Sobota, 8. máj, 2021 | Meniny má IngridaKrížovkyKrížovky
HOKEJBAL

Pekný úspech ŠK Pruské

Extraliga muži ŠK 98 Pruské – Doprastav 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) Góly: Trenčan, Kučera. Pruské: Ľ. Pecucha, Kolman – Chotár, Kyselica, Daniel Pecucha, O. Buday, Kučera, Trenčan, M. Vraník, Škultéty, Bakoš, Harár, Maděra, Dominik Pecucha, M. Buday. Prvá

Extraliga muži
ŠK 98 Pruské – Doprastav
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: Trenčan, Kučera.
Pruské: Ľ. Pecucha, Kolman – Chotár, Kyselica, Daniel Pecucha, O. Buday, Kučera, Trenčan, M. Vraník, Škultéty, Bakoš, Harár, Maděra, Dominik Pecucha, M. Buday.
Prvá tretina začala vo vysokom tempe s množstvom striel zo stredného pásma. Domáci aj hostia sa veľmi ťažko dostávali do ohrozenia brankárov z blízkosti. Hostia hrali v 9. min presilovku 5:4, ale dobrou obrannou hrou ich Prušťania do vyloženej šance nepustili a prvá tretina skončila 0:0. Druhá tretina začala náporom hostí, ku ktorému opäť dopomohla presilovka, ale brankár Ľ. Pecucha vyriešil vyložené šance hostí. Pri ďalšom oslabení výborne zahrala prvá obranná štvorica a Maděra mal gólovú šancu, ktorú nepremenil. Domáci potom vyrovnali hru, a keď sa zdalo, že ani v druhej tretine nepadne gól, v 27. min po spolupráci Trenčana a M. Vraníka otvoril skóre Kučera. Otrasení hostia sa už do konca tretiny na nič nezmohli a tretiu časť začali tvrdou a dôraznou hrou, z čoho pramenili ich vylúčenia. Počas druhej presilovky dorážal Chotárovu strelu do prázdnej brány Trenčan a zvýšil na 2:0. Potom sa hra pritvrdila a nasledovali vylúčenia na oboch stranách. Hostia mali poldruha minútu trvajúcu presilovku 5:3, počas ktorej však v domácej bráne opäť čaroval Ľ. Pecucha a Pruské zaslúžene vyhralo s čistým kontom.
19. kolo: Piešťany – Vrakuňa 8:1 (3:0, 3:0, 2:1), Skalica – Zvolen nehralo sa, hostia sa nedostavili na stretnutie, Izoglobal Martin – Čadca 8:3 (0:1, 1:2, 7:0), Kométa Vrútky – Žirafa Žilina 5:3 (2:0, 1:3, 2:0), Ružinov mal voľno.
Dohrávka 10. kola: Andže Piešťany – Žirafa Žilina 4:4 (0:1, 3:2, 1:1). Dohrávka 11. kola: Ružinov – Skalica 2:4 (1:1, 0:2, 1:1).
11. Čadca 17 1 0 16 31:96 2
V sobotu 29. 3. o 13. h hostí Pruské doma Piešťany.
⋌(OB)
U 16
19. kolo: Kométa Vrútky – Žirafa Žilina 0:3 (0:0, 0:0, 0:3), Medokýš Martin – Čadca 3:5 (3:1, 0:2, 0:2). Dohrávka 15. kola: Ružinov – L. Mikuláš 2:6 (0:1, 1:3, 1:2).
8. Ružinov 12 0 0 12 29:121 0
II. liga: 13. kolo: Jelšové – Sverepec 5:2 (0:1, 2:1, 3:0), Pfeffer 2, Ma. Rybárik 2, Čiernik – R. Kubiš 2. 14. kolo: Papradno – Jasenica 2:0 (1:0, 1:0, 0:0), Grbál, Knapo. Sweet pub – Tigre Záskalie 4:4 (0:1, 1:2, 3:1), Garabík 3, Šedivý – F. Koleno 2, Čihovský, D. Rybárik.
12. Púchov 18 0 2 16 46:170 2
Žiacka liga: 11. kolo: HBK Rozkvet – DE3TOX 6:1 (3:0, 1:0, 2:1), Drblík 2, Strkáč 2, Brniak, Šebesta – Jágrik.
1. Kobry 16 15 0 1 132:31 30
2. Rozkvet 16 10 2 4 93:52 24
3. DE3TOX 16 5 2 9 67:88 12
4. Diablici 16 0 0 16 30:151 0
Sobota 29. 3.: 8. h Blue Warriors Púchov – Vipers, 9.30 h Tigre Záskalie – Alkáči, 11. h Jasenica – Sweet pub, 12.30 h THC – Lánska, 14. h HBK Rozkvet - DE3TOX, 15. h Diablici – Kobry.
Nedeľa 30. 3.: 9. h Púchov Penguins – Senators, 10.30 h Sverepec – Scorpions, 12. h Chlpáči – Double team, 13.30 h Bunker – Autoagregáty Matušík, 15. h Papradno – Falcons, 16.30 h Jelšové – Vrtižer. ⋌(PB)

1. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  2. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  3. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  4. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  5. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  6. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  7. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  8. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  9. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  10. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  1. Blíži sa Deň matiek. Pripravme im raňajky ako pre kráľovnú
  2. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  3. Jarná očista organizmu – ako sa do nej pustiť naplno?
  4. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  5. Kancelársky trh ožíva, potvrdzuje to aj najväčší developer
  6. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  7. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  9. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  9. Investuje od dvanástich. Najväčší rast dosiahol o 1 600 percent 7 004
  10. Minerálky pod lupou. Kedy nám škodia a kedy prospievajú? 6 422

Pre ružové a červené okresy sa podľa COVID automatu zvyšuje počet divákov pre kultúrne podujatia.

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) plne podporuje snahy slovenských pekárov, aby poslanci Národnej rady SR zachovali súčasné lehoty splatnosti faktúr.

7. máj

Vypočujte/pozrite si dynamický prehľad domácich aj zahraničných športových aktualít doplnený o exkluzívne informácie z regionálneho športu.