Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
HOKEJ 1.LIGA 14. A 15. KOLO

Bystričania neinkasovali a piatykrát za sebou vyhrali

HK 95 Pov. Bystrica – HK Sp. N. Ves 5:0 (0:0, 2:0, 3:0) Nezdolaný líder začal dobre a už v 2. min Bratina zmaril gólovú šancu Kristiánovi. Domáci hrali zodpovedne, vládali korčuľovať a občas ohrozili Hričinu.

HK 95 Pov. Bystrica – HK Sp. N. Ves 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)
Nezdolaný líder začal dobre a už v 2. min Bratina zmaril gólovú šancu Kristiánovi. Domáci hrali zodpovedne, vládali korčuľovať a občas ohrozili Hričinu. V 5. min Ondrášek a v 8. min Tománek mierili vedľa, Stráňovského únik v 11. min skončil v brankárovej lapačke, J. Tamáši v 12. min zblízka netrafil. Hostia skúšali Bratinu, ktorý bol pozorný. V 15. min Koky z uhla trafil pravú žrď a v 20. min pri oslabení vyrazil hlavou pokus P. Hrubého. Aj druhú tretinu začali Spišiaci aktívne, no Gavalier v 22. min tesne minul a v 25. min si Štolc posadil Bratinu, ale po blafáku skončil puk na bočnej sieti. Bystričania boli pod veľkým tlakom, ale keď sa ubránili presilovke 5:3, nečakane udreli. Koleda sa poprechádzal po modrej čiare a jeho nečakanú prihrávku tečoval Stráňovský – 1:0. Strelec gólu o tri minúty prihral pred vlastnou bránou na hokejku Hamráka, ktorého pokus Bratina vyrazil. V 37. min došlo ku kurióznej akcii, keď Štolc v oslabení trafil žrď a na druhej strane konflikt Fila s Michnáčom ocenil slabučký rozhodca Višňovský po sedemminútovej porade trestom do konca stretnutia, hoci Filovým súperom bol Michnáč. V 38. min tri sekundy po návrate vylúčeného Nováka sa prekľučkoval pred bránu Ďurkech a Koleda zvýšil na 2:0. Panteri hrali pozorne aj naďalej, Bratina chytal neskutočne pokojne a súper začal v snahe obrátiť výsledok robiť chyby. Po chybnej spätnej prihrávke sa zrazil brankár s obrancom a Ondrášek si dal záležať na strele do prázdnej brány – 3:0. Domáci sa potom ubránili dvakrát za sebou dvojnásobnej presilovke, kým podobnú šancu im rozhodca neponúkol ani raz, hoci dvakrát tak mal po fauloch oslabených hostí urobiť. Tri minúty pred koncom hostia odvolali brankára, no po niekoľkých nevydarených pokusoch panterov nakoniec Koleda trafil prázdnu bránu. Nadšene hrajúci domáci bojovali až do konca a päť sekúnd pred koncom zavŕšil nečakané, ale zaslúžené víťazstvo pred najslabšou návštevou Valášek.
Góly: 29. Stráňovský 1:0, 38. Koleda 2:0, 44. Ondrášek 3:0, 58. Koleda 4:0, 59. Valášek 5:0
Pov. Bystrica: Bratina – Brídik, Janísek, Bezecný, Ondrejka, Ďurkech, Varhaník, Stráňovsky, Gašo, Koleda, Filo, Bujdák, Ondrášek, Teska, Tománek, Valášek, Faktor, Mrník, J. Tamáši.
Ďalšie výsledky 14. kola: Piešťany - N. Zámky 4:2, Senica – Prievidza 8:4, Trnava – Topoľčany 3:4 ts, Ružinov – Trebišov 8:1, B. Bystrica – Ružomberok 17:0, Prešov - Bardejov 3:5, D. Kubín – Detva 5:1.
HK 95 Pov. Bystrica – ŠK 37 Patrícia Piešťany 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
V úvodnej desaťminútovke mali Piešťany viac gólových príležitostí. Rožník chytil v 3. min šancu Rybárika, o minútu sólo Rehuša. V 8. min ušiel Haring, dal gól, ale rozhodca ho neuznal a hosťom vylúčil hráča. Bystričania pridali, Tománek prestrelil a v presilovke sa nepresadil zblízka Gašo. V 15. min Rožník bravúrne kryl strelu Románka. V 20. min dal Gašo gól, ale pretože Račko posunul bránu, rozhodca ho neuznal a o chvíľu jeho strelu zablokoval obranca. V druhej tretine rozhodca často kúskoval hru zbytočnými vylúčeniami, ale domáci z množstva striel nič nevyťažili. Po buly päť sekúnd pred druhou sirénou využil presilovku Filo – 1:0. V úvode tretej tretiny uplynulo iba 22 sekúnd a Koleda po Bujdákovom úniku zvýšil na 2:0. Šance Románka a Rehuša skončili v lapačke domáceho gólmana. Piešťany v závere boli nešťastné z Rožníka a keď hrali presilovku, stratil na vlastnej modrej čiare puk Haring a J. Tamáši obišiel aj Račka a do prázdnej brány zvýšil na 3:0. Račko o chvíľu zle rozohral priamo na hokejku Konečného, a ten šancu využil.
Góly: 40. Filo 1:0, 41. Koleda 2:0, 59. J. Tamáši 3:0, 60. Konečný 4:0.
Pov. Bystrica: Rožník – Filo, Janísek, Ďurkech, Bezecný, Ondrejka, Brídik, Varhaník, Gašo, Koleda, Stráňovský, Martinka, J. Tamáši, Tománek, Bujdák, Ondrášek, Konečný, Teska, Faktor, Koleno.
Ďalšie výsledky 15. kola: Prievidza – Senica 1:4, Ružinov – Trnava 3:1, Topoľčany – N. Zámky 1:6, Detva – Prešov 1:7, Sp. N. Ves – Ružomberok nehrali, hostia neprišli, Trebišov – Bardejov 6:2, D. Kubín – B. Bystrica 4:3.
16. Ružomberok 14 0 0 14 15:94 0
16. kolo utorok 30. 10. o 17.30 h: Detva - Pov. Bystrica. 17. kolo piatok 2.11. o 17.30 h: Pov. Bystrica - Ružomberok.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Moju práce beriem ako poslanie

Gabriela Hrončeková je riaditeľkou domova pre ťažko postihnuté deti a mladých ľudí. So svojím tímom sú často jedinou rodinou, ktorú tieto detičky majú.

Počas Vianoc majú deti najviac návštev

Pastorek: Z Rakúska do Streženíc+ JEDENÁSTKA JESENE ŠIESTEJ LIGY a AKO HLASOVALI TRÉNERI

Strelcom v šiestej lige kraľuje s dvanástimi presnými zásahmi MIROSLAV PASTOREK (30) zo Streženíc.

Miroslav Pastorek.

Pre celoplošné testovanie vytvoria 19 odberových miest

Dubnická radnica vyčlenila na celoplošné testovanie 19 odberových miest.

Odberové miesto v dolnokubínskej nemocnici.

V Púchove vyčlenili na plošné testovanie 13 odberných miest

V Púchove vyčlenila radnica na celoplošné testovanie 13 špeciálnych odberových miest. Po terénnom prieskume ich schválili zástupcovia Ozbrojených síl Slovenskej republiky a Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Považskej Bystrici.

V Kultúrnom dome v Zuberci dnes vytvorili dve odberové miesta.