Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky
HOKEJ I. LIGA MUŽI

Po výhre v Topoľčanoch prišla prehra pod Urpínom

Bystričania pokračovali vo víťaznej sérii a vyhrali aj na horúcom topoľčianskom ľade. Topoľčany - P. Bystrica 2:6 (0:3, 0:1, 2:2)

Bystričania pokračovali vo víťaznej sérii a vyhrali aj na horúcom topoľčianskom ľade.
Topoľčany - P. Bystrica 2:6 (0:3, 0:1, 2:2)
Už v 2. min. sa zmocnil puku Tománek a pohodlne zasunul - 0:1. Ubehli len ve minúty, keď sa hosťom naskytla prvá početná výhoda. Po peknej akcii prvého útoku dorazil Gašo puk do siete - 0:2. Od tejto chvíle sa častejšie vylučovalo ako hralo. Obe mužstvá začali hrať nervózne, ale hostia do ničoho mladých Topoľčancov nepustili. V 19. min. prišiel tretí úder hostí a J. Tamáši vyhnal Ďatelinku z bránky. Za gól sa však musel červenať obranca Bútora. Hneď nato Ondrášek likvidačným zákrokom skolil domáceho obrancu a musel sa predčasne porúčať z ľadu. Tento moment len naštartoval vylúčenia, a tak sa takmer dve minúty hralo traja na troch. V druhej časti prišli aj domáce presilovky o dvoch hráčov, nedokázali ich však využiť. Početné výhody o dvoch hráčov mali aj hostia, ale domáci brankár takmer všetko pochytal, nestačil iba na strelu Stráňovského - 0:4. V záverečnej časti sa najskôr presadili domáci Barčákom - 1:4. Hostia vzápätí strelili ďalšie dva góly. Za domácich ešte skorigoval Barčák na konečných 2:6.
FAKTY ZO ZÁPASU
l  GÓLY: 2. Tománek 0:1, 4. Gašo 0:2, 19. J. Tamáši 0:3, 26. Stráňovský 0:4, 43. Barčák 1:4, 46. Gašo 1:5, 50. Ďurkech 1:6, 52. Barčák 2:6.
l TOPOĽČANY: M.Ďatelinka (19. Chvojka) - Greňa, Schober, Košecký, Kukliš, Oravec, Magušin, Ondruška, Bútora, Havlíček, Andraščik, Drahovský, Gális, Káčer, Šmotlák, Majerčík, Švajlen, Barčák, M. Mihalik, Varga.
l POV. BYSTRICA: Bratina - Varhaník, Bridík, Janísek, Ďurkech, Talarovič,, Ondrejka, Koleda, Gašo, Stráňovský, Slávik, J. Tamáši, Tománek, Demáček, Faktor, Teska, Zalčík, Ondrášek, Bujdák.

B. Bystrica – P. Bystrica 6:4 (2:2, 1:1,3:1)
Vo veľmi dobrej forme hrajúci hostia boli blízko k ďalšej výhre, ale domáci troma gólmi v závere priebeh zápasu dokonale otočili.
Hneď z prvej presilovky sa domáci ujali vedenia J. Babicom. Gólová odpoveď panterov prišla o chvíľu, keď po akcii J. Tamášiho vyrovnal Tománek. Šancu hrať presilovku zmaril zbytočným faulom Demáček a M. Babic dostal domácich znova do vedenia. Po prihrávke Brídika Gašo v 10. min vyrovnal a hostia do konca tretiny ešte nevyužili dve presilovky. Po Gašovom góle na 2:3 hostia nevyužili presilovku 5:4 a presilovku 5:3 im pokazili vylúčením po polminúte Bujdák. Rovnakú výhodu mali aj domáci, ale skórovali až po návrate prvého vylúčeného. V úvode záverečnej tretiny sa Banská Bystrica ubránila dvom presilovkám, ale v 50. min Koleda prekonal Stieranku – 3:4. O chvíľu bol vylúčený Bujdák a vzápätí Janísek dostal trest 2 + 10 minút. Panteri sa dvojnásobnému oslabeniu bránili statočne, ale Brumerčík nakoniec vyrovnal na 4:4. V polovici 59. min odmietol nádej hostí na prvé predĺženie M. Babic a výhru Horehroncov potvrdil deväť sekúnd pred koncom Majeský.
l GÓLY: 4. J. Babic 1:0, 7. Tománek 1:1, 8. M. Babic 2:1, 10. Gašo 2:2, 21. Gašo 2:3, 34. M. Babic 3:3, 50. Koleda 3:4, 52. Brumerčík 4:4, 59. M. Babic 5:4, 60. Majeský 6:4.

l B. BYSTRICA: Stieranka – Rusnák, Tomaška, Brumerčík, Ondruška, Hemmerich, Senko, M. Pitschmann, Maček, Ižvolt, Vodrážka, Majeský, J. Babic, M. Babic, Domian, Šimčík, Ondreička, Hanes, Škvarka, A. Pitschmann, Pohorelský.

l POV. BYSTRICA: Bratina – Brídik, Ďurkech, Janísek, Ondrejka, Varhaník, Koleda, Gašo, Stráňovský, Teska, Ondrášek, Tománek, Zalčík, J. Tamáši, Demáček, Slávik, Bujdák.

SERVIS I. LIGY

24. kolo: Topoľčany – Pov. Bystrica 2:6 (0:3, 0:1, 2:2), Trnava – Prievidza 3:4 pp (1:1, 1:1, 1:1 – 0:1), Piešťany – Senica 5:1 (3:0, 1:0, 1:1), N. Zámky – Ružinov 4:3 (3:1, 1:1, 0:1), Bardejov – Detva 8:1 (2:0, 5:1, 1:0), B. Bystrica – Sp. N. Ves 4:0 (0:0, 3:0, 1:0), D. Kubín – Trebišov 4:0 (0:0, 2:0, 2:0), Prešov mal voľno.
25. kolo: B. Bystrica – Pov. Bystrica 6:4 (2:2, 1:1, 3:1), D. Kubín – Prešov 1:4 (1:1, 0:0, 0:3), Bardejov – Ružinov 4:3 pp (0:1, 2:0, 1:2 – 1:0), Detva – Trnava 2:4 (0:0, 2:2, 0:2), Sp. N. Ves – Piešťany 2:5 (0:1, 1:2, 1:2), Trebišov – N. Zámky 0:1 (0:1, 0:0, 0:0), Prievidza – Topoľčany 6:4 (1:0, 2:3, 3:1), Senica mala voľno.
15. Detva 23 1 1 21 43:158 7
26. kolo utorok 11. 12. o 17.30 h: Pov. Bystrica – Bardejov, Topoľčany – Prešov, N. Zámky – Prievidza, Piešťany – Trebišov, Trnava – Sp. N. Ves, Senica – Detva, D. Kubín – B. Bystrica, Ružinov má voľno.
27. kolo piatok 14. 12. o 17.30 h: Pov. Bystrica – N. Zámky, Topoľčany – Prievidza, Ružinov – Piešťany, Senica – Trnava, Prešov – D. Kubín, Trebišov – B. Bystrica, Sp. N. Ves – Bardejov, Detva má voľno.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Pozor na snehové jazyky a záveje

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa pred snehovými závejmi a jazykmi.