Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Janíček, Chochel a Kvasnica dosiahli hetriky

Udiča – M. Lednice 6:2 (4:0) Zápas bol jednoznačnou záležitosťou domácich. V 5. min prvá strelu I. Chochela tečoval do siete obranca – 1:0. V 10. min Dudákovi strelu vykopol z brány Krátky. O dve minúty po rohu I. Chochel hlavou zvýšil na 2:0. Dudák dv

Udiča – M. Lednice
6:2 (4:0)
Zápas bol jednoznačnou záležitosťou domácich. V 5. min prvá strelu I. Chochela tečoval do siete obranca – 1:0. V 10. min Dudákovi strelu vykopol z brány Krátky. O dve minúty po rohu I. Chochel hlavou zvýšil na 2:0. Dudák dvakrát pohrozil, no Bašo bol pozorný. V 23. min po Cesnárikovom centri I. Chochel dosiahol hetrik. Od 30. min hrali hostia bez vylúčeného P. Lednického po zákroku na Cesnárika. O tri minúty Krátky hlavou zvýšil na 4:0. V 57. min Cesnárik pridal piaty gól, keď prehodil zle postaveného brankára. V 60. min Dudák strelou k žrdi znížil na 5:1. Cesnárik ušiel, ale v 65. min trafil gólmanove nohy a v 73. min hlavičkoval do brvna. Neujali sa ani dve šance Matušíka, ale v 82. min zasunul loptu do siete I. Chochel. O minútu Ľ. Vančo upravil na konečných 6:2 a v 86. min hlavičkoval Matušík do brvna.
Góly: 5., 12., 23. a 82. I. Chochel, 33. Krátky, 57. Cesnárik – 60. Dudák,
Udiča: Bašo – Cigánik, Vágner, Drblík (Crkoň), Harvánek, Krátky, Martinka (Doblej), Hrebík (Matušík), I. Chochel, Milák, Cesnárik. M. Lednice: T. Čelko – P. Lednický, M. Vančo, Ľ. Vančo, M. Lednický, Čerňanský, Vavrík, Jozef Čelko, T. Hudek (Bielik), L. Lednický, Dudák. Rozhodovali Kováčik, M. Mazan, F. Kováč.
A. Demáček
Visolaje – Pov. Teplá
7:1 (3:0)
Hostia začali snaživo proti favoritovi, ale domáci po zahrievacej polhodine otvorili gólový účet v 29. min Kvasnicom. Ten istý hráč v 33. min poistil vedenie a skóre prvého polčasu zavŕšil po individuálnej akcii v 44. min R. Sviečka. Pov. Teplej nepomohlo ani dvojité striedanie, pretože herne a fyzicky mužstvo „odišlo“. Na ihrisku dominovali Visolaje po všetkých stránkach. Ďalšie góly pridali v 52. a v 89. min R. Sviečka a striedajúci M. Babinec v 69. a v 77. min. V 85. min dal čestný gól hostí Šimík za stavu 6:0, keď domácich hráčov viac zaujímala čiastková správa o výsledku z Horoviec než hra. Visolaje sa zaslúžene dostali na prvú priečku.
Góly: 29. a 33. Kvasnica, 44., 52. a 89. R. Sviečka, 69. a 77. M. Babinec – 85. Šimík.
Visolaje: Moško – Sagan, R. Sviečka, Palme, Štefanec (Rafaj), Lohyňa (Cíbik), Mišutka (M. Baninec), Madara, Kvasnica, Hybben, Mužlay. Pov. Teplá: Lutišan - Kolembus, Vrábel, Hrubo, Minarech, Šimík, Gardian (Bauer), Štefánik (Urík), Zlatoš, Hanták (Voško), Slovák.
Rozhodovali Milčík, Dobrodenka, Černej. D. Sagan
Papradno – Brvnište
1:1 (1:0)
V derby boli lepší v prvom polčase domáci a v 8. min sa ujali vedenia gólom Babiara. Po zmene strán sa hostia v medzišestnástkovom zápase zlepili a v 55. min Šlesar dal vyrovnávajúci gól.
Góly: 8. Babiar – 55. Šlesar.
Papradno: Hromadík – P. Balušík, Martinec (Lališ), M. Trúchlik, S. Trúchlik, Janáček, Váchalík, Kukučka, Černošík, Peter Babiar, Nemčík. Brvnište: J. Čapliar – Ecker, Koreník (Španihel), Šamaj, Koreň, Sojčík, Miniarik, Šištík (Fusko), Vališík, Šlesar, Hároník (Urblík). (lal)
Prejta – Dulov
3:1 (0:0)
Prvý polčas bol vyrovnaný, bez vyložených šancí. Hostia sa ujali vedenia v 76. min Mojtom, ale o štyri minúty vyrovnal Bušík. Košťál z priameho kopu a Smolka zavŕšili vynikajúcu päťminútovku Prejty a bolo rozhodnuté.
Góly: 80. Bušík, 81. Košťál, 84. Smolka – 76. Mojto.
Prejta: Vrábel – Košťál, Vörös, Hric, Slivka, Králik, Bagin, Katerinčin, Bušík, Lacher, Smolka (Juríček). Dulov: Suchánek – Mojto, Kováč, Mikoláš, Kolár, Prekop, Pavliš, Slabý, Baláž, Pažitný, Vozár. Rozhodovali J. Mazáň, Šlesar. (r)
D. Mariková – Plevník
2:1 (1:1)
V 4. min sa Miroslav Kremeň dobre zorientoval po dlhom aute a hostia vyhrávali 0:1. V 26. min bolo vyrovnané, keď po skrumáži pred bránou zblízka pretlačil loptu od siete P. Zemančík. V 30. min a v 36. min domáci brankár Kaniak zázračne pochytal tutovky Š. Tamášiho a Kucharíka. V 64. min Rak získal v strede loptu a ďalekonosnou strelou k žrdi zvýšil na 2:1. V 80. min dostal brankár hostí T. Smataník po zákroku na Brídzika iba žltú kartu.
Góly: 26. P. Zemančík, 64. Rak – 4. Miroslav Kremeň.
D. Mariková: Kaniak – Revák, Seko, Melicherík, R. Vlach, Rak, V. Zemančík, Fico, Brídzik (Turičík), P. Zemančík, J. Vlach. Plevník: T. Smataník – Marián Kremeň, Adamec, Butko, Ligas, Tomaník, Miroslav Kremeň (Kušnier), M. Smataník, Š. Tamáši, Kucharík. Rozhodovali Zvak, Mako, Migat. (pzv)
Ilava – Pružina
1:0 (0:0)
Skóre mohol otvoriť v 2. min Šedo, ale jeho strela z päťky skončila v rukách Pružinského. V 10. min ďalekonosná strela G. Cabaja skončila na spojnici. V 22. min si nerozumel Strapko so Srovnalom, ale I. Kardoš ponúknutú šancu nevyužil. Domáci si stále udržiavali miernu prevahu, no výsledkom bola iba šanca, ktorú v 34. min Mladoš z otočky spálil. Útok hostí bol citeľne oslabený o A. Fabuša, ktorého striedajúci Mikušík nedokázal herne nahradiť. Ilava po prestávke pridala, ale centre skončili v náručí Pružinského. Osudnou pre hostí sa stala 70. min, kedy Samekova strela z jedenástich metov od obrancov zmenila smer a brankár ju iba pohľadom sprevádzal na ceste do siete.
Gól: 70. Samek.
Ilava: T. Cabaj – Barkáč, Mikula (Tomanica), Strapko, Galko, A. Pagáč (Samek), G. Cabaj, Jakúbek (Kňažek), Šedo, Srovnal, Mladoš. Pružina: Pružinský – Bolega J. Fabuš, Vrábel, J. Haviar (Vician), I. Kardoš, M. Kardoš, Žilinčík, Jakubech, A. Fabuš (Mikušík), Ondrušek. Rozhodoval Kameník. (om)
Horovce – Beluša
5:0 (1:0)
Vo vyrovnanom zápase sa presadili ako prví po chybách hostí Horovčania. V 25. min otvoril skóre z priameho kopu Kučo. Belušania mali dve dobré príležitosti, ale jednu zmaril Pálka a druhá skončila vysoko nad. Na 2:0 v 51. min zvýšil L. Cíbik. K dobrému výkonu sa potom rozohral Janíček, ktorý dosiahol klasický hetrik. Postupne sa do streleckej listiny zapísal v 66. min, v 75. min a v 89. min. Výhra Horoviec je zaslúžená a znamenala, že Beluša musela uvoľniť prvú priečku.
Góly: 66., 75. a 89. Janíček, 25. Kučo, 51. L. Cíbik.
Horovce: Pálka – Kučo, Gašpárek, Egly, M. Cíbik, Svorada, Janíček, Siekel, Prekop, Galko (L. Cíbik), Dubový (Štefina). Beluša: M. Sviečka – Kačenka, Šedík, L. Sviečka, Ďurica (Matušík), Nosál (Kodaj), Jankejech, Kubena, Švec, Revák, Petríček.
Rozhodovali J. Lieskovský, Petrušek, Tekeľ.

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 601

Predpoludňajšie testovanie prinieslo v Púchove dve percentá pozitívnych výsledkov

V trinástich odberových miestach na území mesta Púchov vykonali odberné tímy do 12:00 spolu 3 430 testov. Primátorku Púchova znepokojuje rapídny úbytok testov a certifikátov.

V považskobystrickej časti Podmanín zatvorili odberné miesto, nemajú testy

Ako informovala Miluše Kollárová z komunikačného oddelenia považskobystrickej radnice, rapídne sa znižuje počet testov aj na ďalších odberných miestach.