Štvrtok, 23. september, 2021 | Meniny má ZdenkaKrížovkyKrížovky

Janíček, Chochel a Kvasnica dosiahli hetriky

Udiča – M. Lednice 6:2 (4:0) Zápas bol jednoznačnou záležitosťou domácich. V 5. min prvá strelu I. Chochela tečoval do siete obranca – 1:0. V 10. min Dudákovi strelu vykopol z brány Krátky. O dve minúty po rohu I. Chochel hlavou zvýšil na 2:0. Dudák dv

Udiča – M. Lednice
6:2 (4:0)
Zápas bol jednoznačnou záležitosťou domácich. V 5. min prvá strelu I. Chochela tečoval do siete obranca – 1:0. V 10. min Dudákovi strelu vykopol z brány Krátky. O dve minúty po rohu I. Chochel hlavou zvýšil na 2:0. Dudák dvakrát pohrozil, no Bašo bol pozorný. V 23. min po Cesnárikovom centri I. Chochel dosiahol hetrik. Od 30. min hrali hostia bez vylúčeného P. Lednického po zákroku na Cesnárika. O tri minúty Krátky hlavou zvýšil na 4:0. V 57. min Cesnárik pridal piaty gól, keď prehodil zle postaveného brankára. V 60. min Dudák strelou k žrdi znížil na 5:1. Cesnárik ušiel, ale v 65. min trafil gólmanove nohy a v 73. min hlavičkoval do brvna. Neujali sa ani dve šance Matušíka, ale v 82. min zasunul loptu do siete I. Chochel. O minútu Ľ. Vančo upravil na konečných 6:2 a v 86. min hlavičkoval Matušík do brvna.
Góly: 5., 12., 23. a 82. I. Chochel, 33. Krátky, 57. Cesnárik – 60. Dudák,
Udiča: Bašo – Cigánik, Vágner, Drblík (Crkoň), Harvánek, Krátky, Martinka (Doblej), Hrebík (Matušík), I. Chochel, Milák, Cesnárik. M. Lednice: T. Čelko – P. Lednický, M. Vančo, Ľ. Vančo, M. Lednický, Čerňanský, Vavrík, Jozef Čelko, T. Hudek (Bielik), L. Lednický, Dudák. Rozhodovali Kováčik, M. Mazan, F. Kováč.
A. Demáček
Visolaje – Pov. Teplá
7:1 (3:0)
Hostia začali snaživo proti favoritovi, ale domáci po zahrievacej polhodine otvorili gólový účet v 29. min Kvasnicom. Ten istý hráč v 33. min poistil vedenie a skóre prvého polčasu zavŕšil po individuálnej akcii v 44. min R. Sviečka. Pov. Teplej nepomohlo ani dvojité striedanie, pretože herne a fyzicky mužstvo „odišlo“. Na ihrisku dominovali Visolaje po všetkých stránkach. Ďalšie góly pridali v 52. a v 89. min R. Sviečka a striedajúci M. Babinec v 69. a v 77. min. V 85. min dal čestný gól hostí Šimík za stavu 6:0, keď domácich hráčov viac zaujímala čiastková správa o výsledku z Horoviec než hra. Visolaje sa zaslúžene dostali na prvú priečku.
Góly: 29. a 33. Kvasnica, 44., 52. a 89. R. Sviečka, 69. a 77. M. Babinec – 85. Šimík.
Visolaje: Moško – Sagan, R. Sviečka, Palme, Štefanec (Rafaj), Lohyňa (Cíbik), Mišutka (M. Baninec), Madara, Kvasnica, Hybben, Mužlay. Pov. Teplá: Lutišan - Kolembus, Vrábel, Hrubo, Minarech, Šimík, Gardian (Bauer), Štefánik (Urík), Zlatoš, Hanták (Voško), Slovák.
Rozhodovali Milčík, Dobrodenka, Černej. D. Sagan
Papradno – Brvnište
1:1 (1:0)
V derby boli lepší v prvom polčase domáci a v 8. min sa ujali vedenia gólom Babiara. Po zmene strán sa hostia v medzišestnástkovom zápase zlepili a v 55. min Šlesar dal vyrovnávajúci gól.
Góly: 8. Babiar – 55. Šlesar.
Papradno: Hromadík – P. Balušík, Martinec (Lališ), M. Trúchlik, S. Trúchlik, Janáček, Váchalík, Kukučka, Černošík, Peter Babiar, Nemčík. Brvnište: J. Čapliar – Ecker, Koreník (Španihel), Šamaj, Koreň, Sojčík, Miniarik, Šištík (Fusko), Vališík, Šlesar, Hároník (Urblík). (lal)
Prejta – Dulov
3:1 (0:0)
Prvý polčas bol vyrovnaný, bez vyložených šancí. Hostia sa ujali vedenia v 76. min Mojtom, ale o štyri minúty vyrovnal Bušík. Košťál z priameho kopu a Smolka zavŕšili vynikajúcu päťminútovku Prejty a bolo rozhodnuté.
Góly: 80. Bušík, 81. Košťál, 84. Smolka – 76. Mojto.
Prejta: Vrábel – Košťál, Vörös, Hric, Slivka, Králik, Bagin, Katerinčin, Bušík, Lacher, Smolka (Juríček). Dulov: Suchánek – Mojto, Kováč, Mikoláš, Kolár, Prekop, Pavliš, Slabý, Baláž, Pažitný, Vozár. Rozhodovali J. Mazáň, Šlesar. (r)
D. Mariková – Plevník
2:1 (1:1)
V 4. min sa Miroslav Kremeň dobre zorientoval po dlhom aute a hostia vyhrávali 0:1. V 26. min bolo vyrovnané, keď po skrumáži pred bránou zblízka pretlačil loptu od siete P. Zemančík. V 30. min a v 36. min domáci brankár Kaniak zázračne pochytal tutovky Š. Tamášiho a Kucharíka. V 64. min Rak získal v strede loptu a ďalekonosnou strelou k žrdi zvýšil na 2:1. V 80. min dostal brankár hostí T. Smataník po zákroku na Brídzika iba žltú kartu.
Góly: 26. P. Zemančík, 64. Rak – 4. Miroslav Kremeň.
D. Mariková: Kaniak – Revák, Seko, Melicherík, R. Vlach, Rak, V. Zemančík, Fico, Brídzik (Turičík), P. Zemančík, J. Vlach. Plevník: T. Smataník – Marián Kremeň, Adamec, Butko, Ligas, Tomaník, Miroslav Kremeň (Kušnier), M. Smataník, Š. Tamáši, Kucharík. Rozhodovali Zvak, Mako, Migat. (pzv)
Ilava – Pružina
1:0 (0:0)
Skóre mohol otvoriť v 2. min Šedo, ale jeho strela z päťky skončila v rukách Pružinského. V 10. min ďalekonosná strela G. Cabaja skončila na spojnici. V 22. min si nerozumel Strapko so Srovnalom, ale I. Kardoš ponúknutú šancu nevyužil. Domáci si stále udržiavali miernu prevahu, no výsledkom bola iba šanca, ktorú v 34. min Mladoš z otočky spálil. Útok hostí bol citeľne oslabený o A. Fabuša, ktorého striedajúci Mikušík nedokázal herne nahradiť. Ilava po prestávke pridala, ale centre skončili v náručí Pružinského. Osudnou pre hostí sa stala 70. min, kedy Samekova strela z jedenástich metov od obrancov zmenila smer a brankár ju iba pohľadom sprevádzal na ceste do siete.
Gól: 70. Samek.
Ilava: T. Cabaj – Barkáč, Mikula (Tomanica), Strapko, Galko, A. Pagáč (Samek), G. Cabaj, Jakúbek (Kňažek), Šedo, Srovnal, Mladoš. Pružina: Pružinský – Bolega J. Fabuš, Vrábel, J. Haviar (Vician), I. Kardoš, M. Kardoš, Žilinčík, Jakubech, A. Fabuš (Mikušík), Ondrušek. Rozhodoval Kameník. (om)
Horovce – Beluša
5:0 (1:0)
Vo vyrovnanom zápase sa presadili ako prví po chybách hostí Horovčania. V 25. min otvoril skóre z priameho kopu Kučo. Belušania mali dve dobré príležitosti, ale jednu zmaril Pálka a druhá skončila vysoko nad. Na 2:0 v 51. min zvýšil L. Cíbik. K dobrému výkonu sa potom rozohral Janíček, ktorý dosiahol klasický hetrik. Postupne sa do streleckej listiny zapísal v 66. min, v 75. min a v 89. min. Výhra Horoviec je zaslúžená a znamenala, že Beluša musela uvoľniť prvú priečku.
Góly: 66., 75. a 89. Janíček, 25. Kučo, 51. L. Cíbik.
Horovce: Pálka – Kučo, Gašpárek, Egly, M. Cíbik, Svorada, Janíček, Siekel, Prekop, Galko (L. Cíbik), Dubový (Štefina). Beluša: M. Sviečka – Kačenka, Šedík, L. Sviečka, Ďurica (Matušík), Nosál (Kodaj), Jankejech, Kubena, Švec, Revák, Petríček.
Rozhodovali J. Lieskovský, Petrušek, Tekeľ.
1. Visolaje 14 9 1 4 48:19 28
2. Horovce 14 9 1 4 32:10 28
3. Beluša 14 8 2 4 25:15 26
4. Papradno 14 8 2 4 18:16 26
5. Dulov 14 8 1 5 32:26 25
6. Ilava 14 6 5 3 26:15 23