Pondelok, 20. september, 2021 | Meniny má Ľuboslav(a)KrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ EXTRALIGA MUŽI

MŠK dvakrát bodovali na palubovkách súperov

tri body znamenali posun na druhé miesto Bystričania v tejto sezóne už dvakrát s Hlohovcom prehrali. Po dobrom úvode pustili domácich do vedenia, ale o výhru, ktorú by si zaslúžili, prišli z probelamtickej sedmičky.

tri body znamenali posun na druhé miesto

MŠK Hlohovec - MŠK Pov. Bystrica 27:27 (15:14)
Nadstavbovú časť začali hostia výborne, keď im vyšli úvodné minúty. Hlohovčania si nevedeli rady s rýchlou hrou a v 7. min prehrávali 1:5. Potom, ako im rozhodcovia tolerovali hru s nedovoleným počtom krokov, postupne z náskoku ukrajovali až na 5:6. Pov. Bystrica v polovici polčasu znova získala nádejné vedenie 6:9, no Baka, s ktorým si obrana nevedela poradiť, sa pričinil o obrat. Hlohovec v 25. min viedol 13:10, no hostia v závere pridali a polčas prehrali iba o gól. Aj v druhom polčase pokračovali domáci vo svojej hre, ktorá Považanom nevyhovovala. V 40. min Hlohovec viedol 19:17 a desať minút pred koncom ešte 24:22. Potom sa nedokázali dlhší čas presadiť a zverenci J. Hantáka štvorgólovou šnúrou otočili skóre v 58. min na 24:26. Škoda troch nepremenených sedmičiek, ktoré zahodili M. Kozák, Hološko a Hanták, lebo vedenie Pov. Bystrice mohlo byť vyššie. V závere domáci vyrovnali, ale Bystričania znova viedli. V poslednej minúte iba rozhodca videl faul na domáceho hráča a F. Zaťko zo sedmičky vyrovnal. Tridsať sekúnd pred koncom zobrali arbitri loptu J. Kozákovi za prerážanie a Hlohovčania mali posledný útok, ktorý gólom neskončil a zápas skončil remízou.
n Hlohovec: Kašťák, Kamenčík – Pupík 3, J. Cibulka 4, Blšťák, Jankovič 1, Strižinec, Kasagranda, Fázik 2, Brtiš, F. Zaťko 9/5, Debnár, Kukučka, Baka 8.
n Pov. Bystrica: Drápal, Biel, Kovačin – Firit 1, Opoldík 1, Cifra 2, Ďuriš 1, Hološko 4, Adamčík 4, Sapák, Hanták 6/4, Žilinčík, M. Kozák 8/3, J. Kozák.
n Vylúčení: 6:3 na 2 minúty.
n Sedmičky: 5/5 – 10/7.
n Výsledky 15. kola: Prešov – Topoľčany 35:17, Košice – Martin 37:21, N. Zámky – ŠKP 31:31.

HCB Topoľčany – MŠK Pov. Bystrica 19:31 (11:16)
Domáci hádzanári mali v nohách ešte ťažký zápas zo štvrtka v Prešove. Pov.
Bystrica bez tria juniorských reprezentantov – Hároník, Hurtiš a Žilinčík, chorých Cifru a Drápala, bola od úvodu stretnutia jasne lepšia, darilo sa jej premieňať
naskytnuté šance. MŠK viedli 2:5 a 3:6, ale Topoľčanom sa podarilo vyrovnať na 9:9. Tréner J. Hanták si zobral oddychový čas, ktorý pomohol. Domácim sa prestalo dariť, svoje útoky zakončovali veľmi nepresne a obrana stála na hlinených nohách. Preto aj hostia prvý polčas
vyhrali o päť gólov, keď vyššiemu rozdielu zabránil domáci brankár Trtík. Aj v druhom polčase mali hostia jasne navrch. Topoľčany veľa svojich šancí zakončovali nepresnými strelami, a tak zápas nemohli skorigovať. Hostia v 45. min gólovo unikli na 15:25, keď sa presadil Ďuriš. Záver patril opäť Bystričanom, ktorí postupne pridali ďalšie góly a z Topoľčian si zaslúžene odviezli dva body.
n Topoľčany: Trtík, Frk - Pekárek 1, Ševčík 4/1, Feješ, Šupčík 3, Kovačech 4/1, Pargáč 3, Hodál, Jurdák 2, Marcinák 2, Chrenko, Pišťanský.
n Pov. Bystrica: Biel, Kovačin, Drápal - Opoldík 2, Frajkor 2, Ďuriš 5, Hološko 2, Adamčík 2, Sapák 1/1, Hanták 7, M. Kozák 8/6, J. Kozák 2.
n Vylúčení: 5:4 na 2 minúty.
n Sedmičky: 3/2 - 7/7.
n Výsledky 15. kola: Martin – ŠKP, Prešov – Hlohovec 38:21, Košice – N. Zámky 35:28.