V roku 2006 nastali zmeny vo vedení a škola si stanovila ciele - rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 3. - 9. ročníku, vyučovanie cudzích jazykov od 1. ročníka vo všetkých triedach 1. stupňa formou povinného, nepovinného alebo záujmového vyučovania, využívanie moderných metód a foriem práce, rozvíjanie športového talentu žiakov v triedach so športovou prípravou zameraných na futbal a hádzanú, tvorba a realizácia projektov.
Z každého žiaka treba vychovať človeka
V rozšírenom vyučovaní cu- dzích jazykov (anglického a nemeckého) má škola dlhodobé skúsenosti. V súčasnosti sa snaží skvalitňovať vyučovanie využívaním moderných foriem a metód práce, najmä práca s počítačmi, uplatňovanie prvkov integrovaného tematického vyučovania, zážitkové, projektové a diferencované učenie.
V uplynulom roku škola intenzívne pracovala na skvalitnení materiálnych podmienok, najmä vybudovaním nových odborných učební. Zrekonštruovaná bola učebňa chémie a výpočtovej techniky. Nové priestory našli aj pre školskú knižnicu. Pozornosť venovali tiež ďalším odborným učebniam - pre pestovateľské práce, školské dielne, špecifickú prípravu dievčat, vyučovanie cudzích jazykov. Veľký dôraz sa kladie na estetizáciu interiéru školy, k čomu prispieva aj výmena školského nábytku a vymaľovanie tried. Škola má k dispozícii veľký športový areál a parkové priestory, ktoré sa využívajú na vyučovanie, aj voľnočasové aktivity detí.
Úspešné projekty školy
S cieľom skvalitniť vyučovanie cudzích jazykov sa škola zapája do projektov SOCRATES. V rámci programu SOCRATES podprogramu COMENIUS 1- Školské partnerstvo škola získala grant na prípravnú návštevu v partnerskej inštitúcii, ktorou bola Regine-Hildebrandt-Schule v meste Birkenwerder v Nemecku. Škola sa zapojila do projektov Otvorená škola pre šport a Otvorená škola 2007 „Trojlístok“, určený na podporu užšej spolupráce medzi troma účastníkmi školskej komunity – rodič, žiak, učiteľ.
V súčasnosti škola realizuje ďalšie projekty - jazykové laboratóriá pre ZŠ a SŠ. Na realizáciu škola získala finančné prostriedky z MŠ SR. Európsky projekt e-Twinning je program na podporu spolupráce základných a stredných škôl vo viacerých európskych krajinách. Spolupracuje so školou A. Mickiewicza Puchaczov – Poľsko a školou D. Martina zo Španielska. Projekt je zameraný na odovzdávanie a prijímanie informácií o významných dňoch vo svojich školách. Do projektu sa zapojili prváčikovia a ich zanietenosť je veľmi milá. Enviroprojekt Detský čin pre životné prostredie škola začala realizovať v máji. Aj napriek skutočnosti, že na projekt nebola pridelená finančná dotácia, škola v ňom pokračovala. V súčasnosti sa podieľa aj na realizácii Enviroprojektu 2007 – Hľadajme spoločne tvoje miesto v živote, organizátorom ktorého je CVČ v Púchove. Vyvrcholením bude Medový deň a otvorenie včelárskeho múzea 12. decembra v priestoroch školy. K dlhodobým projektom školy patria projekty Správaj sa normálne a Škola podporujúca zdravie.
Enviroprojekt Detský čin pre životné prostredie škola vypracovala na základe výzvy na predkladanie projektov Enviroprojekt 2007. Hoci na projekt nebola pridelená finančná dotácia, škola v ňom pokračovala s cieľom zlepšiť oblasť životného prostredia školy, zintenzívniť výchovné pôsobenie a rozšíriť vedomosti a zručnosti žiakov v oblasti environmentálnej výchovy.
Úspešne nás reprezentovali
Škola sa každoročne zapája do vedomostných, záujmovo– umeleckých a športových súťaží. Najvýraznejšie úspechy získali Lívia Baďurová, Katarína Miškovská, dievčatá skončili druhé na majstrovstvách SR v hádzanej a prvé miesto získali žiaci ZŠ Komenského v medzinárodnej súťaži Zlínsky vorvaň. Na šírení dobrého mena školy sa podieľali aj ďalší žiaci - Nina Chovančeková, Miroslav Kopál, Martin Čvirik, Natália Dorociaková. Ďalšie výrazné úspechy dosiahli žiaci na úrovni okresu a kraja a v celkovom hodnotení škôl v rámci okresu sa škola umiestnila v športových súťažiach na prvom mieste, vo vedomostných a záujmovo-umeleckých súťažiach na treťom mieste. V rámci kraja sa škola umiestnila v športových súťažiach na štvrtom mieste.
Škola hrou
K najzaujímavejším podujatiam patrí Deň otvorených dverí a deň jablka. Počas vyučovania je voľný prístup rodičov na vyučovacie hodiny, žiaci sa prezentujú vlastnými výrobkami z jesenných plodov a ukážkami zdravej výživy.
Uskutočnila sa školská súťaž Bailando zameraná na pomoc iným. Víťazi školského kola postúpili do mestského finále s názvom Púchovské Bailando. Toto charitatívne podujatie bolo organizované s výraznou finančnou podporou firmy Continental Matador a v spolupráci s ostatnými základnými školami, Mestom Púchov a Domom kultúry Púchov.
Počas celého školského roka v škole pracoval žiacky parlament. Ten zorganizoval súťaž medzi triedami Detský čin roka, v rámci ktorého sa škola zapojila aj do celoslovenskej súťaže. Jednou z aktivít detského činu bola Zbierka kníh pre deti v Starom Pazove, zameraná na pomoc zahraničným Slovákom. Knihy boli určené žiakom základnej školy. Žiacky parlament bol iniciátorom návrhu učiteľa do súťaže ,,Zlatý Amos“, v ktorej učiteľka Mária Viselková po úspešnom absolvovaní krajského kola postúpila do celoslovenského finále.
K tradičným každoročným podujatiam patrí karneval, diskotéky, súťaže, besedy, Deň matiek, návštevy domovov sociálnych služieb a divadelné predstavenia. O živote školy informuje žiakov školský časopis ,,Komáčik“.
Rozvíjať talent a záujmy umožňujú žiakom záujmové krúžky rôzneho charakteru, a tak prispievajú k aktívnemu využívaniu voľného času žiakov, ku skvalitneniu výchovy a vzdelávania a k dosahovaniu výborných výsledkov školy.