Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ

MŠK a Púchov vonku prehrali, Dubnica zdolala doma Cífer

Rozhodli posledné desaťminútovky EXTRALIGA MUŽI MŠK Hlohovec - MŠK Pov. Bystrica 26:25 (13:12) V priamom dueli o štvrtú priečku, ktorá v ďalšom hodnotení znamená o jeden bod vyššiu bonifikáciu do ďalších bojov, aj druhýkrát v sezóne uspeli Hlohovčania.

Rozhodli posledné desaťminútovky
EXTRALIGA MUŽI
MŠK Hlohovec - MŠK Pov. Bystrica 26:25 (13:12)
V priamom dueli o štvrtú priečku, ktorá v ďalšom hodnotení znamená o jeden bod vyššiu bonifikáciu do ďalších bojov, aj druhýkrát v sezóne uspeli Hlohovčania.
Od začiatku to bol veľmi vyrovnaný zápas. Hosťom chýbali zranení Opoldík, J. Kozák a Kovačin, trio M. Kozák, Hanták a Firit sa ešte v týždni doliečovalo. V 7. min viedli 3:4, no domáci potom skóre otočili na 8:6. Obe mužstvá sa striedali v strieľaní gólov, Hlohovec viedol ešte 11:9, aby nakoniec polčas vyhral 13:12. Po prestávke pokračoval vo veľmi dobrom výkone brankár Drápal a vďaka nemu Považania otočili stav na 14:17 a v 48. min viedli 19:21. V tých momentoch eliminovali strelca Pupíka a F. Zaťka, ktorému Drápal chytil aj dve sedmičky. Hlovčania pridali, a keď hostia zahodili tri čisté šance, otočili stav na štvorgólovou šnúrou na 23:21. V záverečných minútach Pov. Bystrica vždy dokázala znížiť na rozdiel gólu, ale vzápätí domáci odpovedali rovnako a zápas vyhrali.
n Hlohovec: Kašťák, Kamenčík – Pupík 10, J. Cibulka 6, Blšťák, Jankovič 1, E. Cibulka, Striženec, Chudý, Fázik 3, Kasagranda, F. Zaťko 6/1, Debnár, Kukučka.
n Pov. Bystrica: Drápal, Biel – Firit 4, Cifra, Frajkor 5/2, Hurtiš, Ďuriš 2, Hološko 5, Adamčík 1, Hanták 4, Žilinčík, M. Kozák 4, Hároník.
n Vylúčení: 2:3 na 2 minúty.
n Sedmičky: 3/1 – 2/2.
n Výsledky 12. kola: N. Zámky – Prešov 29:41, ŠKP – Martin 36:25, Topoľčany – Košice 25:31.
8. Topoľčany 12 1 0 11 256:386 2
V stredu 21. 11. o 18. h hostí Pov. Bystrica doma Tatran Prešov.
I. LIGA MUŽI
Pezinok - Pov. Bystrica B 40:36 (20:20)
Hostia prišli bez viacerých hráčov, k dispozícii nebol ani jeden hráč z A mužstva. Dvaja hráči absolvovali naviac deň predtým stužkovú a Vojáček netrénoval kvôli chorobe. V prvom polčase sa mužstvá striedali vo vedení, ale po prestávke už domáci dotiahli zápas do víťazného konca.
n Pov. Bystrica B: Kľúčik, Dobroň - Gardian 4, Kristín 5, Nanák 1, Vojáček 11, Brhlík 3, Sapák 4, Malachovec 8.
9. kolo: Levice – Modra 20:26, Trnava – N. Zámky B 45:20, Bardejov – Košice B 37:25, Bojnice – Piešťany 32:15, Levoča mala voľno.
11. N. Zámky B 8 2 0 6 197:262 4
V nedeľu 25. 11. má Pov. Bystrica B voľno.
2. LIGA MUŽI
HK Dubnica - Cífer 30:21 (13:9)
Keďže v hale bola zima, mužstvám chvíľu trvalo, kým sa rozohrali. Domáci sa tradične ťažšie rozbiehali a v 15. min bol stav 5:5. Potom sa im vydarilo niekoľko akcií a polčas vyhrali o štyri góly. Po prestávke im robili problém robustné spojky súpera, ale napriek tomu Dubnica s prehľadom zápas vyhrala a predstihla dovtedy druhý ŠKP C.
n Dubnica: D. Vároš - Kaprálik 5, Nguyen 3, Marcinák 3, J. Kebísek 1, Čúz 4, Meňhart, Kočka 1, Bakyta, Mandinec, Švančara 7, I. Vároš 5, Škarba 1.
9. kolo: Šaľa – Malacky 22:17, Stupava - HC DAC D. Streda 32:21, Lehota – Vajnory odložené, DAC D. Streda – Piešťany B 24:24, ŠKP C mal voľno.
11. Vajnory 7 0 0 7 151:207 0
V sobotu 24. 11. o 14. h hrá Dubnica v D. Strede s HC DAC.
I. LIGA ŽENY
Lodiar Zlatná - HK Púchov 34:21 (23:9)
V prvom polčase hosťujúce hráčky doplácali na nepresné prihrávky, po ktorých domáce hráčky nekompromisne premieňali protiútoky. V druhom polčase sa hráčky Púchova zlepšili aj v streľbe, hrali bojovne a zodpovedne a druhý polčas vyhrali o gól.
n Púchov: Halásová – Kozová 2, Gabková 6, I. Kalmová, V. Vasilenková 1, Vokelová 6, Kudlejová 1, Mošková 2, Urbanová 3, S. Kalmová.
8. kolo: Partizánske - N. Zámky 37:14, Modranka – Čadca 32:28, Inter – Bánovce 22:21, Nesvady - Trenčín B 32:26, Košice – Topoľčany 28:27.

1. Partizánske 8 8 0 0 238:160 16
2. Topoľčany 8 6 0 2 216:193 12
3. Zlatná 8 5 0 3 208:181 10
4. Inter 8 5 0 3 204:183 10
5. Modranka 8 5 0 3 209:189 10
6. Košice 8 5 0 3 195:195 10
7. Bánovce 8 3 1 4 198:219 7
8. Nesvady 8 3 0 5 211:183 6