Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Slovenská dvadsiatka sa udržala medzi elitou

Nad naše sily boli iba medailisti a domáci Po troch prehrách s neskoršími finalistami Švédskom a Kanadou a domácim Českom, ostal Slovensku iba boj o udržanie sa. V dobre rozohraných zápasoch s Dánskom a Švajčiarskom sa tešili až v napínavých koncovkách a

Nad naše sily boli iba medailisti a domáci
Po troch prehrách s neskoršími finalistami Švédskom a Kanadou a domácim Českom, ostal Slovensku iba boj o udržanie sa. V dobre rozohraných zápasoch s Dánskom a Švajčiarskom sa tešili až v napínavých koncovkách a duel s Kazachstanom o 7. miesto bol už iba ich exhibíciou. Slovensko si zahrá na MS do 20 rokov aj v závere tohto roku v Kanade.

Slovensko – Švédsko
3:4 (1:2, 0:0, 2:2)
Pri dvojnásobnej prevahe dostal Slovensko do vedenia Bališ. Ďalšie dve presilovky boli zle zahrané a Švédi v oslabení vyrovnali. V závere tretiny využili presilovku a ujali sa vedenia 1:2. V úvode druhej časti mali Slováci smolu, keď Skokan a Marcinko trafili iba do brvna resp. žrde. Enroth nedovolil Slovákom skórovať a boli to znova Švédi, ktorí využili Figrenom presilovku. O 51 sekúnd Roháč znížil a Marcinko po Mikušovej strele v 51. min vyrovnal. Keď nepremenili Slováci šance Skokanom a Čaládim, prišiel trest. Marcinko sedel na trestnej lavici iba osem sekúnd, keď ho Alcen z nej gólom vyhnal. Ani minútová power play už na výsledku nič nezmenila.
Góly: 3. Bališ 1:0, 11. Figren 1:1, 17. Berglund 1:2, 49. Figren 1:3, 49. Roháč 2:3, 51. Marcinko 3:3, 56. Alcen 3:4.

Slovensko – Kanada
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
V úvodnej časti mala Kanada výraznú prevahu, ale nevyužila ani minútovú presilovku 5:3. To sa jej hráčom podarilo v 21. min, kedy na trestnej lavici sedeli Jančovič a Biro. Potom Slováci ohrozili niekoľkými strelami Masona, no ten čisté konto udržal. Aj v záverečnej časti Slováci častejšie pykali za nedovolenú hru a šesť minút pred koncom v oslabení inkasovali do odkrytej brány druhýkrát a na ich bodovom konte svietila stále nula.
Góly: 21. Turris 0:1, 54. Turris 0:2.

Slovensko – Česko
2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Lepšie začali domáci a z prevahy vyťažili vedúci gól Sklenářom. O päť minút mohol vyrovnať Marcinko, ale Neuvirth mu chytil trestné strieľanie. Sekundu pred sirénou šokoval Slovákov Frolík – 0:2. V úvode druhej časti domáci najprv využili presilovku a o dve minútu pridali zaskočenému súperovi štvrtý gól. Napriek ďalším šanciam Česka sa skóre menilo až v 39. min, kedy Ďuriš zakončil únik – 1:4. Tlak Čechov pokračoval aj v záverečnej časti, lenže ku gólu neviedol. Pri dvojnásobnej presilovke Čaládi druhým gólom oživil šance našich, ale tí oslabenému súperovi tretí gól nedali. Naopak, Látal pri oslabení zvýšil na 2:5.
Góly: 8. Sklenář 0:1, 20. Frolík 0:2, 25. Bartek 0:3, 27. Sklenář 0:4, 39. Ďuriš 1:4, 53. Čaládi 2:4, 55. Látal 2:5.

Slovensko – Dánsko
4:3 (1:0, 2:0, 1:3)
Bališ v 3. min nastrelil žrď, ale Roháč po Lušňákovej prihrávke trafil prázdnu bránu. V 17. min Slovák opečiatkoval hornú žřdku, ale v závere tretiny sa Slováci znova ubránili pri treťom vylúčení Roháča. V úvode druhej časti Dáni nevyužili ani polminútovú presilovku 5:3 a v 25. min mali šťastie po Skokanovej strele do hornej žrde. Češík prudkou strelou po ľade zvýšil na 2:0 a o štyri minúty stačilo Slovákom 21 sekúnd, aby Čaládi pri presilovke 5:3 zasunul tretíkrát puk do prázdnej brány. Eller pri presilovke dal prvý gól a o chvíľu jeho strelu dorazil za Hudáčka Hardt – 3:2. Odpoveď prišla o 21 sekúnd, keď Slovák premenil Skokanovu prihrávku. Pri štvrtom vylúčení Roháča odvolali Dáni brankára a Poulsen 25 sekúnd pred koncom znížil na 4:3.
Góly: 9. Roháč 1:0, 28. Češík 2:0, 32. Čaládi 3:0, 44. Eller 3:1, 49. Hardt 3:2, 49. Slovák 4:2, 60. Poulsen 4:3.

Slovensko – Švajčiarsko
5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
V dôležitom zápase o udržanie sa začali oba celky zostra. Švajčiari doplatili na hrubý zákrok Mauera na Češíka, ktorý po Skokanovej prihrávke potrestal v presilovke Slovák. Ten istý hráč v 16. min minul puk pred prázdnou bránou a v 17. min Lemma vychytal Hudáček. Na prelome tretín sa Slováci ubránili stosekundovej presilovke 5:3 a odolali švajčiarskemu náporu. Jančovič využil prečíslenie strelou pod hornú žrď, v 35. min spálil šancu zblízka Marcinko, ale všetko si vynahradil trinásť sekúnd pred prestávkou, keď zvýšil na 3:0. V úvode poslednej tretiny hostia bombou od modrej znížili a zvýšili obrátky. Hudáček odolával, ale pri vylúčení Češíka ho prestrelil od modrej Lemm – 3:2. Ďalšie šance súper nevyužil, rovnako ako dvojica Roháč a Marcinko. V čase 58:46 odvolali Švajčiari brankári, Čaládi ušiel a do prázdnej brány zvýšil. O chvíľu bol vylúčený Biro, ale pri oslabení trafil Mikuš cez celé klzisko znova prázdnu bránu.
Góly: 6. Slovák 1:0, 32. Jančovič 2:0, 40. Marcinko 3:0, 41. Froidevaux 3:1, 47. Lemm 3:2,
59. Čaládi 4:2, 60. Mikuš 5:2.

Slovensko – Kazachstan
8:0 (4:0, 3:0, 1:0)
V 2. min Marcinko trafil žrď, ale o päť minút otvoril skóre Ďuriš. Pri presilovke zvyšoval na 2:0 Skokan a potom Bališovu bombu tečoval do siete Roháč. Najväčšiu šancu Kazachov zahodil Rymarev, keď trafil v 18. min žrď prázdnej brány. Po ôsmich sekundách dvojnásobnej presilovky pridal štvrtý gól Skokan. V druhej tretine sa čakalo na gól až do 33. min, kedy využil presilovku Čaládi. O chvíľu ďalšiu početnú prevahu zúročil Lušňák a ten istý hráč po vyšachovaní obrany pridal siedmy gól. Záverečná tretina nepriniesla pekný hokej, až pri hre 4:4 Jančovič zvýšil na 8:0.
Góly: 7. Ďuriš 1:0, 15. Skokan 2:0, 16. Roháč 3:0, 20. Skokan 4:0, 33. Čaládi 5:0, 36. Lušňák 6:0, 38. Lušňák 7:0, 51. Jančovič 8:0,
Skupina A: Česko – Kanada 0:3, Česko – Dánsko 5:2, Švédsko – Dánsko 10:1, Kanada – Švédsko 3:4, Česko – Švédsko 2:4, Kanada – Dánsko 4:1. Poradie: 1. Švédsko – 12, 2. Kanada – 9, 3. Česko – 6, 4. Slovensko – 3, 5. Dánsko – 0.
Skupina B: Rusko – Fínsko 7:4, USA – Kazachstan 5:1, Fínsko – Švajčiarsko 4:3 sn, Rusko – Kazachstan 5:4, USA – Švajčiarsko 4:2, Fínsko – Kazachstan 5:0, USA – Rusko 3:2, Kazachstan – Švajčiarsko 3:1, USA – Fínsko 5:3, Rusko – Švajčiarsko 4:3.
Poradie: 1. USA – 12, 2. Rusko – 9, 3. Fínsko – 5, 4. Kazachstan – 3, 5. Švajčiarsko – 1.
Štvrťfinále: Kanada – Fínsko 4:2, Česko – Rusko 1:4.
Semifinále: Švédsko – Rusko 2:1 pp, Kanada – USA 4:1.
Finále: Kanada – Švédsko 3:2 pp.
O 3. miesto: Rusko – USA 4:2.
O 5. miesto: Česko – Fínsko 5:1.
Skupina o 7. – 10. miesto: Kazachstan – Dánsko 6:3, Dánsko – Švajčiarsko 2:5.
7. Slovensko – 6, 8. Kazachstan – 6, 9. Švajčiarsko – 3, 10. Dánsko – 0.
Slovensko: Hudáček, Hiadlovský - Biro, Ďaloga, Beňa, Bališ, Mikuš, Kozák, Krajčík, Zukal, Roháč, Marcinko, Lušňák, Slovák, Skokan, Čaládi, Jančovič, Češík, Šinkovič, Suja, Ďuriš, Jurík.

3. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  4. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

AKTUÁLNE: Zasadá krízový štáb

Mimoriadne zasadá spoločný krízový štáb okresov Považská Bystrica a Púchov.

Bitka a krv na ľade počas tréningu. S Řepíkom sme neverili vlastným očiam, spomína Mário Bližňák

Ako 17-ročný nastúpil proti Michalovi Handzušovi. V drese Vancouveru odohral šesť zápasov a strelil jeden gól. Po návrate do Európy zažil výbornú sezónu v Sparte Praha a striebro z majstrovstiev sveta. Pred rokom Mário Bližňák ukončil hokejovú kariéru.

Mário Bližňák.
NATÍVNA INFORMÁCIA

Časové predplatné lístky šetria čas i peniaze

Novinku spúšťa Trenčiansky samosprávny kraj v spolupráci s dopravcami SAD Trenčín a SAD Prievidza už od 13. decembra 2020.

Radnica má záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta

Dubnická samospráva už niekoľko rokov deklaruje svoj záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta.