno na Contedy
 4. Ako správne napúšťať bazén
 5. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu
 6. Krásna a zdravá pokožka už za 10 dní
 7. Život je moc krátky, aby ste ho prekosili
 8. Kto stretne legendárneho Ronalda?
 1. Odvážte sa vystúpiť z komfortnej zóny. Zažijete iné Chorvátsko 10 239
 2. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné 8 927
 3. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku? 6 336
 4. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu 6 309
 5. Byty v Rakyte s dotovanou hypotékou a zvýhodnenými cenami 5 103
 6. O koľko drahšia bude tento rok dovolenka pri mori? 2 586
 7. Tipy na výlety po letnom Rakúsku 2 502
 8. Moravák, ktorý ukázal svetu, ako sa robí „nové umenie“ 1 996

Blogy SME

 1. Jozef Sýkora: My na to máme! Tak za to poďme bojovať.
 2. Martina Paulenová: Považský hrad - ako vychovať malého turistu
 3. Ján Šeďo: Čo tak raz valorizáciu dôchodkov urobiť obrátenou lineárnou závislosťou ?
 4. Peter Štefãnik: Hrobári nášho školstva nás varujú pred apokalypsou.
 5. Anna Miľanová: Kvalita vzduchu a emisie... 2023
 6. Radka Wagingerová: Tisícky ton textilného odpadu ročne
 7. Peter Cmorej: Ad Peter Schutz: Hlasovali ako neznabohovia
 8. Martin Barto: Ak by VšZP bola inštitúciou finančného trhu, tak by už prišla o licenciu. Zlyháva VšZP, otázky zodpovednosti Ministerstva zdravotníctva a financií.
 1. Ján Šeďo: Americkí vojaci zaútočili na predajňu Billa vo Zvolene. 108 755
 2. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana 71 181
 3. Ján Šeďo: V Jasenovaci omdlievali aj vrahovia z SS, tromfli ich bývalí mnísi. 35 997
 4. Jozef Varga: Prečo nemám rád Rusko 30 460
 5. Ján Šeďo: Kto vie, kde sa hrabal predtým a potom deťom rozdával zmrzlinu... 22 859
 6. Miroslav Kocúr: Fico mení hru. Karty má opäť falošné. 7 479
 7. Ján Šeďo: Nové ruské zbrane sú desiatky rokov pred zahraničnou konkurenciou... 7 091
 8. Marek Strapko: Investigatívec Fico našiel novú paru 6 486
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Anna Miniarová.

Jazdkyňa Haviar teamu Anna Miniarová (16) patrí v disciplíne country cross v dorasteneckej kategórii medzi to najlepšie na Slovensku.


2 h
Ostrov Mljet.

Chorvátsko má 1244 ostrovov, z toho len necelých päťdesiat obývaných.


6 h

Areál SPA & AQUAPARK leží na okraji krásneho kúpeľného parku v Turčianskych Tepliciach. Mesto sa nachádza v Turčianskej kotline medzi Malou a Veľkou Fatrou, v srdci Slovenska.


18 h
Profesionálni i dobrovoľní hasiči nacvičovali protipovodňové zásahy.

Zamerali sa na problematické lokality.


TASR 29. máj

Blogy SME

 1. Jozef Sýkora: My na to máme! Tak za to poďme bojovať.
 2. Martina Paulenová: Považský hrad - ako vychovať malého turistu
 3. Ján Šeďo: Čo tak raz valorizáciu dôchodkov urobiť obrátenou lineárnou závislosťou ?
 4. Peter Štefãnik: Hrobári nášho školstva nás varujú pred apokalypsou.
 5. Anna Miľanová: Kvalita vzduchu a emisie... 2023
 6. Radka Wagingerová: Tisícky ton textilného odpadu ročne
 7. Peter Cmorej: Ad Peter Schutz: Hlasovali ako neznabohovia
 8. Martin Barto: Ak by VšZP bola inštitúciou finančného trhu, tak by už prišla o licenciu. Zlyháva VšZP, otázky zodpovednosti Ministerstva zdravotníctva a financií.
 1. Ján Šeďo: Americkí vojaci zaútočili na predajňu Billa vo Zvolene. 108 755
 2. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana 71 181
 3. Ján Šeďo: V Jasenovaci omdlievali aj vrahovia z SS, tromfli ich bývalí mnísi. 35 997
 4. Jozef Varga: Prečo nemám rád Rusko 30 460
 5. Ján Šeďo: Kto vie, kde sa hrabal predtým a potom deťom rozdával zmrzlinu... 22 859
 6. Miroslav Kocúr: Fico mení hru. Karty má opäť falošné. 7 479
 7. Ján Šeďo: Nové ruské zbrane sú desiatky rokov pred zahraničnou konkurenciou... 7 091
 8. Marek Strapko: Investigatívec Fico našiel novú paru 6 486
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu