Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 12. KOLO

Visolaje poslal do kolien pružinský starosta

Visolaje poslal do kolien pružinský starosta V 30. min po trestnom kope I. Chochela lopta zmenila od múru smer a prekvapila Pálku. Zlú rozohrávku Vágnera využil Prekop, vysunul Janíčka, ktorý trestuhodne zahodil.

V 30. min po trestnom kope I. Chochela lopta zmenila od múru smer a prekvapila Pálku. Zlú rozohrávku Vágnera využil Prekop, vysunul Janíčka, ktorý trestuhodne zahodil. Po prestávke sa takmer stále hralo na polovici domácich a trestný kop Kuča v 53. min vyrazil Bašo. Udiča pohrozila v 66. min, ale Hrebík spálil vyloženú šancu. Odvtedy sa hralo na jednu bránu. V 78. min Galko netrafil, potom dvakrát výborne zachránil Bašo pred neúnavným Janíčkom. V 86. sa Horovčania dočkali vyrovnania, keď po Kučovom centri a chybe Gašpárka skóroval zblízka Prekop. V 88. min sa ešte Bašo nedal prekvapiť Siekelom.
Góly: 30. I. Chochel – 86. Prekop.
Udiča: Bašo – M. Gašpárek, Krátky (Drblík), Cigánik, Vagner, Oravec (Crkoň), Martinka, Macháček, I. Chochel, Hrebík, Cesnárik. Horovce: Pálka – Kučo, Gašpárek, Egly, Gereg, Svorada, Janíček, Siekel, Prekop, Štefina, M. Cíbik (Galko). Rozhodovali Švec, Weiss, Milčík. (vm)
Beluša - D. Mariková
3:1 (1:0)
V 6. min sa Revák ocitol pred Kaniakom, ale lopta mu ušla. Stachov pokus v 14. min Kaniak vyrazil a v 16. min Jankejech zblízka minul. Hostia mali najväčšiu šancu v 35. min, no Sviečka kryl pokus Brídzika. V 38. min po skrumáži otvoril skóre Jankejech – 1:0. Revák v 51. min mieril vedľa a v 57. min Petríček prestrelil. Kubena trafil v 59. min brvno a odrazenú loptu Revák poslal do siete – 2:0. O minútu prestrelil Sviečku Hudek a bolo 2:1. V 80. min Ďurica poslal loptu nad a v 85. min Kubena trafil presne do šibenice – 3:1. V 87. min mohol Melicherík znížiť, no Sviečkovi pomohla žrď.
Góly: 38. Jankejech, 59. Revák, 85. Kubena – 60. Hudek.
Beluša: Sviečka - Kačenka, Šedík, Briestenský, Petríček (Kubena), Topolan, Jankejech (Ďurica), Kvasnica (Matušík), Švec, Revák, Stacha. D. Mariková: Kaniak – Revák, Seko, Melicherík, R. Vlach, Rak, V. Zemančík, Fico (Gajdoš), Brídzik, Hudek (Buday), J. Vlach. Rozhodovali J. Mazán, Dobrodenka. (duš)
Brvnište – Ilava
1:1 (0:1)
V 5. min skončila Šištíkova hlavička v náručí T. Cabaja a o štyri minúty A. Pagáč trestal – 0:1. Ilavčania hrali umne, držali jednogólový náskok. Brvnišťania sa snažili o vyrovnanie, strelecké pokusy Šlesara, Hároníka a Miniarika v závere polčasu nemali presnosť. Smolu mal strelec gólu A. Pagáč, keď jeho gól neplatil pre ofsajd. Aj po prestávke strely domácich míňali cieľ. V 70. min Šištíkovu hlavičku chytil T. Cabaj, ale o tri minúty striedajúci Vališík vystrelil a Strapko si loptu nešťastne zrazil do siete. V 80. min po rohu Koreníkovu strelu zlikvidoval brankár a jeho trestný kop letel tesne nad. V nervóznom závere vyrazil T. Cabaj ešte trestný kop Koreníka.
Góly: 73. Vališík – 9. A. Pagáč.
Brvnište: J. Čapliar – Koreník, Šamaj, B. Čapliar, Holiš, Barbosa, Miniarik, Čvirik, Hároník (Vališík), Šlesar, Šištík. Ilava: T. Cabaj – Barkáč, Calpaš, Strapko, Galko, A. Pagáč, G. Cabaj, Jakúbek, Šedo (Ptáček), Srovnal, Mladoš. Rozhodovali Koleno, Kameník.
A. Demáček
Dulov – Pov. Teplá
5:1 (2:0)
Hralo sa v réžii domácich, v 2. min nedal Pavliš, nepresadil sa Kováč a neujali sa ani bomby Pažitného. Potom nedal Baláž, ale v 25. min Mojto s pomocou obrany dal prvý gól - 1:0. Mojtov center v 27. min Kolár poslal hlavou na 2:0. V 48. min sa Kolár pohral s obranou a Baláž nezaváhal – 3:0. Suchánek vytlačil Šimíkovu strelu v 50. min na roh, ale v 53. min už na jeho ďalší pokus nestačil. V 65. min Kolár zvýšil na 4:1. Magerčiak potom vychytal Kováča, Kvasnica mieril vedľa a jeho ďalší únik chytil gólman. V 75. min odcentroval Slabý a Baláž nezaváhal. Slabý nedal a na druhej strane Mrišov pokus kryl brankár.
Góly: 25. Mojto, 27. a 65. Kolár, 48. a 75. Baláž – 53. Šimík.
Dulov: Suchánek – Mojto, (Troška), Kováč (Kvasnica), Mikoláš, Kolár, Prekop, Pavliš, Egly (Slabý), Baláž, Pažitný, Vozár. Pov. Teplá: Magerčiak - Minarech (Bambúch), Vrábel (Lutišan), Hrubo, Kolembus, Šimík, Urík, Zlatoš, Bauer, D. Sárinec (Mrišo), Gardian. Rozhodovali Petrušek, Bezdeda. P. Prekop
Plevník – Prejta
5:1 (1:1)
Domáci po nútenom azyle vo Vrchteplej nastúpili konečne doma s úmyslom bodovať. Hostia bránili a iba sem-tam pohrozili. V 25. min domáca obrana zaspala a Uhlík dostal Prejtu do vedenia 0:1. Plevníčania preskupili rady, v 36. min Kamas z priameho kopu vyrovnal a v 49. min ten istý hráč z rovnakej pozície dostal Plevník do vedenia. Domácemu trénerovi vyšli striedania, keď všetci traja noví hráči skórovali. V 56. min Š. Tamáši pridal tretí a v 72. min M. Smataník štvrtý gól. Skóre slušného zapásu uzavrel v 88. min Kušnier.
Góly: 36. a 49. Kamas, 56. Š. Tamáši, 72. M. Smataník, 88. Kušnier.
Plevník: T. Smataník – Marián Kremeň (Kušnier), Turčáni, Butko, Ligas, Ďuriš, Kamas, Kucharík (Š. Tamáši), M Ďurkech (M. Smataník), F. Ďurkech, Babinec. Prejta: Vrábel - Slivka, Lacher, Uhlík, Hric, Bagin, Králik (Trnka), Košťál, Vysocký, Katerinčin, Bušík.
Rozhodovali M. Pecuš, Cíbik.
Zuzka Tanušková
Pružina – Visolaje
2:1 (1:0)
Hneď v 2. min Ondrušek prekvapil brankára – 1:0. Hostia mali prevahu, ale ani šance Kvasnicu a Mišutku neskončili gólom. V 20. min Visolaje nepremenili jedenástku, kedy Sagan minul bránu. Hostia pokračovali v tlaku aj po prestávke, Sviečkov priamy kop v 83. min skončil v šibenici. – 1:1. Tréner P. Zvak poslal do hry Ušiaka a starosta rozhodol hlavou v 90. min o výhre Pružiny.
Góly: 2. Ondrušek, 90. Ušiak – 83. Sviečka.
Pružina: Pružinský -Bolega (Vrábel), J. Fabuš, P. Haviar, J. Haviar (Kvaššay), I. Kardoš, M. Kardoš, Žilinčík, Jakubech, Ondrušík, Vician (Ušiak). Visolaje: Štrbáň – Sagan, R. Sviečka, Štefanec, Lohyňa, Mišutka, Madara, Valášek (Kopcík), Hybben, Kvasnica, A. Baninec. Rozhodovali L. Gábor, M. Mazan, Zvak. (pzv)
M. Lednice – Papradno
3:0 (2:0)
Od začiatku mali domáci väčšiu chuť po víťazstve. Kontrolovali hru a ujali sa vedenia v 12. min po strele M. Vanča spoza šestnástky, pri ktorej nemal Hromadík šancu. Potom domáci ešte viac pridali a v 29. min Dudák spoza šestnástky zvýšil na 2:0. Vachalík v 35. min a Nemčík v 42. min prestrelili domácu bránu. Po prestávke tlak domácich pokračoval, šance mali Dudák a Bielik. Až v 90. min Ľ. Vančo vystrelil a Hromadíkom vyrazenú loptu poslal do siete M. Vančo.
Góly: 12. a 90. M. Vančo, 29. Dudák.
M. Lednice: Petráš – P. Lednický, M. Vančo, Ľ. Vančo, M. Lednický, Šimko (T. Čelko), Vavrík, Jozef Čelko, Bielik (Hudek), L. Lednický, Dudák. Papradno: Hromadík – Lališ, Martinec, M. Trúchlik, Janáček, Kurnocík (Strašík), Vachalík, Kukučka (Tóth), Černošík, Babiar, Nemčík. Rozhodovali Mihálik, Frolo.

1. Beluša 12 8 2 2 25:9 26
2. Dulov 12 8 1 3 29:16 25
3. Visolaje 12 7 1 4 34:16 22
4. Horovce 12 7 1 4 24:10 22
5. Papradno 12 7 1 4 16:15 22
6. Plevník 12 6 2 4 25:17 20