Pondelok, 27. september, 2021 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky

Futbal 3. liga 12. kolo

Partizánske – Dubnica B 0:1 (0:0) Vo vyrovnanom stretnutí hrali obe družstvá pozorne v obrane, a tak si ani jedno nevypracovalo ani len náznak čistej gólovej príležitosti. O osude zápasu sa rozhod­lo v 73. min, kedy si nevydarenú strelu Palasiewicza zvnú

Partizánske – Dubnica B 0:1 (0:0)
Vo vyrovnanom stretnutí hrali obe družstvá pozorne v obrane, a tak si ani jedno nevypracovalo ani len náznak čistej gólovej príležitosti. O osude zápasu sa rozhod­lo v 73. min, kedy si nevydarenú strelu Palasiewicza zvnútra šestnástky poslal nešťastne hlavou do vlastnej siete Briatka. Paradoxom inak korektne sa hrajúceho stretnutia bolo, že obaja kapitáni museli pustiť ihrisko na nosidlách a obaja aj museli predčasne striedať pre zranenia. Napriek záverečnej snahe domáceho celku už diváci vyrovnanie nevideli. Za chladného počasia si hostia odviezli tri body.
Gól: 73. vlastný (Briatka).
TEMPO: M. Ivanka - Stručka, Norocký ml., Briatka, J. Kompas (79. Vavro), Křapka (66. Nižňanský), Kundala, Šimončič, Škultéty, Mikula (81. Cmarko), Varga. Tréner M. Ivanka. ZTS: Kolmokov - Horný (88. Dobrotka), P. Jánošík, Harvilko, Mujkoš, Lendvay, Ranuša (28. Palasiewicz), Kzma (90. Bilišňanský), P. Jakuš, Ulrich, Struška. Tréner J. Jakuš.
ŠTEFAN SLIVKA
Pov. Bystrica – D. Vestenice 2:0 (0:0)
Obe mužstvá čakali na chybu súpera a hrali veľmi opatrne. Jedinú šancu hostí mal Papranec v 2. min, ale bránu netrafil. V 13. min M Hedera trafil iba brankára a v 26. min Bednár po rohu hlavičkoval tesne vedľa. Domáci sa snažili, ale bezgólové skóre sa do prestávky nezmenilo. V 46. min strelu F. Hederu z uhla vyškriabal Jurenka na roh, o minútu Varhaník trafil bočnú sieť a v 48. min Hrnčík obstrelil brankára – 1:0. Ištok v 60. min išiel sám, no lopta skončila iba na bočnej sieti. O dve minúty Varhaníkovu strelu Jurenka vyrazil pred Hrnčíka a bolo 2:0. V 77. min Varhaníkovi po sóle nevyšiel „jasličkový“ úmysel a v závere domáci už bezzubému súperovi nič nedovolili.
Góly: 48. a 62. Hrnčík.
RAVEN: Jánošík – Vavrík, Nemček, Ištok, Bednár, Čelko (74. Sovík), Vaštík, F. Hedera (66. Raninec), M. Hedera, Varhaník (82. Valient), Hrnčík. Tréner I. Janči. VEGUM: Jurenka – Zimmer, Ďuriš (68. Koreň), Mráz (82. Katrena), Cíger, Šorec, Papranec, Cserge, Laurinec, Obert (59. Mnich), Humaj. Tréner D. Uškovič. (šp)
Gabčíkovo – Domaniža
3:0 (1:0)
Len tucet minút trval bezgólový stav, domáci Kozmer potom centroval z rohu a K. Csicsay z 3 m prehlavičkoval brankára. Nagy sa o chvíľu prekľučkoval do šestnástky, ale prekopol bránu. V 28. min. ušiel po pravej strane Varga, jeho centrovanú loptu Kozmer napálil do brankára. Sólo Kozmera v 52. min. zastavil až v šestnástke nedovolene Zurienčík a K. Csicsay pridal dupľu. Potom tri razy v tisícpercentných šanciach prekopol bránu A. Csicsay, domáce rady ďalšou penaltou upokojil až Nagy. V závere prišli veľké možnosti hostí, Hájek zo šestnástky tesne minul a Svoboda po rohu z päťky hlavičkoval len o chlp vedľa.
Góly: 12. a 52. (11 m) K. Csicsay, 71. T. Nagy (11 m).
FK: Izsmán – Soós, Kiss, Liszkay, Kvačkaj (62. Végh), K. Csicsay, Illés, Baják, Varga (46. A. Csicsay), Kozmér, Nagy (84. L. Csicsay). Tréner T. Szaban. PARTIZÁN: Zdurienčík – Hudek, Šuška, Kopecký, Marián Augustín (75. Kardoš), Miroslav Kvaššay, Hošták (46. Hájek), J. Král (46. Ušiak), Milan Augustín, M. Král, Svoboda. Tréner P. Košík. TIBOR LISZKAY
Led. Rovne – ČFK Nitra
3:1 (1:1)
Po opatrnom začiatku otvoril skóre v 8. min domáci Jančovič a v 18. min Bahno v dobrej pozícii hlavičkoval nad. V 20. min po nevinnej akcii vyrovnal Nagy na 1:1. Sklári mali ďalšie šance, ale Ptáček hlavičkoval nad a Mišík mieril vedľa. Po prestávke najprv nebezpečne vystrelil Kovan, no Minarech bol pozorný. V 65. min potrestal chybu obrany Nitry Jančovič – 2:1. V 75. min opäť Kovan v dobrej pozícii netrafil domácu bránu. V 86. min Jančoviča zblokovali obrancovia, ale v poslednej minúte najlepší hráč Jančovič potvrdil zaslúžené víťazstvo L. Rovní, keď dosiahol hetrik.
Góly: 8., 65. a 90. Jančovič – 20. Nagy.
CRYSTAL: Minarech – Ptáček (90. Vavruš), J. Šebo (46. Ľ. Šebo), Bahno, Martinka, Kristín, Mackovčin (25. Mišík), Červený, Václavík, Mišún, Jančovič. Tréner V. Kavecký.
ČFK: Borčin – Gardian, Horňák, Škeňo, Maga (42. Valkovič), Šelméczi, Paľo, Nagy, Novakovič, Charizopulos, Kovan. Tréner J. Kostoláni.

Ďalšie výsledky: Galanta – V. Ludince 2:1 (1:0), J. Bohunice – N. Zámky 1:0 (1:0), Myjava – Neded 0:1 (0:0), Štúrovo - Šamorín 2:0 (0:0).
1. J. Bohunice 11 8 2 1 17:4 26
2. D. Vestenice 11 6 2 3 21:11 20
3. Dubnica B 11 5 3 3 16:12 18
4. Gabčíkovo 11 5 2 4 24:11 17
5. P. Bystrica 11 5 2 4 21:15 17
6. Galanta 11 5 2 4 11:11 17
7. Neded 11 5 1 5 18:16 16
8. Nové Zámky 11 4 2 5 18:18 14