Púchov aj Dubnica vyhrali za dva body

HOKEJ 2. LIGA HK Nitra – Púchov 2:3 sn (0:0, 0:0, 2:2 – 0:0, 0:1) Domáci potrebovali vyhrať, ak si chceli udržať šancu na prvú priečku. V úvode nevyužili presilovku, v čom ich v polovici tretiny napodobnili aj hostia, a tak prvá tretina skončila bez g

HOKEJ 2. LIGA
HK Nitra – Púchov 2:3 sn
(0:0, 0:0, 2:2 – 0:0, 0:1)
Domáci potrebovali vyhrať, ak si chceli udržať šancu na prvú priečku. V úvode nevyužili presilovku, v čom ich v polovici tretiny napodobnili aj hostia, a tak prvá tretina skončila bez gólov. V druhej tretine sa roztrhlo vrece s vylúčeniami, no gól nedala Nitra ani z trestného strieľania v 27. min. Miernu streleckú prevahu nevyužili ani Púchovčania a na gól sa čakalo až do 45. min. Po Kuspišovej prihrávke otvoril skóre T. Bajtala – 0:1. Nitra potom nevyužila polminútovú presilovku 5:3, za čo pykala, keď Kuspiš pridal druhý gól. O chvíľu bol vylúčený Ladecký a šance na úspech oživil kontaktným gólom Blickling. Snaha o vyrovnanie vyšla domácim v presilovke sekundu pred koncom. V nájazdoch uspeli iba Púchovčania Dvorský a J. Koleno, kým Hulák a Ladecký nie. Ani jeden z domácich – Hudák, Dujíček, Bartík ani D. Bajtala Ondričku neprekonali.
Góly: 45. T. Bajtala 0:1, 52. Kuspiš 0:2, 54. Blickling 1:2, 60. Hudák 2:2, nájazd Dvorský 2:3.
Nitra: Maxin – Révay, D. Bajtala, Blickling, Šimonek, Dujíček, Ďurech, Ivanička, Hudák, Adam, Bartík, Goldner, Lacika, Šlachta, Klenko.
Púchov: Ondrička – Hulák, Kuspiš, Ladecký, Dráb, J. Koleno, Túček, T. Bajtala, Bašovský, Dvorský, Štubňa, Doležel, Palkovič, Vasilenko.
Žiar – Dubnica 6:7 pp
(3:1, 2:3, 1:2 – 0:1)
Góly: 3. P. Ďubek 1:0, 6. Magula 1:1, 6. Šajban 2:1, 18. Šulek 3:1, 21. Bartoš 4:1, 22. Dobrík 5:1, 27. Dian 5:2, 32. Ševčík 5:3, 34. Blažej 5:4, 42. Blažej 5:5, 55. Dian 5:6, 56. Šulek ž:6, 62. Troška 6:7.
Oslabení hostia rýchlo inkasovali a hoci o chvíľu vyrovnali, domácim stačilo niekoľko sekúnd na druhý gól. V závere tretiny pridal Žiar tretí gól a jeho hráčom sa dokonale vydaril vstup do druhej tretiny, kedy zvýšili na 5:1. Hosťom pomohli dve využité presilovky a v v 34. min Blažej znížil na 5:4. Ten istý hráč využil na začiatku tretej tretiny presilovku a začínalo sa odznova. Dian piatim gólom za sebou dostal Dubnicu do vedenia, ale o minútu bolo vyrovnané. V predĺžení sa hralo iba 67 sekúnd, keď Troška získal pre Dubnicu druhý bod.
Žiar: P. Babkovič – Bartoš, Repa, Golian, M. Ďubek, M. Babkovič, Šulek, P. Ďubek, Dilík, Ragač, Kucharík, Šajban, Dobrík, Strohner.
Dubnica: Leskovianský – Kováčik, Troška, Ševčík, Magula, Prekop, Kučera, Pakši, Blažej, Havier, Kleman, Dian, Zigo, Kuric.
2. kolo nadstavby: Levice – Partizánske 6:3.
1. Púchov 12 7 3 2 70:31 27
2. Dubnica 12 5 4 3 61:50 21
3. Nitra 12 6 2 4 62:45 20
4. Levice 12 6 0 6 46:39 18
5. Partizánske 12 4 1 7 50:74 14