Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
HOKEJ 1.LIGA 8. A 9. KOLO

Panteri získali tri body

Hokejisti Pov. Bystrice vďaka veľmi dobrému nástupu do duelu s N. Zámkami získali dôležité tri body, ale v piatok ťahali za kratší koniec. V súboji so Senicou sa dočkali gólu až v 58. min, čo na rozumne hrajúcich hostí nestačilo. Zaujali aj dva nezvyčajné

výsledky 15:4 a 0:13 a už v piatok sa čaká na súboj suverénov v B. Bystrici.
HK 95 Pov. Bystrica – HK N. Zámky 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Po štyroch prehrách panteri potrebovali vyhrať a snahu začali napĺňať od úvodu. V 1. min Brídik skóroval spomedzi kruhov a o dve minúty vrátil gólovú prihrávku v presilovke Stráňovskému – 2:0. V 7. min Polčík prestrelil a Hrivňáka vychytal Bratina. Tlak domácich gól nepriniesol, až v úvode druhej tretiny Ďurkech po prihrávke Koledu zvyšoval na 3:0. V presilovke Kuchta od modrej čiary znížil – 3:1. Hajníka vychytal Sájevics, Gašo prihral Bujdákovi, ktorý prestrelil. V 28. min pri oslabení ušiel Tománek – 4:1. Koleda v 31. min trafil žrď, potom domáci nevyužili dvojminútovú presilovku 5:3, keď šance pozahadzovali Talarovič, Tománek a Varhaník. V 39. min pri presilovke ušiel Francisty a Havíra do prázdnej brány znížil na 4:2. Po buly takmer skóroval Papiernik, ale Bratina puk zachytil. V poslednej časti obe mužstvá mali viacero šancí, ale nedali. V 46. min Havíra neprekonal brankára dvakrát zo sóla, v 48. min Brídikova strela od červenej čiary skončil niekoľko centimetrov pred bránkovou čiarou. Z gólu sa netešili Tománek so Stráňovským, až v 54. min Hajník zblízka dorazil puk do siete a potvrdil výhru Pov. Bystrice.
Góly: 1. Brídik 1:0, 3. Stráňovský 2:0, 21. Ďurkech 3:0, 24. Kuchta 3:1, 28. Tománek 4:1, 39. Havíra 4:2, 54. Hajník 5:2.
Pov. Bystrica: Bratina – Talarovič, Ďurkech, Janísek, Varhaník, Brídik, Bezecný, Ondrejka, Krčula, Stráňovský, Gašo, Hajník, Tománek, Koleda, Faktor, Teska, Ondrášek, J. Tamáši, Bujdájňk, Demáček, Valášek.
Ďalšie výsledky 8. kola: Prešov – Detva 9:3, Ružomberok - Sp. N. Ves 0:12, Bardejov – Trebišov 3:0, B. Bystrica – Prievidza 4:2, D. Kubín - Topoľčany 4:3, Ružinov – Piešťany 4:2, Senica – Trnava 4:2.
HK 95 Pov. Bystrica – HK Senica 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Úvod začali domáci vylúčením a odvtedy sa nevedeli dostať do tempa. Radulay a Tománek nesupeli, ale v 9. min Gavačova slabá strela prekĺzla Rožníkovi pomedzi chrániče do siete – 0:1. V 11. min Fumač chytil strelu J. Tamášiho do šibenice a pri presilovke mal v 13. min šťastie, keď najprv Stráňovský netrafil prudkú prihrávku a vzápätí bombou zasiahol pravú žrď. O dve minúty stroskotal Radulay na domácom gólmanovi, v 18. min Koleda nepretlačil puk do siete a v 19. min Hrnčirík minul odkrytú domácu bránu. Aj druhá časť začala presilovkou Senice a v 23. min Radulay po úniku od modrej čiary zaskočil Rožníka, ktorý bol vystriedaný Bratinom. Mladý junior sa mal čo oháňať, keď v 26. min kryl sólo Vaškoviča, v 30. min ho dvakrát zblízka neprekonal Rusnák a v 31. min vyrazil Kubrickému sólo. O niekoľko sekúnd lapačkou vyrazil Ružičkove trestné strieľanie a v 32. min aj únik Zahumenského vracajúceho sa trestnej lavice. Domácim sa nedarilo a Fumača príliš nezamestnali. V 41. min bol Kubrický skôr pri puk než vybiehajúci Bratina a po kľučke mieril do prázdnej brány – 0:3. O štyri minúty Čobrda pridal štvrtý gól a bolo rozhodnuté. Bystričania hrali nepresne, ich nedôrazné strely triafali Fumača a hostia stále hrali svoju nebezpečnú hru na brejky, lenže ďalšie góly už nepridali. V 58. min pri presilovke Fumač stačil ešte vyraziť Bujdákovu strelu, no Gašo zblízka dal čestný gól.
Góly: 9. Gavač 0:1, 23. Radulay 0:2, 41. Kubrický 0:3, 45. Čobrda 0:4, 58. Gašo 1:4.
Pov. Bystrica: Rožník (Bratina) – Varhaník, Talarovič, Janísek, Bezecný, Ondrejka, Brídik, Rašner, Černý, Stráňovský, Gašo, Koleda, Tománek, Ondrášek, Valášek, Demáček, Teska, Faktor, Bujdák, J. Tamáši, Filo.
Ďalšie výsledky 9. kola: Ružinov – Prievidza 1:5, Topoľčany – Trnava 6:2, N. Zámky – Piešťany 6:5, Sp. N. Ves – Prešov 3:1, Trebišov – Detva 15:4, D. Kubín – Ružomberok 6:1, B. Bystrica – Bardejov 9:2.
16. Detva 9 0 0 9 18:82 0
10. kolo utorok 9. 10. o 17.30 h: Prešov – Trnava, Piešťany – Senica, N. Zámky – Ružinov, Topoľčany – Pov. Bystrica, Prievidza – D. Kubín, Trebišov – B. Bystrica, Sp. N. Ves – Bardejov, Detva – Ružomberok.
11. kolo piatok 12.10. o 17.30 h: Prešov – Ružomberok, Bardejov – Detva, B. Bystrica – Sp. N. Ves, D. Kubín – Trebišov, Pov. Bystrica – Prievidza, Ružinov – Topoľčany, Senica – N. Zámky, Trnava – Piešťany.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 614

Predpoludňajšie testovanie prinieslo v Púchove dve percentá pozitívnych výsledkov

V trinástich odberových miestach na území mesta Púchov vykonali odberné tímy do 12:00 spolu 3 430 testov. Primátorku Púchova znepokojuje rapídny úbytok testov a certifikátov.

V považskobystrickej časti Podmanín zatvorili odberné miesto, nemajú testy

Ako informovala Miluše Kollárová z komunikačného oddelenia považskobystrickej radnice, rapídne sa znižuje počet testov aj na ďalších odberných miestach.