Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
FUTBAL 3. LIGA 13. KOLO

V považskom derby góly nepadli

Dubnica B – Pov. Bystrica 0:0 V derby sa hral vyrovnaný zápas, akcie sa striedali na oboch stranách. Zápas bol nervózny, keď sa v závere polčasu zranil hosťujúci Nemček. Hostia dobra bránili a hrozili z rýchlych protiútokov, ktoré ťahali najmä M. Heder

Dubnica B
– Pov. Bystrica 0:0
V derby sa hral vyrovnaný zápas, akcie sa striedali na oboch stranách. Zápas bol nervózny, keď sa v závere polčasu zranil hosťujúci Nemček. Hostia dobra bránili a hrozili z rýchlych protiútokov, ktoré ťahali najmä M. Hedera a M. Hedera. V 29. min po prihrávke P. Jánošíka Kuzma prehodil vybiehajúceho brankára Pov. Bystrice J. Jánošíka, ale Nemček vykopol loptu smerujúcu do prázdnej brány. Po prestávke mali šance aj hostia, ale M. Hedera v 73. min krížnou strelou zo šestnástky trafil brvno. V 88. min mohol o troch bodoch pre hostí rozhodnúť Hrnčík, ale jeho sólo včasnou vkĺzačkou zmaril Mujkoš. Keďže pušný prach nechali oba celky doma, zápas skončil spravodlivou bezgólovou remízou.
Rozhodoval Fehér, 200 divákov, ŽK: Kuzma, Palasiewicz.
ZTS B: Kolmokov – Horný, P. Jánošík, Harvilko, Mujkoš, Bilišňanský (46. P. Jakuš), Kuzma, Lendvay, Sokol (28. Palasiewicz), Ulrich (80. Tvrdý), Truška. Tréner J. Jakuš. RAVEN: J. Jánošík – Vavrík, Nemček (46. Valient), Ištok, Bednár, Čelko (87. Pauer), Vaštík, F. Hedera, M. Hedera, Sovík (67. Raninec), Hrnčík. Tréner I. Janči. ALEXANDER BAKOŠ
V. Ludince
– Led. Rovne 3:0 (1:0)
Zápas sa začal s polhodinovým oneskorením, no domácim to evidentne nevadilo. V 8. min. otvoril skóre ukážkovým volejom Polák. Potom však prišiel na domáce mužstvo akýsi kŕč a hráči sa dobrú polhodinu nedokázali presadiť. V 41. min. išla Šátekova krížna strela mimo priestoru Kováčove svätne. V druhom dejstve zlepšili Ludinčnia pohyb a veľa toho hosťom nedovolili. V 53. min. po faule na Konca s prehľadom zvýšil z penalty Šátek. O sedem minút ten istý hráč pridal aj svoj druhý gól keď zužitkoval nezištnú Snopovu prihrávku. V závere mohli hostia ešte skorigovať stav, ale M. Ambrus bol proti.
Góly: 8. Polák, 53. a 60. Šátek (1 z 11m), R Pavlovič, 200 divákov, ŽK: Mužík, M. Ambrus – Deneš, Mišin. DRUŽSTEVNÍK: Molnár – Hlaváčik, Kasana, Balko (74. Gonda), M. Ambrus, Mužík (46. Snop), Maďar, Polák, Dulai, Konc, Šátek. Tréner F. Urban. CRYSTAL: Kováč – Ptáček (54. Mišík), Martinka, Deneš, Kristín, Bahno, Šebo, Červený, Mišin, Václavík, Štefanec. Tréner V. Kavecký. IGOR ZELNÍK
Domaniža – Štúrovo
1:2 (0:1)
Góly: 59. J. Kardoš – 38. Smatana, 58. Tárnyik.
Pre domácich dôležitý zápas lepšie zvládli hostia, ktorí v úvodnej desaťminútovke dvakrát ohrozili Zaťkovu bránu. Skóre nezáživného prvého polčasu otvoril v 38. min Smatana, keď obišiel aj brankára Zaťka. V druhom polčase domáci dobýjali súperovu bránu, ale nemali strelecké šťastie. V 54. min hosťujúci Kovács z priameho kopu trafil žrď. Domanižský tlak gólom nekončil, naopak, v 58. min Tárnyik po rýchlej akcii v 58. min zvýšil na 0:2. O minútu J. Kardoš z priameho kopu oživil šance Domaniže – 1:2. Len snaha na hostí nestačila, pretože nervozita bola silnejšia, a tak domáci body nezískali. Veľmi dobrý výkon podala trojica rozhodcov.
R Škadra, 200 divákov, ŽK: Ušiak, J. Kardoš, Urbán.
PARTIZÁN: Zaťko – Ušiak, Šuška (63. Hájek), Kopecký, Hudek, Kvaššay (58. Slamka), J. Kardoš, Král, Milan Augustín, Lagín, Svoboda. Tréner P. Košík. MŠO: Németh – Varga, Urbán, Smatana, Baka, Gavroň, Tárnyik, Kiánek (90. Tóth), Tácsik, Kovács, Molnár.
JÁN MOŽUCHA
Ďalšie výsledky: Nové Zámky – Galanta 2:2 (0:0), 49. a 53. (11 m) Bukovič – 77. Valenský (11 m), 86. Harsányi, ČFK Nitra – Myjava 2:2 (2:0), 5. Charizopulos, 17. Šelmeci – 84. Podmajerský, 89. Čmela. D. Vestenice - Gabčíkovo 3:0 (2:0), 3. Koreň, 34. Mráz, 76. Obert, Neded - Partizánske 3:0 (1:0), 30. Ambrus, 47. Paštiak, 56. Rossi, Šamorín - J. Bohunice 0:1 (0:0), 85. Jakáb.

16. ČFK Nitra 12 2 5 5 12:24 11

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  5. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  6. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. Hygge ako životný štýl
  9. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Odberné miesto na covid.

Víkendové testovanie na ochorenie COVID-19 využilo v desiatich odberových miestach na území Púchova 5 869 ľudí.

3 h

Počas nedeľného testovacieho dňa prišlo výrazne menej ľudí. Viaceré obce však väčšinou testovali len počas soboty. POzitivita bola na podobnej úrovni ako v sobotu.

4 h
Mobilné odberové miesto v Domaniži

Obec Domaniža je jedinou v Považskobystrickom okrese, kde majú mobilné odberné miesto na antigénové testovanie. Využili ho už počas víkendového (23. - 24. 1.