Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
HOKEJ 1.LIGA 2. A 3. KOLO

Po domácej nule rehabilitácia v Prievidzi

HK 95 Pov. Bystrica – HK Ružinov 0:3 (0:2, 0:1, 0:0) Góly: 9. Hančák 0:1, 13. Grega 0:2, 33. Huntata 0:3. V úvode musel Rožník mariť šance Záborského a Staroňa, kým domáci iba „vozili“ puk. V 9. min využil presilovku po desiatich sekundách strelou od mo

HK 95 Pov. Bystrica – HK Ružinov 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Góly: 9. Hančák 0:1, 13. Grega 0:2, 33. Huntata 0:3.
V úvode musel Rožník mariť šance Záborského a Staroňa, kým domáci iba „vozili“ puk. V 9. min využil presilovku po desiatich sekundách strelou od modrej čiary Hančák. V tej istej minúte trafil po úniku Tománek bombou pravú žrď a v 10. min Gašo zblízka minul bránu. V 13. min po prečíslení obrany premenil Grega zblízka Pékovu prihrávku – 0:2. Pri signalizovanom vylúčení si domáci takmer dali vlastný gól cez celé klzisko do prázdnej brány. V 17. min Pištek zblízka netrafil odkrytú bránu. V druhej tretine hrali panteri ešte horšie, smolu mal Tománek v 23. min, ktorého strelu odrazenú od zadného mantinelu Neumann zachytil na čiare. Počas náporu Ružinova vychytal Rožník v 28. min Staroňa, v 29. min Gráčika, ale v 33. min mu obrancovia nepomohli a Huntata pohodlne zasunul puk do siete. Potom ešte neskórovali Huba a Vitásek. Z domácich takmer brankára prekvapil náhodnou tečovanou strelou Hajník. Domáci v záverečnej časti začali lepšie, no Koleda v 43. min z metra netrafil a o minútu mieril iba do brankára. Keď neskóroval ani Slávik, skúšali šťastie hostia. Iffku a Hubu vychytal Rožník, v 57. min zmaril aj sólo Ďuriša. Bystričania sa snažili do konca, no Brídik pálil v presilovke tesne nad, Koleda netrafil puk pred bránou a čestný gól nedal ani Gašo.
Pov. Bystrica: Rožník – Varhaník, Ďurkech, Talarovič, Janísek, Bezecný, Ondrejka, Brídik, Krčula, Stráňovský, Gašo, Zalčík, Tománek, Koleda, M. Koleno, Demáček, Teska, Slávik, Hajník, Čavrk, Ondrášek.
Ružinov: Neumann – Huba, Hančák, Ščepko, Vizváry, Michálek, Dujčík, Grega, Iffka, Baček, Ďuriš, Pék, Staroň, Huntata, Záborský, Pištek, Vitásek, Fabok, Gráčik, Kadraba.
Ďalšie výsledky 2. kola: Prešov – Trebišov 1:4, Sp. N. Ves – Prievidza 2:0, Detva – Topoľčany nehralo sa, Ružomberok – N. Zámky 2:5, Bardejov – Piešťany 3:2, B. Bystrica –Trnava 3:1, D. Kubín – Senica 5:3.
MŠHK Prievidza – HK 95 Pov. Bystrica 2:5 (0:1, 2:1, 0:3)
Góly: 20. Varhaník 0:1, 26. Dírer 1:1, 29. Varhaník 1:2, 31. Dušička 2:2, 48. Hajník 2:3, 55. Koleda 2:4, 60. Koleda 2:5.
Po dvoch vysokých prehrách v príprave 6:9 a 1:6 a utorkovej prehre 0:3 s Ružinovom nečakal panterov ľahký zápas. Domáci boli hokejovejší, no po zle vyhodenom puku deväť sekúnd pred koncom tretiny využil presilovku Varhaník. V 26. min po peknej kombinácii Prievidžania vyrovnali, ale o tri minúty opäť Varhaník tečovanou strelou upravil na 1:2. Dušička o dve minúty vykorčuľoval spoza brány a bolo 2:2. Hostia sa ubránili v úvode tretej časti presilovke, potom rozhodca správne neuznal domácim gól pre faul na brankára a Hajník v presilovke tretíkrát dostal Bystričanov do vedenia. Prievidzi sa naskytla šanca vyrovnať v 54. min pri vylúčení Demáčka. Po buly Hegedüs stratil puk a Koleda sólo po desiatich sekundách oslabenia zvládol bravúrne – 2:4. V 58. min rozhodca neuznal Pov. Bystrici gól, hoci puk bol asi dvadsať centimetrov za čiarou. Pri vylúčení Kriváčka dve minúty pred koncom odvolal domáci tréner brankára, ale pri dvojnásobnom oslabení Koleda trafil prázdnu bránu – 2:5.
Pov. Bystrica: Bratina – Varhaník, Talarovič, Janísek, Bezecný, Ondrejka, Brídik, Rašner, Stráňovský, Gašo, Zalčík, Tománek, Koleda, M. Koleno, Demáček, Teska, Hajník, Kriváček, Faktor, Jaseňák, Ondrášek.
Ďalšie výsledky 3. kola: Topoľčany – Ružinov 6:5, N. Zámky – Senica 2:6, Piešťany – Trnava 3:1, Trebišov – Prešov 0:1, D. Kubín – Sp. N. Ves 2:6, B. Bystrica – Detva 6:1, Bardejov – Ružomberok 3:1.
16. Ružomberok 3 0 0 3 5:16 0

4. kolo utorok 18. 9. o 17.30 h: Prešov – Ružinov, Senica – Pov. Bystrica, Trnava – D. Kubín, Piešťany – B. Bystrica, N. Zámky – Bardejov, Topoľčany – Ružomberok, Prievidza – Detva, Trebišov – Sp. N. Ves.
5. kolo piatok 21. 9. o 17.30 h: Prešov – Sp. N. Ves, Detva – Trebišov, Ružomberok – Prievidza, Bardejov – Topoľčany, B. Bystrica – N. Zámky, D. Kubín – Piešťany, Pov. Bystrica – Trnava, Ružinov - Senica.