Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Panterov v play off čakajú obľúbení Prievidžania

Rýchly gól hostí Ružinovčanov nezaskočil a v 9. min vyhrávali 4:1. Hoci hostia potom vyrovnali hru a do konca inkasovali už len jeden gól, ani na štvrtý pokus s bratislavským mužstvom nebodovali.

Ružinov - P. Bystrica 5:3 (4:1, 0:1, 1:1)
Uplynulo tridsať sekúnd a Tománek po Bríikovej prihrávke dostal panterov do vedenia. Ružinovčania bleskovo odpovedali a v 5. min po góloch Ďuriša a Vitáska vyhrávali 2:1. Potom bol vylúčený Teska a hneď po jeho návrate z trestnej lavice Strapák zvýšil na 3:1. Uplynuli ďalšie dve minúty a Beňo ťahal puk štvrtýkrát zo siete po strele Prokopa. Aj hostia sa snažili zamestnávať Chovana, ale ten ďalší gól neinkasoval. Druhú tretinu slušného zápasu začali Bystričania aktívnejšie a v 23. min Chlepko znížil na 4:2. Hostia si vypracovali aj ďalšie šance, ale Chovan stále odolával. Vyrovnaný hokej pokračoval aj v tretej tretine. Po vylúčeniach na oboch stranách si išiel na sadnúť na trestnú lavicu Talarovič a potom aj Filo. Takmer minútovú dvojnásobnú presilovku domáci využili tesne pred jej skončením zásluhou Iffku – 5:2. Podobnú výhodu využili v závere aj hostia a Bezecný skorigoval stav na konečných 5:3.
FAKTY ZO ZÁPASU

l GÓLY: 1. Tománek 0:1, 3. Ďuriš 1:1, 5. Vitásek 2:1, 8. Strapák 3:1, 10. Prokop 4:1, 23. Chlepko 4:2, 48. Iffka 5:2, 55. Bezecný 5:3.
l RUŽINOV: Chovan – Bystričan, Jastrabík, Ščepko, Bohunický, Kotleba, Dujčík - Iffka, Prokop, Ulehla, Pištek, Ďuriš, Huntata, Strapák, Vitásek, Kadraba, Gráčik, Beneš.
l POV. BYSTRICA: Beňo - Talarovič, Bridík, Ďurkech, Bezecný, Ondrejka - Koleda, Gašo, Ondrášek, Bujdák, Filo, Tománek, Demáček, J. Tamáši, M. Tamáši, Slávik, Teska, Chlepko, Ondrášek.

Prešov- P. Bystrica 6:5 (3:2, 1:2, 2:1)
V zápase o 6. miesto potrebovali Prešovčania zvíťaziť, čo sa im nakoniec podarilo. Prehra panterov určite nemrzela, pretože v play off im vyšla Prievidza.
Domáci mali výborný nástup, keď v 2. min dali dva rýchle góly. Keď začali hrať Prešovčania presilovku pri vylúčení Tesku, Slávik po spolupráci s Janískom nečakane znížil. Hostia pridali, vynútili si vylúčenie P. Hurtaja a deväť sekúnd pred jeho návratom z trestnej lavice Brídik vyrovnal na 2:2, keď mu prihrával Teska. Panterio sa ubránili krátkemu dvojnásobnému oslabeniu, ale v 19. min im P. Hurtaj dal tretí gól. V druhej tretine boli hostia lepším mužstvom, častejšie zamestnávali domáceho brankára a v J. Tamáši po prihrávke M. Tamášiho znova vyrovnal. P. Hurtaj poslal Prešov v 33. min do vedenia a domáci naviac začali hrať presilovku. V 35. min bol vylúčený Čintala a po osemnástich sekundách sa vracal naspäť, keď Stráňovský prihral Koledovi na gól – 4:4. Posledná tretina bola v réžii domácich, ktorí v jej polovici zvýšili na 6:4. V 59. min Čintala vyhodil puk do hľadiska a hostia päť sekúnd pred koncom využili tretiu presilovku. Jozef Tamáši bol autorom nielen prvého, ale aj posledného gólu Pov. Bystrice v základnej časti a oba góly dal Prešovu.

l GÓLY: 2. Drevenák 1:0, 2. T. Sax 2:0, 6. Slávik 2:1, 11. Brídik 2:2, 19. P. Hurtaj 3:2, 26. J. Tamáši 3:3, 33. P. Hurtaj 4:3, 35. Koleda 4:4, 51. Hajas 5:4, 53. Goffa 6:4, 60. J. Tamáši 6:5.
l PREŠOV: Gubík – M. Školiak, Čintala, Sučko, Žemba, Koma, Hajas, - Drevenák, Kövér, Jasovský, P. Hurtaj, L. Sax, Goffa, T. Sax, Cmorej, Vávra, Gönczi, Chovan.
l POV. BYSTRICA: Bratina – Brídik, Talarovič, Ďurkech, Ondrejka, Bezecný, Janísek - Koleda, Teska, Stráňovský, Bujdák, M. Koleno, Tománek, M. Tamáši, J. Tamáši, Slávik, Demáček, Chlepko, Ondrášek.

SERVIS I. LIGY

43. kolo: Ružinov - Pov. Bystrica 5:3 (4:1, 0:1, 1:1), Senica – D. Kubín 4:1 (1:0, 3:1, 0:0), Trebišov – Prešov 3:5 (1:4, 1:1, 1:0), Piešťany – Bardejov 7:2 (2:1, 2:0, 3:1), Trnava – B. Bystrica 2:4 (0:2, 1:0, 1:2), Prievidza - Sp. N. Ves 1:3 (1:1, 0:1, 0:1), Topoľčany – Detva 8:5 (2:1, 3:3, 3:1), N. Zámky mali voľno.
44. kolo: Prešov - Pov. Bystrica 6:5 (3:2, 1:2, 2:1), Trebišov – Prievidza 3:4 (1:2, 0:1, 2:1), D. Kubín – Ružinov 0:7 (0:1, 0:3, 0:3), Sp. N. Ves – Topoľčany 5:2 (2:2, 0:0, 3:0), Bardejov – Trnava 4:6 (2:3, 2:0, 0:3), Detva – N. Zámky 5:2 (1:0, 2:1, 2:1), B. Bystrica – Senica 6:3 (2:1, 2:1, 2:1), Piešťany mali voľno.

15. Detva 42 4 2 36 72:245 15

1. kolo play off 1. zápasy štvrtok 28. 2. o 17.30 h: Pov. Bystrica – Prievidza, Trnava – N. Zámky, Prešov – Bardejov, Trebišov - Piešťany.
1. kolo play off 2. zápasy piatok 29. 2. o 17.30 h: Pov. Bystrica – Prievidza, Trnava – N. Zámky, Prešov – Bardejov, Trebišov - Piešťany.
Tretie a štvrté zápasy sú na programe 3. a 4. 2. na klziskách hosťujúcich mužstiev.⋌
⋌(JŠ)

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 8 922

Pastorek: Z Rakúska do Streženíc+ JEDENÁSTKA JESENE ŠIESTEJ LIGY a AKO HLASOVALI TRÉNERI

Strelcom v šiestej lige kraľuje s dvanástimi presnými zásahmi MIROSLAV PASTOREK (30) zo Streženíc.

Miroslav Pastorek.

Pre celoplošné testovanie vytvoria 19 odberových miest

Dubnická radnica vyčlenila na celoplošné testovanie 19 odberových miest.

Odberové miesto v dolnokubínskej nemocnici.

V Púchove vyčlenili na plošné testovanie 13 odberných miest

V Púchove vyčlenila radnica na celoplošné testovanie 13 špeciálnych odberových miest. Po terénnom prieskume ich schválili zástupcovia Ozbrojených síl Slovenskej republiky a Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Považskej Bystrici.

V Kultúrnom dome v Zuberci dnes vytvorili dve odberové miesta.