Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Víťazmi MY Popstar Trenčianskeho kraja sú Nikoleta a Róbert

FANTASTICKÁ ATMOSFÉRA V PUBLIKU VYPROVOKOVALA VŠETKÝCH SPEVÁKOV Druhý ročník speváckej súťaže má ďalších víťazov. V minulotýždňovom finále si prvenstvo v mladšej kategórii „vyspievala“ Nikoleta Nosovská z Bánoviec nad Bebravou. Z tohto mesta je aj víťaz

FANTASTICKÁ ATMOSFÉRA V PUBLIKU VYPROVOKOVALA VŠETKÝCH SPEVÁKOV
Druhý ročník speváckej súťaže má ďalších víťazov. V minulotýždňovom finále si prvenstvo v mladšej kategórii „vyspievala“ Nikoleta Nosovská z Bánoviec nad Bebravou. Z tohto mesta je aj víťaz druhej kategórie Róbert Marko.
V pondelok 10. decembra sa Dom armády v Trenčíne zaplnil mladými ľuďmi, ktorí prišli povzbudiť svojich kamarátov a spolužiakov vo finálovom vystúpení speváckej súťaže MY Popstar Trenčianskeho kraja. Ako ich informovala moderátorka Renáta Bieliková, už po druhý raz ju organizovali regionálne noviny MY v Trenčianskom kraji – MY Noviny stredného Považia, MY Trenčianske noviny a MY Hornonitrianske noviny so Súkromnou základnou umeleckou školou v Považskej Bystrici a Krajským centrom voľného času v Trenčíne. Zoznam osemnástich finalistov v dvoch kategóriách – od deväť do štrnásť rokov a od pätnásť do osemnásť rokov – určilo semifinále, ktoré sa konalo v novembri. O tom, ktorí z nich sa stanú víťazmi, rozhodovala odborná porota. Jej zloženie bolo trocha iné ako v semifinále. Predsedom poroty bol Stanislav Kardoš, členmi Martina Šindlerová, Lýdia Rapantová, Peter Sámel, Soňa Kardošová a Michal Tvrdý. Záštitu nad podujatím prevzal predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Pavol Sedláček.
Fantastické publikum
Ako prví sa o víťazstvo v súťaži bojovali mladší žiaci vo vekovej kategórii od 11 do 14 rokov. Zo semifinále postúpilo deväť dievčat. Každá z nich sa snažila podať čo najlepší výkon, k čomu ich provokovalo aj fantastické publikum a najmä „domáca“ podpora. Všetci súťažiaci si totiž so sebou doviedli aj kamarátov, ktorí ich zo všetkých síl povzbudzovali. „Je tu perfektná atmosféra. To sa ani nedá porovnať so semifinále. Mám tu aj kamarátov z gymnázia M. R. Štefánika,“ povedala po skončení prvej časti Katarína Cabalová z Nového Mesta nad Váhom. Spokojná s vystúpením bola i Zuzana Šťastná, ktorá navštevuje ZŠ Malonecpalská v Prievidzi. „Je to asi rovnaké ako v semifinále. Priznám sa, že som veľa netrénovala, pretože som sa medzitým zúčastnila ďalšej speváckej súťaže Krištáľová váza, ktorú som vyhrala.“ Trochu váhavo odpovedala Petra Krčmáriková zo ZŠ Brvnište. „Netrénovala som dlho, lebo vo finále som spievala inú pieseň. Ale podpora publika, a najmä mojich kamarátov bola skvelá. Veľmi mi pomohol aj gitarista Peťo Šípek, ktorý ma sprevádzal. Som rada, že ma pán učiteľ Podhradský prihlásil.“ Zdenka Masláková zo ZŠ Beluša veľmi nadšená svojím vystúpením nebola. „Nebolo to ono. Ale som rada, že som sa dostala až do finále, a to nielen kvôli sebe, ale aj otcovi a pani učiteľke, ktorí sa so mnou trápili. Dúfam, že na budúci rok to bude lepšie,“ skonštatovala Zdenka. Sebakritická bola i Kristína Vrecková zo ZŠ Nitrianske Rudno. „Hoci finále bol lepšie ako semifinále, príliš spokojná nie som. Čo by som chcela zlepšiť? Odstrániť trému,“ prezradila. Michaela Chovancová z V. ZŠ Považská Bystrica V čase nášho rozhovoru rozhodnutie poroty nepoznala ani jedna zo súťažiacich. Možno aj preto bola Nikoleta Nosovská zo ZŠ Školská Bánovce nad Bebravou vo vyjadrovaní skromnejšia. „Spievalo sa mi dobre, ale asi som bola lepšia v semifinále. Mala tu veľkú podporu u spolužiakov, ktorí ma stále povzbudzovali. Pomáhali mi aj pri príprave spolu s pani učiteľkou.“
Všetci boli výborní
Ako v prvej, tak aj v druhej kategórii boli všetci speváci výborní. Vyrovnanosť tejto kategórie bola výrazná. Potvrdzuje to i rozhodovanie poroty. Pri udeľovaní jednotlivých miest zohrávali rolu doslova maličkosti, pre bežného diváka nepostrehnuteľné. Samotní speváci ale o nich vedeli. „Mohlo to byť lepšie,“ priznala sa po vystúpení Kristína Hamárová z Gymnázia Považská Bystrica, ktorá si sama skladá piesne. Jednu z nich zaspievala aj na súťaži. Publikum si pochvaľovala Simona Nedasová z Partizánskeho. „Publikum bolo super. Súťaž sa mi veľmi páči, aspoň môžeme ukázať, čo vieme. Len treba nabrať odvahu a prihlásiť sa,“ skonštatovala. Zuzana Feketeová navštevuje prvý ročník hotelovej akadémie v Prievidzi. „Spevu sa venujem odmalička. Na finále som sa tešila. Ale choroba mi zabránila podať maximálny výkon. Pieseň som si vyberala podľa obtiažnosti. Len tak sa totiž dá ukázať viac. Veľmi sa mi páčilo publikom, doslova nás dopovalo energiou,“ pochválila divákov.
Ako výborný spevák a šoumen zároveň sa ukázal Róbert Marko z SOU Juraja Ribaya Bánovce nad Bebravou. „Snažil som sa urobiť atmosféru, aby sa ľudia bavili. Pri výbere piesne rozhodlo to, že ju dobre poznám, páči sa mi. Ale vystúpenie mohlo byť aj lepšie,“ ohodnotil svoje účinkovanie vo finále. Priznal sa, že ešte nikdy predtým nespieval. „Chcel som si to vyskúšať. Odporúčam všetkým, aby sa prihlásili do ďalšieho ročníka. Je to skvelý pocit.“ Lukáš Ciho z Obchodnej akadémie Ilava je už v MY Popstar preborníkom. Toto bol jeho druhý ročník. „Celkovo to bolo dobré, ale mal som veľké rezervy a najmä triasol sa mi hlas. Ak sa mám sebakriticky priznať, tak semifinále bolo lepšie. Ale atmosféra bola omnoho lepšia tu. Prišlo ma povzbudiť veľa kamarátov, spolužiakov i s profesorkou. Ďakujem pani riaditeľke Škultétyovej, že nám to umožnila.“
Ani v tejto kategórii ešte speváci nepoznali umiestnenie, o ktorom rozhodovala porota. O to väčšie bolo prekvapenie pri vyhlasovaní výsledkov. „Trocha sa trasiem, ale som šťastný,“ tešil sa z víťazstva Róbert Marko.
Vynikajúca Martina
Medzi porotcami bola i populárna speváčka Martina Šindlerová. Nevyužiť jej prítomnosť? Veď to by diváci organizátorom nikdy neodpustili. A tak po spevákoch MY Popstar vystúpila na pódium aj ona. Privítal ju mohutný aplauz. Martina sa divákom odvďačila po svojom – piesňou. Aspoň mohli porovnať jej profesionalitu s oduševneným spevom predchodcov. Martina sa prejavila ako osobnosť i pre odovzdávaní cien. Pre každého oceneného mala pár milých slov a dobrých rád. „Povedala mi, že nemusím robiť všetko na sto percent a že vystúpenie bolo dobré,“ priznal sa Róbert Marko. Povzbudenie našla napríklad aj pre Lukáša Ciha. „Vraj sa nemám toľko strachovať, má to ísť bez trémy. Má pravdu, ale nie je to také jednoduché,“ prezradil.
A aký má Martina názor na MY Popstar Trenčianskeho kraja. Za všetko hovorí jej venovanie: „Bolo to super.“

Skryť Vypnúť reklamu

Foto mypostar
Očakávanie výsledkov
Pohľad na časť finalistov a ich očakávanie vyhlásenie výsledkov.

Mypostar1
Martina radila
Martina Šindlerová každému ocenenému zablahoželala a zároveň dala i niekoľko dobrých rád.

Víťazi druhého ročníka
V každej kategórii súťažilo po deväť semifinalistov. V kategórii od 11 do 14 rokov sa o priazeň publika a najmä poroty sa uchádzali Zuzana Šťastná, Michaela Chovancová, Lucia Gachulincová, Petra Krčmáriková, Katarína Cabalová, Dorota Dragulová, Zdenka Masláková, Nikoleta Nosovská, Kristína Vrecková. Umiestnenie: 1. Nikoleta Nosovská, 2. Michaela Chovancová, 3. Lucia Gachulincová.
Kategória od 15 do 18 rokov: Michaela Baláková, Lukaš Trautenberger, Simona Nedasová, Lukáš Ciho, Zuzana Feketeová, Kristína Hamárová, Veronika Kosáčová, Róbert Marko, Lenka Weisová. Poradie: 1. Róbert Marko, 2. Lukáš Ciho, 3. Kristína Hamárová.

Skryť Vypnúť reklamu

Krstnou mamou bola aj Martina Šindlerová
Súčasťou druhého ročníka MY Popstar Trenčianskeho kraja bola veľmi milá udalosť. Svoje prvé CD krstila víťazka prvého ročníka Veronika Červeňanová. Dve piesne z CD spoznali aj diváci. Vydanie svojho prvého CD získala Veronika za prvenstvo v minuloročnej súťaži MY Popstar Trenčianskeho kraja. Krstnými rodičmi boli predseda samosprávneho kraja Pavol Sedláček a speváčka Martina Šindlerová. Obaja mladej speváčke popriali veľa spokojných poslucháčov a aby ďalej pokračovala.
„Vydanie CD bola pre mňa jedinečná šanca, aby som ukázala, čo vo mne je. Piesne na CD sme tvorili v kapele, niečo vymyslela sesternica, niečo otec. Každý priniesol niečo iné. MY Popstar mi dosť zmenila život. Začala som viac vystupovať na verejnosti, s kapelou sme boli už vo viacerých mestách. Veľmi mi pomohli hlasoví pedagógovia v považskobystrickej SZUŠ. Najprv som cvičila s Jozefom Kováčom, teraz s Lýdiou Rapantovou. A čo sa zmenilo? Určite som sa viac vyspievala, som na pódiu smelšia. A tiež, že som skončila základnú školu, teraz študujem na Združenej strednej obchodnej škole v Trenčíne. Do ďalších ročníkov MY Popstar sa už, žiaľ, prihlásiť nemôžem, ale súťaží sa chcem zúčastňovať. Teraz čakám na ďalšiu sériu SuperStar. A čo by som popriala súťažiacim MY Popstar? Aby sa im darilo a nebáli sa ukázať, čo v nich je,“ popriala nádejná speváčka mladým spevákom.

Skryť Vypnúť reklamu

Foto veronika
Prvé CD
Víťazka minulého ročníka Veronika Červeňanová krstila svoje prvé CD.

Povedali o súťaži
„Dúfam, že vzniká nová tradícia“
Súťaž MY Popstar Trenčianskeho kraja predseda samosprávneho kraja Pavol Sedláček zhodnotil veľmi stručne. „Na súťaži boli naozaj vynikajúce výkony i publikum. Mladí ľudia vytvorili súťaživú atmosféru a dúfam, že v regióne vzniká dobrá tradícia, ktorá bude pokračovať. Dnes žijeme v dobe, ktorej chýbajú pozitíva. Takto môžu mladí ľudia ukázať, čo vedia. U všetkých bolo vidieť kus poctivej práce, čo malo odozvu aj u divákov. Podujatie je určite veľmi dobrá vec a verím, že bude pokračovať. Možno aj v širšom meradle ako doposiaľ,“ naznačil.

Tento ročník bol oveľa lepší
Spokojný s druhým ročníkom bol i riaditeľ krajského Centra voľného času Daniel Beníček. „Súťaž bola po každej stránke lepšia ako vlani. Nielen spevácky, ale aj organizačne. Na druhej strane to človeka zaväzuje, aby ďalší ročník bol ešte lepší. Dúfam, že spokojní boli speváci i diváci. Veľmi ma potešili, pretože všetci dokázali vytvoriť fantastickú kulisu, ktorá priam motivovala k stále lepším a lepším výkonom.“

Rozhodovanie poroty bolo ťažké
Predseda poroty Stanislav Kardoš sa priznal, že rozhodovanie poroty bolo veľmi ťažké. „Mali sme dilemu, či hodnotiť len kvalitu spevu alebo celkove vystúpenie. Dôvod bol prozaický. Niekto napríklad krásne spieval muzikálové piesne alebo v angličtine. CD sa ale budú nahrávať v slovenčine, takže aj to bolo treba brať do úvahy. V mnohých prípadoch pri rozhodovaní hral úlohu výber piesní, ich interpretácia. Do mínusu bola trochu spolupráca s centrami voľného času, lebo sme si nevedeli v dostatočnom predstihu posunúť výsledky z kastingov, takže príprava semifinále bola veľmi náročná. Venovali sme sa jej dňom i nocou. Pri finále to už bolo jednoduchšie. No aj tak som veľmi rád, že vznikla dobrá myšlienka – usporiadať pre deti spevácku súťaž. Je síce náročná nielen na čas, ale i financie, ale robíme ju pre deti, aby sme im ponúkli viac ako klasické súťaže. A aby sme mohli byť pyšní na to, že sme im pomohli. Snažíme sa finále spestriť pozvaním známych osobností. Vlani boli v porote Adela Banášová a Tomáš Bezdeda, tento rok pozvanie prijali Martina Šindlerová a Peťo Sámel. Som rád, pretože aj oni môžu mladým spevákom poradiť. Víťazov máme, ceny, ktoré venovalo krajské centrum voľného času a Súkromná základná umelecká škola Považská Bystrica, sú už rozdané. Teraz záleží len na víťazoch, či sa uchytia.“

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 3. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 4. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 5. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 6. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 8. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 9. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 10. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 1. Spoločnosť BILLA v novom e-booku radí, ako sa stravovovať zdravo
 2. Počas koronakrízy vzrástli obavy z dopadov práceneschopnosti
 3. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 4. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 5. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 6. Budovanie zelenej značky
 7. Arval Slovakia: Spoliehajú na nás firmy z kľúčových sektorov
 8. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
 9. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 10. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 26 238
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 22 189
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 17 066
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 8 989
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 611
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 388
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 599
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 480
 9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 313
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 303
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Ilustračné foto

V súvislosti s pandémiou nového koronavírusu vykonali hasiči v Trenčianskom kraji v roku 2020 celkovo 581 výjazdov.

3 h

Kvôli havárií stavebného stroja v Milochove uzatvorili cestu na dve hodiny. Dialo sa tak v exponovanej dobe, kedy sa ľudia vracali z práce. Konflikty kvôli stavbe sa vyostrujú, havárie sú častejšie.

3 h
Odberné miesto na covid.

V Trenčianskom kraji 160.

5 h
ilustračné foto

Plošné skríningové testovanie prebehlo uplynulý víkend vo väčšine obcí. Celkovo však trvá deväť dní, aj počas utorka 26. januára. Poznáme priebežné výsledky za víkend v niektorých obciach regiónu.

7 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Dobre skončilo v Bobote, Čachticiach, Stankovciach. Výborne v Dolnej Porube a Trenčianskych Miticiach.

25. jan

Ide zatiaľ iba o čiastkové výsledky.

23 h

Mestá a obce v okrese Prievidza postupne zverejňujú počty ľudí, ktorí využili skríningové testovanie v ich obci.

24. jan

Podľa aktuálne nastavených parametrov a údajov len z MOM, zriadených rezortom zdravotníctva, by si v Banskobystrickom kraji zopakovali testovanie v šiestich okresoch.

24 h

Už ste čítali?