Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 13. KOLO

V Horovciach mala výkop nevesta najlepšieho hráča

Pov. Teplá – Udiča 1:1 (1:0) V 8. min nepotrestal Urík Bašovo zaváhanie a v 19. min Martinka prestrelil. Napodobnil ho v 24. min I. Chochel, keď Magerčiak zachránil. Domáci sa ujali vedenia, keď po ideálnom vysunutí Hanták s prehľadom zasunul loptu pov

Pov. Teplá – Udiča
1:1 (1:0)
V 8. min nepotrestal Urík Bašovo zaváhanie a v 19. min Martinka prestrelil. Napodobnil ho v 24. min I. Chochel, keď Magerčiak zachránil. Domáci sa ujali vedenia, keď po ideálnom vysunutí Hanták s prehľadom zasunul loptu povedľa vybiehajúceho Baša do siete. V 30. min Gardian zblízka prestrelil. V 68. min po krásnom Cigánikovom centri I. Chochel prudkou hlavičkou vyrovnal. Hostia prevzali iniciatívu, a hoci domácim ubúdali sily, umnou hrou remízu udržali. V 71. min Bauer vyhlavičkoval loptu z prázdnej brány a v 80. min Matušíkovu hlavičku chytil Magerčiak. Cesnárik v 81. min prestrelil, Magerčiak vytlačil Milákovu strelu a Matušík nastrelil v 84. min brvno. V 87. min D. Sárinec po úniku minul a Bauerovu bombu chytil Bašo.
Góly: 28. Hanták – 68. I. Chochel.
Pov. Teplá: Magerčiak – Kolembus (Minarech), Mikulec (D, Sárinec), Hrubo, Bauer, Šimík, Urík, Štefánik, Slovák, Hanták, Gardian (Lutišan).
Udiča: Bašo – Cigánik, Martinka, Milák, Krátky, Oravec, T. Gašpárek (Matušík), Macháček (Hrebík), I. Chochel, Drblík, Cesnárik. Rozhodovali J. Pecuš, M. Pecuš. A. Demáček
Horovce – M. Lednice
3:0 (2:0)
Zápas mal pekný úvod, keď slávnostný výkop mala novomanželka domáceho Janíčka, ktorý výborný výkon okorenil gólom. V 19. min Gašpárek otvoril skóre krížnou strelou. Potom Kučo v 38. min vyškolil obranu – 2:0. Hostia sa zmohli na niekoľko šancí, ale Pálku neprekonali. V 49. min Janíček prešiel cez všetko, čo mal v ceste a zvýšil na 3:0. Do konca slušného zápasu už veľa šancí nebolo a Horovce zaslúžene vyhrali.
Góly: 19. Gašpárek, 38. Kučo, 49. Janíček.
Horovce: Pálka – Kučo, Gašpárek, Egly, Gereg, Svorada, Janíček (Galko), Siekel, Prekop (L. Cíbik), Štefina, M. Cíbik.
M. Lednice: Košút – P. Lednický, M. Vančo, Ľ. Vančo, M. Lednický, Šimko (T. Hudek), Vavrík, Jozef Čelko, Bielik (T. Čelko), L. Lednický (Petráš), Dudák.
Rozhodoval Zvak. (pzv)

Prejta – Pružina
1:2 (0:1)
V nezáživnom zápase sa hostia ujali vedenia v 38. min zásluhou M. Kardoša. Lenže keď domáci zahodili v prvom polčase tri vyložené šance, po prvom polčase prehrávali. Po prestávke sa domáci viac snažili a v 65. min Ronec vyrovnal. V 79. min rozhodol o výhre Pružiny po hrubej chybe obrany I. Kardoš.
Góly: 65. Ronec – 38. M. Kardoš, 79. I. Kardoš.
Prejta: Vrábel – Uhlík (Slivka), Košťál, Ronec, Hric, Trnka (Lacher), Bagin, Vörös, Bušík, Vysocký, P. Smolka (Porubčan). Pružina: Pružinský – Kvaššay, J. Fabuš, Kováč, P. Kardoš, I. Kardoš, M. Kardoš, Žilinčík, Jakúbek, A. Fabuš, Vician (Špánik).
Rozhodovali Cíbik, Fúrik, F. Kováč. (r)
Ilava – Plevník
3:0 (0:0)
Hostia mali v prvom polčase z hry viac šancí a domáci mohli ďakovať brankárovi za čisté konto. Strely Šeda a Kňažeka vystrašili T. Smataníka, ale skóre sa nemenilo. Do druhej časti Ilavčania nastúpili s väčšou túžbou po výhre a väčším nasadením, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. V 70. min brankár hostí dokázal zachrániť pred Jakúbkom, no v 72. min ušiel Šedo po ľavom krídle a na jeho strelu bol prikrátky – 1:0. Šancu na vyrovnanie mal Miroslav Kremeň, ale jeho strela skončila tesne vedľa žrde. V 79. min Šedo vyzvŕtal obranu hostí a jeho presnú prihrávku premenil na poistenie vedenia Samek. V 85. min Jakúbek ušiel po pravej strane a jeho center sa dostal k Calpašovi, ktorý uzavrel skóre zápasu.
Góly: 72. Šedo, 79. Samek, 85. Calpaš.
Ilava: T. Cabaj – Barkáč, Calpaš, Strapko, Galko (Mikula), Kňažek, G. Cabaj (Turza), Jakúbek, Šedo, Srovnal, Mladoš (Samek). Plevník: T. Smataník – Marián Kremeň, F. Ďurkech, Butko, Ligas, Janech (Adamec), Kamas (Kucharík), Ďuriš, M. Smataník (Miroslav Kremeň), Kušnier, Babinec.
Rozhodovali Jakúbek, Švec, Petrušek. (om)
D. Mariková – Brvnište
0:1 (0:0)
V medzišestnástkovom prvom polčase sa domáci mohli ujať v 15. min vedenia, ale P. Zemančíka vynikajúco vychytal J. Čapliar. Hostia mali dve tutovky v závere polčase, ktoré nevyužili Šlesar a Miniarik. V druhom polčase hrali domáci po vetre a čakal sa ich nápor Hostia si postupne vypracovali šesť dobrých šancí, ktoré jednu za druhou zahadzovali ako na bežiacom páde. Až v 80. min Šlesar hlavičkou rozhodol o spravodlivej výhre hostí. V 84. išiel sám, ale netrafil.
Gól: 80. Šlesar.
D. Mariková: Kaniak – Hudek (Gajdoš), Seko, Melicherík, R. Vlach, Rak, V. Zemančík, Fico (Turičík), Brídzik, P. Zemančík, J. Vlach. Brvnište: J. Čapliar – Holiš, Koreník, B. Čapliar, Šamaj, Koreň, Miniarik, Ecker, Barbosa, Šlesar, Hároník (Vališík).
Rozhodovali Milčík, Škrovánek, Vajdík. (vl)
Papradno – Beluša
1:0 (0:0)
V 7. min krásny center Váchalíka podbehol Nemčík. O sedem minút znova Váchalík mieril vedľa a v 19. min Kukučka trafil brankára. Potom sa hra vyrovnala. Až v 49. min po krásnom centri Nemčík dal zblízka do šibenice jediný gól. S. Trúchlik v 60. min vystrelil prudko do brankára a Babiar prestrelil. Topolan v 68. min z priameho kopu poslal loptu nad a v 84. min mohol zvýšiť Babiar, ale na tesnej výhre domácich sa už nič nezmenilo.
Gól: 49. Nemčík.
Papradno: Hromadík – P. Balušík (M. Lališ), Martinec, M. Trúchlik, S. Trúchlik, Janáček, Váchalík, Kukučka, Černošík, Babiar, Nemčík. Beluša: Sviečka – Kačenka, Šedík, Briestenský (Kvasnica), Petríček (Ďurica), Topolan, Jankejech, Liška, Švec, Revák, Kubena.
Rozhodovali L. Gábor, Frolo, J. Lieskovský. (zdu)
Visolaje – Dulov
7:2 (3:1)
V šlágri kola začali obaja opatrne s rešpektom. Skôr sa vymanili domáci v 18. min Hybbenovým gólom, a keď v 23. min Sviečka zvýšil na 2:0, bol zápas v ich réžii až do konca. Hostia predviedli kŕčovitý výkon neadekvátny ich tabuľkovému postaveniu. Viac energie venovali osobným súbojom než hernému prejavu. V 40. min ich potrestal z jedenástky Mišutka. Skóre prvej časti uzavrel v 37. min Pažitný. Prevaha Visolají gradovala, a keď v 56. min „vlastencom“ Prekop zvýšil na 4:1, začalo skóre narastať. Autormi ďalších gólov boli v 60. min Sviečka, v 72. min Hybben a v 81. min striedajúci Cíbik. V 85. min Baláž kozmeticky upravil výsledok. To v takejto podobe neočakávali ani najvernejší fanúšikovia, ktorí ich im po zápase skandovali „ďakujeme“.
Góly: 18. a 72. Hybben, 23. a 60. Sviečka, 40. Mišutka (11 m), 56. vlastný, 81. Cíbik – 37. Pažitný, 85. Baláž.
Visolaje: Moško – Sagan, Sviečka, Palme, Štefanec, Lohyňa (M. Baninec), Mišutka (Cíbik), Madara, Kvasnica (Valášek), Hybben , Mužlay. Dulov: Suchánek – Mojto, Mikoláš, Kováč (Kvasnica), Kolár, Prekop (Troška), Pavliš, Slabý, Baláž, Pažitný, Vozár. Rozhodovali M. Mazan, Kováčik, Pavlačka, 260 divákov.
14. M. Lednice 13 1 1 11 4:31 4

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?