Piatok, 5. marec, 2021 | Meniny má FridrichKrížovkyKrížovky

Bystričania si pripísali na konto ďalšie dve výhry

HK 95 Pov. Bystrica – HK B. Bystrica 5:3 (2:1, 1:1, 2:1) V súboji dvoch Bystríc rozhodla lepšia streľba a výkony brankárov o zaslúženej výhre Považanov.

HK 95 Pov. Bystrica – HK B. Bystrica 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
V súboji dvoch Bystríc rozhodla lepšia streľba a výkony brankárov o zaslúženej výhre Považanov.

Do vedenia dostal panterov M. Koleno, keď prekvapil Ševelu. O dve minúty Stráňovský trafil žrď a Gašo puk dopravil do siete. V 9. min Bratina chytil tutovku Domiana a na druhej strane osamoteného Brídika vychytal Ševela. V 12. min Pohorelský trafil žrď a o minútu delovka J. Babica cinkla o brvno. Gól Ondrušku v 15. min rozhodca pre vysokú hokejku neuznal. Potom mal smolu Slaninka, keď po bombe od modrej čiary prišiel o štyri zuby a po piatich sekundách Šimčík premenil presilovku. V 23. min Ondrášek oproti Ševelovi neuspel, ale o dve minúty Ondruška na druhý pokus prekonal ležiaceho Bratinu – 2:2. Pri hre 4:4 našiel Varhaník ideálne Gaša, ktorý trafil nad vyrážačku – 3:2. Ďalšie šance zahodili Slávik, J. Tamáši a Tománek, hostia stroskotávali na pozornom Bratinovi. V úvode tretej časti Stráňovský nezvládol blafák, ale po Gašovej prihrávke zvýšil na 4:2. Z protiútoku šťastne tečoval puk do siete Matuška – 4:3. Hostia odvolali brankára a Varhaník pečatil výhru Pov. Bystrice do prázdnej brány.
FAKTY ZO ZÁPASU
n GÓLY: 6. M. Koleno 1:0, 8. Gašo 2:0, 16. Šimčík 2:1, 25. Ondruška 2:2, 29. Gašo 3:2, 47. Stráňovský 4:2, 48. Matuška 4:3, 59. Varhaník 5:3.
n POV. BYSTRICA: Bratina – Brídik, Ďurkech, Bezecný, Janísek, Slaninka, Varhaník, Ondrejka, Stráňovský, Koleda, Gašo, Teska, Tománek, Hajnik, M. Koleno, Filo, Zalčík, Bujdák, Ondrušek, J. Tamáši, Slávik.
n B. BYSTRICA: Ševela – Brumerčík, Tomaška, Kozelnický, Rusnák, M. Pitschmann, Ondruška, Maček, Hemmerich, Senko, Šimčík, M. Babic, Ondruška, J. Babic, Hanes, Matuška, Pohorelský, Domian, Škvarka.
HK 95 Pov. Bystrica – Kimex Topoľčany 4:3 (3:3, 0:0, 1:0)
Po prvotretinovej gólovej prestrelke vo vyrovnanom zápase rozhodol o výhre Pov. Bystrice v úvode tretej tretiny Filo.

V 2. min zakončil Tománek sólo strelou medzi brankárove betóny, no o minútu sa tešili aj hostia – 1:1. V 8. min Mihálik ľahkou strelou zaskočil Rožnika, ktorého vzápätí vystriedal Beňo. O minútu v presilovke Gašo zblízka minul, ale Filo bombou vymietol pavučinku – 2:2. V 11. min za prekonaným Ďatelinkom vykopol puk z prázdnej brány obranca hostí. Pri oslabení ušiel Hajnik a domáci znova viedli. Potom dal gól Gašo, ale rozhodca videl jeho seknutie brankára a skóre sa nemenilo. V 17. min domáci obrancovia nechali Švajlena, aby si vybral najvhodnejšie miesto na vyrovnanie – 3:3. Hajnikovu strelu v oslabení vytlačil Ďatelinka vyrážačkou nad bránu a najväčšiu šancu hostí zahodil Švajlen, ktorý prestrelil v 29. min. V 42. min Hajnik neprehodil ležiaceho brankára, o dve minúty Janísek netrafi odkrytú brány, ale o minútu spoza brány našiel Fila, ktorý mieril nechytateľne k žrdi – 4:3. V 52. min sa panteri ubránili dlhej presilovke 5:3, a keď Beňo vychytal Gálisa, výhru udržali.
n GÓLY: 2. Tománek 1:0, 3. Drahovský 1:1, 8. Mihálik 1:2, 9. Filo 2:2, 14. Hajnik 3:2, 17. Švajlen 3:3, 45. Filo 4:3.

n POV. BYSTRICA: Rožnik (Beňo) – Brídik, Janísek, Varhaník, Ondrejka, Ďurkech, Filo, Stráňovský, Koleda, Gašo, Demáček, Tománek, Hajnik, M. Koleno, Zalčík, Bujdák, Ondrušek, J. Tamáši, Slávik.

n TOPOĽČANY: Ďatelinka – Greňa, Ondruška, Schober, Kukliš, Oravec, Košecký, Bútora, Chochula, Havlíček, Majerčík, Švajlen, Andraščík, Drahovský, Vystavil, Šmotlák, Káčer, Gális, Mihálik.
SERVIS I. LIGY
20. kolo: Pov. Bystrica - B. Bystrica 5:3 (2:1, 1:1, 2:1), Prešov – D. Kubín 7:6 (2:2, 2:2, 3:2), Ružinov – Bardejov 5:4 pp (1:0, 2:1, 1:3 – 1:0), Trnava – Detva 4:0 (0:0, 3:0, 1:0), Piešťany – Sp. N. Ves 2:5 (2:2, 0:2, 0:1), N. Zámky – Trebišov 3:4 (1:0, 2:3, 0:1), Topoľčany – Prievidza 2:4 (1:0, 0:2, 1:2), Senica mala voľno.

21. kolo: Pov. Bystrica – Topoľčany 4:3 (3:3, 0:0, 1:0), Prievidza – Trnava 2:3 (1:1, 0:1, 1:1), Senica – Piešťany 3:2 (0:2, 2:0, 1:0), Ružinov – N. Zámky 6:2 (4:1, 1:1, 1:0), Detva – Bardejov 3:6 (2:3, 0:1, 1:2), Sp. N. Ves – B. Bystrica 4:1 (2:0, 1:0, 1:1), Trebišov – D. Kubín 7:6 sn (0:3, 4:2, 2:1 – 0:0, 1:0), Prešov mal voľno.

15. Detva 19 1 1 17 35:131 4

22. kolo utorok 27. 11. o 17.30 h: D. Kubín - Pov. Bystrica, B. Bystrica – Ružinov, Prievidza – Prešov, Bardejov - Senica, Detva – Piešťany, Sp. N. Ves - N. Zámky, Trebišov – Topoľčany, Trnava má voľno.

23. kolo piatok 30. 11. o 17.30 h: Pov. Bystrica – D. Kubín, Topoľčany – Trebišov, Prešov – Prievidza, Piešťany - Detva, N. Zámky - Sp. N. Ves, Senica – Bardejov, Ružinov - B. Bystrica, Trnava má voľno.

1. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tradíciou!
  2. Študuj perspektívne programy!
  3. Si maturant? Vyber si kvalitu a príď študovať pod Zobor!
  4. Študuj ekonómiu na špičkovej škole a odštartuj svoju kariéru!
  5. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
  6. Nové číslo Historickej revue
  7. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
  8. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?