Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ MUŽI POHÁR EHF 1. KOLO

Po gruzínskom predkrme čakajú Bystričanov Taliani

MŠK Pov. Bystrica – HC Tbilisi (Gruz.) 33:25 (17:12) Bystričania začali pred 700 divákmi dobre a a v 8. min vyhrávali 5:1. Veľmi dobre chytal Drápal, ktorému pomáhala obrana. Andriadze si na druhej strane siahol na loptu iba vtedy, keď ju ťahal z brány.

MŠK Pov. Bystrica – HC Tbilisi (Gruz.) 33:25 (17:12)
Bystričania začali pred 700 divákmi dobre a a v 8. min vyhrávali 5:1. Veľmi dobre chytal Drápal, ktorému pomáhala obrana. Andriadze si na druhej strane siahol na loptu iba vtedy, keď ju ťahal z brány. Gruzínci postupne striasli nervozitu a v 14. min zásluhou strelca Samarganišviliho znížili na 7:5. Potom prišiel vydarený úsek MŠK, ktorý odštartoval M. Kozák vypichnutím prihrávky – 8:5. Vzápätí prišiel na palubovku Firit a za šesť minút štyrikrát skóroval Domáci vyhrávali v 21. min 13:7, keď siedmy gól dosiahol kurióznym spôsobom znova Samarganišvili. Sedmičku poslal do brvna, lopta sa odrazila do poľa a hoci sa ju Drápal snažil zastaviť, dokotúľala sa do siete. Považania pokračovali v dobrom výkone, strelecky sa darilo M. Kozákovi, ktorý skóroval zdiaľky v poslednej sekunde. Najkrajší bol šestnásty gól, kedy Ďuriš nahodil loptu do šestky vo vzduchu letiacemu J. Kozákovi, ktorý namiesto strely prihral na druhú stranu a M. Kozák loptu vo výskoku poslal do siete prekvapeného Andriadzeho. Nebyť žrdí Frajkora a Hantáka, mohlo byť polčasové vedenie 17:12 ešte vyššie. Vstup do druhého polčasu domáci hráči zvládli výborne. Hoci ako prvý skóroval súper, v ďalších štyroch minútach pridali šesť gólov a v 35. min vyhrávali najvyšším desaťgólovým rozdielom 23:13. Hantákovi vykopol sedmičku Gončarov a Drápal zneškodnil sedmičku Samarganišvilimu. Po vystriedaní brankárov sa Bielovi nedarilo, čo súper využil. Bystričanom nevyšla ani presilovka a v 38. min bolo 23:15. V 40. min dosiahol M. Kozák, ktorému sa mimoriadne strelecky darilo desiaty gól a o minútu natiahol Firit vedenie na 25:15. Súper bojoval a v 44. min prehrával už „len“ 26:18. Na ruky domácich hráčov sadla nervozita, v bráne Tbilisi sa rozchytal Gončarov, s ktorým si neporadili M. Kozák, Firit či Hanták. U hostí sa strelecky chytili Porakišvili a Civcivadze a v 48. min si za stavu 27:21 musel zobrať tréner Hanták oddychový čas. Do brány prišiel Kovačin, ktorý mal hneď tri úspešné zákroky a Civcivadzemu chytil aj sedmičku. Sedem minút pred koncom dosiahol Cifra tridsiatku – 30:23. V 58. min zvýšili MŠK vedenie na 32:23, ale po treťom vylúčení uvidel Adamčík červenú kartu. V presilovke Kardava dvoma gólmi znížil na 32:25, ale posledné slovo mal J. Kozák.
Pov. Bystrica: Drápal, Biel, Kovačin – Firit 5, Cifra 2, Frajkor 3/1, Ďuriš 2, Hološko, Adamčík 1, Sapák, Hanták 5/1, Žilinčík 2, J. Kozák 2, M. Kozák 11.
Tbilisi: Andriadze, Gončarov – Tornjadze, Jgenti, Porakišvili 6, Kardava 3, Civcivadze 6, Samarganišvili 6/2, Kiria 1, Gaganidze 2, Kavelašvili, Maisuradze 1, Kutateladze.
Vylúčení: 5:6 na 2 minúty, ČK Adamčík za 3 vylúčenia. Sedmičky: 3/2 – 4/2. Rozhodovali Naumovski a Čavdarov (Mac.).
MŠK Pov. Bystrica – HC Tbilisi 35:14 (17:5)
Do odvety nastúpili hostia so snahou, ale držali sa iba do stavu 2:2. Potom už domáci začali zvyšovať svoj náskok a súperovi takmer nič nedovolili. V 17. min viedli MŠK 10:3 a polčas vyhrali o dvanásť gólov. Po prestávke pokračoval veľmi dobrý výkon domácich, ktorí zvýšili na 24:10 a tri minúty pred koncom na najvyšší rozdiel 35:11, Súper troma gólmi skóre prikrášlil, ale na suverénnom postupe Pov. Bystrice už nič nezmenil.
Pov. Bystrica: Drápal, Biel, Kovačin 1 – Firit 7, Cifra 1, Frajkor 1, Ďuriš 3, Hološko 3, Adamčík 2, Sapák 2/1, Hanták 5, Žilinčík 4, J. Kozák 2, M. Kozák 4.
Tbilisi: Andriadze, Gončarov – Tornjadze, Jgenti, Porakišvili 3, Kardava 2, Civcivadze 3, Samarganišvili 3/2, Kiria 2, Gaganidze, Kavelašvili 1, Maisuradze 1, Kutateladze.
Vylúčení: 2:4 na 2 minúty. Sedmičky: 2/1 – 5/2. Rozhodovali Naumovski a Čavdarov (Mac.).