Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 7. KOLO

Súboj vlaňajších piatoligistov skončil debaklom

Plevník – Udiča 3:1 (3:0) Úvod patril hosťom až do 20. min, kedy fauloval obranca Udiče a M. Smataník premenil jedenástku – 1:0. O dve minúty po hrubej chybe Repáča neskóroval Š.Tamáši. V 25. min Hrebík nádherne trafil hlavou brvno.

Plevník – Udiča
3:1 (3:0)
Úvod patril hosťom až do 20. min, kedy fauloval obranca Udiče a M. Smataník premenil jedenástku – 1:0. O dve minúty po hrubej chybe Repáča neskóroval Š.Tamáši. V 25. min Hrebík nádherne trafil hlavou brvno. Trestný kop hostí vyrazil v 30. min brankár a Miroslav Kremeň loptu vrátil do siete – 2:0. Útoky sa striedali na oboch stranách a na 3:0 zvýšil v 45. min z jedenástky po faule Ďuriš. V druhom polčase prebrali Udičania iniciatívu a v 52. min I. Chochel z otočky znížil na 3:1. Hra upadla do priemeru, ale strely na oboch stranách boli nepresné. V závere sa vyznamenal dvakrát T. Smataník pred I. Chochelom. Veľkú šancu mal v 85. min Hrebík, ktorý trafil náručie T. Smataníka. V 86. min Bašo zachránil pred P. Tamášim a v 89. min domáci brankár zmaril Cesnárikovu šancu.
Plevník: T. Smataník – Ligas, Janech, Turčáni, F. Ďurkech, Adamec (Monček), M. Smataník, Ďuriš, Kremeň (P. Tamáši), Š. Tamáši, Babinec (Kucharík).
Udiča: Bašo – M. Gašpárek (Krištof), Krátky, Cesnárik, Marciník (Cigánik), Oravec, Repáč, Martinka, I. Chochel, T. Gašpárek (Drblík), Hrebík.
Rozhodovali Kováčik, Petrušek. A. Demáček
Visolaje – Horovce
3:1 (2:1)
Diváci videli zaujímavý súboj a po nevinnej akcii dal v 18 min Janíček vedúci gól Horoviec. O minútu vyrovnal Sviečka. Potom mali domáci viac z hry aj šancí, ale do konca polčasu využili iba jednu v 27. min Hybbenom. Prestávka prospela hosťom, ktorí ovládli hru, ale bez efektu. Najväčšou prekážkou bol Sagan, ktorý dominoval v obrane. Bol to práve on, ktorého dlhú prihrávku zakončil v 73. min „televíznym“ gólom Kvasnica. V 81. min Egly dostal červenú kartu.
Visolaje: Moško – Sagan, Sviečka, Palme, Valášek, Lohyňa, Mišutka (Cíbik), Madara, Kvasnica (Kopcík), Hybben, Mužlay.
Horovce: Pálka – Kučo, Egly, Miček, Gereg (M. Cíbik), Svorada, Janíček, Siekel, Prekop, Štefina (Novosad), Dubový (Gašpárek). (sag)
Dulov – Beluša
2:0 (0:0)
Domáci sa od začiatku zahryzli do lídra a v 5. min Kolárovu strelu vyrazil Ďuriška na roh. V 20. min po Vozárovej akcii Mojto trestuhodne zahodil. Hostia odpovedali až v 23. min Jankejechom a o päť minút Mojto hlavičkoval nad. V 40. min bol prísne vylúčený domáci Gašpar. V 46. min posadil Mikoláš loptu na Slabého hlavu a bolo 1:0. Bombu Reváka kryl Suchánek a Balážov pokus skončil v náručí brankára. V 66. min sa Baláž pohral s obranou, Ďuriška ho fauloval , no jedenástku mu chytil. Suchánek kryl Jankejechov trestný kop a výhru Dulovčanov poistil v 86. min po Mikolášovom rohu uzdravený Pažitný, ktorý zvýšil na 2:0.
Dulov: Suchánek – Mojto (Kvasnica), Mikoláš, Kováč, Gašpar, Prekop, Pavliš (Baláž), Slabý, Kolár (Egly), Pažitný, Vozár.
Beluša: Ďuriška - Kačenka, Šedík, Briestenský, L. Sviečka (Kubena), Topolan, Jankejech, Ďurica (Baranec), Švec, Revák, Stacha.
Rozhodovali Janček, Škrovánek, Dobrodenka. P. Prekop
Pov. Teplá - M. Lednice
1:7 (0:2)
Domáci hrali v prvom polčase a hostia dávali góly. V 22. min otvoril skóre Petráš a v 44. min T. Čelko zvýšil na 0:2. Po prestávke zlyhala domáca obrana, chvíľkové oživenie po príchode M. Sárinca k obratu neviedlo. V 54. min T. Čelko pridal tretí gól, ale v 56. min Štefánik znížil na 1:3. Hostia však túžili viac po výhre a v 66. min Vavrík a v 72. min Dudák zvýšili na 1:5. V 79. min skóroval M. Vančo a siedmy gól pridal v 85. min Vavrík.
Pov. Teplá: Magerčiak – Minarech, Mikulec (D. Sárinec), Hrubo, Slovák (M. Sárinec), Šimík, Gardian, Štefánik, Hanták, Zlatoš, Janíček.
M. Lednice: Košút – P. Lednický, M. Vančo, M. Lednický, Vavrík, Ďurek (M. Čelko), Dudák (Jakub Čelko), Jozef Čelko, Šimko, Petráš, T. Čelko (Mišutka).
Rozhodovali Zvak, Mako.
(pzv)
Ilava - D. Mariková
4:1 (2:1)
Ilavčanom vyšla úvodná desaťminútovka, keď hosťom nepožičali takmer loptu. Lepšie sa pohybovali a pohotovo strieľali. V 2. min otvoril skóre hlavou Jakúbek a v 7. min Samek prehodil brankára a poistil vedenie na 2:0.Hra sa potom vyrovnala a hostia sa dostávali pred domácu bránu oveľa častejšie. Nebezpečný bol najmä Brídzik, ktorý v 43. min premenil samostatný únik – 2:1. Druhý polčas začal domácou snahou pridať gól, ale chýbalo šťastie. Až v 75. min si Strapko nabehol na Ptáčkov center a hlavou zvýšil na 3:1. O minútu mohol zvýšiť Jakúbek, ale hlavička skončila na hornej žrdi. V 86. min unikol striedajúci Mladoš, hostia si pomohli faulom a z jedenástky uzavrel skóre bezpečne G. Cabaj.
Ilava: T. Cabaj – Calpaš, Šatka, Strapko, Galko (M. Barkáč), A. Pagáč (Mladoš), G. Cabaj, Jakúbek, Kňažek (Srovnal), Samek, Ptáček.
D. Mariková: Kaniak – Revák, Seko, Melicherík, R. Vlach, Rak, V. Zemančík, Fico (Hladký) – Gajdoš), Brídzik, P. Zemančík, J. Vlach.
Rozhodovali Cíbik, M. Pecuš, M. Mazan. (om)
Prejta – Papradno
0:3 (0:1)
Po vyrovnanom úvode udreli hostia v 15. min, ale Lališ po sóle zbrklo zakončil. Nasledoval nápor hostí, no Kukučkovu strelu Vrábel v 18. min robinzonádou zmaril. V 25. min po Hricovej hlavičke odvracal loptu z čiary za prekonaným brankárom P. Balušík. V 30. min S. Truchlík peknou strelou nedal Vrábelovi šancu – 0:1. Prejta začala náporom druhý polčas, ale tlak bol jalový. Klabník výborne dirigoval obranu a Hromadík nemal prácu. V 71. min vyšiel hosťom brejk a Lališ dorazil vyrazenú loptu od žrde do siete – 0:2. Prej­ťanov dorazil tretím gólom v 90. min striedajúci Krištof strelou do prázdnej brány.
Prejta: Vrábel – Slivka, Marcin (Králik), Lacher (Katerinčin), Uhlík (Laštinec), Trnka, Bagin, Vysocký, Hric, Bušík, Marienka.
Papradno: Hromadík – P. Balušík, Martinec, M. Truchlík, S. Truchlík, Kurnocík, Klabník, Kukučka, Strašík, Janáček (Krištof), Lališ.
Rozhodovali Oselský, O. Gábor, Šlesar. (ko)
Pružina – Brvnište
3:1 (3:1)
V 15. min sa ujali vedenia hostia Šištíkom po chybe brankára, ktorý zakončil peknú akciu – 0:1. V 20. min domáci J. Haviar po pravej strane ušiel a do prázdnej brány vyrovnal na 1:1. O päť minút dostal Pružinu do vedenia I. Kardoš za Koreníkov nedovolený zákrok. Skóre zápasu uzavrel v 35. min po ďalšej chybe obrany J. Haviar. V druhom polčase sa hostia snažili o o vyrovnanie, ale Pružinčania sa ubránili.
Pružina: Pružinský – L. Ondrejička, J. Fabuš , Topor, P. Kardoš, I. Kardoš, M. Kardoš, Žilinčík (Vician), J. Haviar, Ondrúšek, A. Fabuš.
Brvnište: J. Čapliar – Ecker, Koreník, B. Čapliar, Šamaj, Koreň, Miniarik, Čvirik, Šištík (Vaštík), Hároník (Holiš), Španihel. Rozhodovali Koleno, Frolo.

1. Beluša 7 5 1 1 16:3 16
2. Papradno 7 5 0 2 10:6 15
3. Plevník 7 4 1 2 13:7 13
4. Ilava 7 3 3 1 17:10 12
5. Horovce 7 4 0 3 14:8 12
6. Visolaje 7 3 1 3 18:11 10