Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 9. KOLO

Visolaje v derby vysoko zdolali Belušu

Pružina – Udiča 0:3 (0:0) Hostia mali prvú šancu v 7. min, ale Krátky z desať metrov namieril tesne vedľa. Po hrubej chybe obrany sa v 14. min dostal pred bránu Matušík, ktorému strelu reflexívne vyrazil Pružinský. M. Kardoš v 18. min hlavičkoval vedľa

Pružina – Udiča
0:3 (0:0)
Hostia mali prvú šancu v 7. min, ale Krátky z desať metrov namieril tesne vedľa. Po hrubej chybe obrany sa v 14. min dostal pred bránu Matušík, ktorému strelu reflexívne vyrazil Pružinský. M. Kardoš v 18. min hlavičkoval vedľa a volej A. Fabuša zaváňal gólom v 21. min, no nič sa nestalo. V 33 min Hrebík obstrelil Pružinskeho, ale netrafil bránu. V 46. min po priamom kope gól domácich neplatil pre ofsajd a z protiútoku Krátkeho šancu Pružinský bravúrne vyrazil. V 57. min po zlej rozohrávke sa uvoľnil I. Chochel a nedal brankárovi šancu. O päť minút sa ten istý hráč presadil z otočky a bolo 0:2. Na ihrisku zavládla nervozita, domáci tlačili, iba P. Kardoš z dobrej pozície netrafil. V 85. min Bašo kryl priamy kop I. Kardoša. V nadstavenom čase po výkope ušiel I. Chochel a dosiahol hetrik - 0:3. Pružina: Pružinský – Bolega, P. Haviar, J. Fabuš, Žilinčík, Ondrušek, I. Kardoš, P. Kardoš (Vician), J. Haviar, A. Fabuš, M. Kardoš. Udiča: Bašo – M. Gašpárek, Cigánik, Krátky (Drblík), Harvánek, Oravec, Martinka, Matušík, I. Chochel, Hrebík (Krištof), Cesnárik. Rozhodovali Dobrodenka, Škrovánek, Černej. (rč)
Dulov – Plevník
2:1 (2:1)
V Dulove sa hral napínavý futbal až do konca. V 3. min Pavliš nešťastne zmenil strelu M. Smataníka – 0:1. Po rozohraní Mojto vyrovnal na 1:1. Kolár nedal a strelu M. Smataníka vyrazil Suchánek na roh. V 15. min si na Pažitného center nabehol Kolár a hlavou zvýšil na 2:1. Po Mikolášovom rohu Kolár hlavičkoval do žrde, Kamas strieľal tesne vedľa a Suchánek vytlačil Dodekovu strelu. Po hodine hry Mikolášove trestné kopy kryl Adamec, Kolár a Baláž mieril nepresne. Brejky hostí neboli úspešné a v 90. min stálo pri domácich šťastie, lebo Dodekova hlavička zblízka skončila v náručí Suchánka. Dulov: Suchánek – Mojto, Mikoláš, Kováč, Kolár, Prekop, Pavliš, Slabý (Kvasnica), Baláž (Egly), Pažitný, Vozár. Plevník: Adamec – Marián Kremeň, Janech, Turčáni, Ligas, M. Smataník (Tomaník), Kamas, Monček (Kucharík), Ďuriš, Dodek, Babinec. Rozhodovali Zvak, Vajdík.
P. Prekop
Pov. Teplá – Brvnište
2:0 (1:0)
Nervózny zápas sa hral od začiatku medzi šestnástkami. Šance mal hosťujúci Šlesar, ktorý zahodil tutovku a loptu poslal vedľa. Strela Španihela skončila na brvne, z domácich dobre vystrelil Zlatoš. Potom nedal šancu Slovák, ale v 32. min potrestal zaváhanie obrany Voško – 1:0. Po prestávke sa scenár zápasu opakoval, Hároník prestrelil, osamotený Šlesár mieril vedľa a napodobnil ho spoluhráč Španihel. V 87. min po faule na Zlatoša sám postihnutý z jedenástky potvrdil výhru. Po skončení zápasu dostal Ecker červenú kartu za opľutie rozhodcu. Pov. Teplá: Magerčiak – Janíček (Hanták), Vrábel, Hrubo, Urík, Šimík, Gardian, Voško, Zlatoš, Slovák (Minarech), Hluško. Brvnište: J. Čapliar – Koreník, Ecker, B. Čapliar, Holiš, Koreň, Miniarik, Barbosa, Španihel, Šlesar, Hároník (Šištík). Rozhodovali Mihálik, Kameník, Mako. (r)
Visolaje – Beluša
4:0 (1:0)
V susedskom derby pred rekordnou návštevou sa z opatrného začiatku vymanili skôr domáci, získali prevahu s gólovými šancami, ktoré nevyužili. Po nezištnej prihrávke Mišutku dostal Visolaje v 30. min do vedenia Lohyňa. Hostia vyrovnali hru, ale skóre sa nemenilo. Po umývaní hláv v kabíne začali Belušania svižnejšie, domáci postupne získali prevahu, ktorá sa pretavovala do narastajúceho skóre. Postupne skórovali v 51. min Mišutka, v 71. min R. Sviečka a v 90. min Hybben. Hosťujúce mužstvo nepotvrdilo postavenie v tabuľke, a tak konfrontácia najlepšej obrany s najlepším útokom dopadla lepšie pre domácich.
Visolaje: Štrbáň – Sagan, R. Sviečka (Kopcík), Palme, Štefanec, Lohyňa (Cíbik), Mišutka, (M. Baninec), Madara, Kvasnica, Hybben, Mužlay. Beluša: M. Sviečka – Kačenka, (Matušík), Šedík, Briestenský, L. Sviečka, Topolan, Jankejech, Kubena, (Ďurica), Švec, Revák, Stacha. Pred 620 divákmi rozhodovali Klabník, Cíbik, M. Pecuš. (sag)
Prejta - M. Lednice
0:0
V priemernom boli hostia lepším mužstvom, mali niekoľko šancí, ktoré nedokázali premeniť. Domácemu Vrábelovi pomohol aj Slivka, ktorý vykopával loptu z prázdnej brány. Hosťujúci brankár v závere zmaril šancu domácich, a tak sa zápas skončil deľbou bodov. Prejta: Vrábel – Slivka, Trnka, Uhlík, Bagin, Králik (Lacher), Košťál, Bušík, Vysocký, Hric, Laštinec (Marcin). M. Lednice: Košút – P. Lednický, M. Vančo, Ľ. Vančo, L. Lednický, Vavrík, Šimko, Jozef Čelko, Dudák, T. Čelko, T. Hudek. Rozhodovali M. Sluk, Bezdeda, Kováčik. (ms)
Ilava – Horovce
0:1 (0:1)
Domáci nastúpili bez niekoľkých zranených hráčov, a keď sa od nich odklonilo herné a strelecké šťastie, body nezískali. O všetkom sa rozhodlo v prvom polčase, keď nedomáci nevyužili šance. Loptu do siete hostí nedopravili Šedo, Jakúbek ani Strapko. Hostia pomaly, ale isto získavali hernú prevahu, ktorú vyjadrili v 32. min gólom Dubového, ktorý strelou spoza šestnástky trafil pod brvno. Ilavčania sa po prestávke snažili o obrat, no ostalo iba pri snahe. Jedna strela do priestoru brány od Šeda, s ktorou si Pálka bez problémov poradil, na to nestačila. Domáci mohli inkasovať po strelách Kuča a Janíčka, no brankár T. Cabaj bol opäť na svojom mieste. Ilava: T. Cabaj – Calpaš, Mladoš, Strapko, Galko, A. Pagáč, G. Cabaj, Jakúbek, Šedo, Kňažek (Srovnal), Ptáček (Staňo). Horovce: Pálka – Kučo, Gašpárek, Miček (Mičuda), Gereg, Svorada, Janíček, Siekel, Prekop, M. Cíbik (L. Cíbik), Dubový.
Rozhodovali Porubčan, F. Kováč, M. Mazan. (om)
D. Mariková – Papradno
4:2 (2:0)
V prvom polčase domáci vyťažili z minima maximum, lenže hostia zo šancí nič nevyťažili. V 32. min Melicherík dostal domácich do vedenia a v 35 P. Zemančík zvýšil na 2:0. V 64. Nemčík znížil na 2:1, v 75. min Brídzik zvýšil na 3:1. O päť minút S. Truchlík krásnou strelou znížil na 3:2. Brídzik päť minút pred koncom dal štvrtý gól, keď preloboval vybiehajúceho brankára.
D. Mariková: Kaniak – Revák, Turičík (Seko), Melicherík, R. Vlach, Rak, V. Zemančík, Hudek, Brídzik, P. Zemančík, J. Vlach.
Papradno: Hromadík – P. Balušík (Macošinec), Martinec (Lališ), M. Truchlík, S. Truchlík, Kurnocík (J. Balušík), Vachalík, Šupolík, Černošík, Janáček, Nemčík.