Sobota, 8. máj, 2021 | Meniny má IngridaKrížovkyKrížovky
HOKEJ II. LIGA FINÁLE

Výhru zariadil v závere Dvorský

HK Púchov – HC 07 Detva 3:2 (1:2, 1:0, 1:0) Ešte pred zápasom došlo k incidentu fanúšikov oboch táborov. Hostia vyrukovali tvrdou hrou a už v 4. min si

HK Púchov – HC 07 Detva 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Ešte pred zápasom došlo k incidentu fanúšikov oboch táborov. Hostia vyrukovali tvrdou hrou a už v 4. min si Melicherčík vyslúžil desaťminútový trest za narazenie domáceho hráča na mantinel. V presilovke Ladeckého strela preskočila brankárovu vyrážačku a Púchov vyhrával. Pri ďalšej početnej prevahe mohli domáci zvýšiť, ale po chybe obrany ušiel Lvomský a po obídení brány vyrovnal. Detvania boli potom aktívnejší, neustále ohrozovali Ondričku, ktorý si s ich pokusmi poradil. V poslednej minúte bol vylúčený Doležel a hostia sa tešili z druhého gólu po devätnástich sekundách. Do Ozorákovej prihrávky stačilo Pohorelcovi iba nastaviť hokejku – 1:2. V druhej tretine mohol najprv zvýšiť Melicherčík. Jeho prvý pokus z otočky letel tesne nad a vzápätí mu dorážku chytil Ondrička. V polovici tretiny sa začalo iskriť a trestné lavice nezívali prázdnotou. V 30. min tečovaná strela Ladeckého od modrej čiary ťukla o žŕdku. Hostia si pri hre 4:4 nedali pozor na z trestnej lavice sa vracajúceho Ladeckého, ktorý dostal kolmú prihrávku od Huláka a prestrelil Mozolányho lapačku – 2:2. Vo vyrovnanej tretej tretine dostal Ľupták za škaredo vyzerajúci faul na Palkoviča naviac aj desiatku, ale domáci šancu na gól nevyužili. Ešte väčšiu možnosť mala Detva od 50. min po vylúčení J. Kolena na päť minút a do konca zápasu. O minútu sa rútil Pohorelec sám na Ondričku, lenže puk po blafáku skončil pod brankárovým betónom. Ostreľovanie domácej brány bolo neúčinné, najväčšiu šancu v 53. min znova zahodil Pohorelec.
O poslednú presilovkovú minútu sa hostia pripravili dvoma faulami a odrazu mali takmer dvojminútovú dvojnásobnú presilovku Púchovčania. Kombinácia bola ťažkopádna, hráčom chýbal pred bránou dôraz a najväčšiu šancu zmaril Ladeckému vlastný spoluhráč. V 58. min dostal dvojminútový trest Čtvrtníček a Púchovu sa otvorila veľká šanca. Po krížnej prihrávke Drába dostal puk pred bránou zabudnutý Dvorský, položil si brankára a po kľučke chladnokrvne zavesil puk do prázdnej brány – 3:2. Hostia v záverečných sekundách, ktoré sa neskutočne vliekli, odvolali brankára, ale domáci cennú výhru udržali.
Góly: 5. Ladecký 1:0, 9. Lvomský 1:1, 20. Pohorelec 1:2, 33. Ladecký 2:2, 59. Dvorský 3:2
Púchov: Ondrička – Hulák, Sušanin, Bašovský, Dvorský, Kuspiš, Ladecký, Dráb, J. Koleno, Túček, Smatana, Vasilenko, Bajtala, Štubňa, Doležel, Palkovič, Faktor.
Detva: Mozolány – Chlebo, Tomaška, Buda, Malatinec, Medveď, Ozorák, Šťastný, Meleicherčík, Hilšer, Golian, Pohorelec, Ľupták, Čtvrtníček, Lvomský, Chamula, Zorvan, Rapčan, Lesko.
Druhý zápas je na programe v sobotu 22. 3. o 17.30 h v Detve. ⋌(JŠ)

1. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  2. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  3. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  4. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  5. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  6. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  7. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  8. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  9. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  10. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  1. Blíži sa Deň matiek. Pripravme im raňajky ako pre kráľovnú
  2. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  3. Jarná očista organizmu – ako sa do nej pustiť naplno?
  4. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  5. Kancelársky trh ožíva, potvrdzuje to aj najväčší developer
  6. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  7. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  9. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  9. Investuje od dvanástich. Najväčší rast dosiahol o 1 600 percent 6 929
  10. Minerálky pod lupou. Kedy nám škodia a kedy prospievajú? 6 321

Pre ružové a červené okresy sa podľa COVID automatu zvyšuje počet divákov pre kultúrne podujatia.

24 h

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) plne podporuje snahy slovenských pekárov, aby poslanci Národnej rady SR zachovali súčasné lehoty splatnosti faktúr.

7. máj

Vypočujte/pozrite si dynamický prehľad domácich aj zahraničných športových aktualít doplnený o exkluzívne informácie z regionálneho športu.