Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ EXTRALIGA MUŽI

Dve cenné víťazstvá MŠK

Pov. Bystrica – N. Zámky 36:34 (19:16) Po obojstranne nervóznom úvode sa na prvý gól čakalo do 4. min. Potom sa obe mužstvá striedali vo vedení a v 8. min Ďuriš strelou cez celé ihrisko trafil opustenú bránu – 4:4. O dve minúty Bystričania získali dvojgó

Pov. Bystrica – N. Zámky 36:34 (19:16)
Po obojstranne nervóznom úvode sa na prvý gól čakalo do 4. min. Potom sa obe mužstvá striedali vo vedení a v 8. min Ďuriš strelou cez celé ihrisko trafil opustenú bránu – 4:4. O dve minúty Bystričania získali dvojgólové vedenie 6:4 zásluhou Hološka a o minútu nebojácne hrajúci Žilinčík zvýšil na 7:5. Stačili dve chyby v útoku a po brejkoch Ivanov a Vadkerti v 13. min vyrovnali na 7:7. Potom obe mužstvá premenili sedmičku (8:8) a v 16. min MŠK znova vybojovali dvojgólový náskok 10:8. Scenár sa opakoval a súper poľahky v rozpätí niekoľkých sekúnd tvrdo trestal – 10:10. Domáci doplácali na nepresnú streľbu a prihrávku, hosťom chýbalo rovnako strelecké šťastie, keď pozornému Kovačinovi pomáhali aj žrde. Góly potom padali ako na hojdačke, keď Novozámčania bleskovo odpovedali na ťažko vypracované domáce góly. Hoci Bystričania zahodili niekoľko šancí, vďaka chybám súpera odskočili v 23. min na trojgólový rozdiel 15:12. Po znížení si vyskúšal presný hod cez celé ihrisko do prázdnej brány Hanták – 16:13, ktorý prekrásne našiel Žilinčíka a sám v závere s pomocou žrde premenil sedmičku – 19:15. Ivanov uzavrel polčasové skóre na 19:16. Druhý polčas začali lepšie domáci, keď pri oslabení získali v 35. min vedenie 23:17. Obrany prestali plniť svoje úlohy a strelci sa bez väčších problémov presadzovali na oboch stranách. Šesťgólový rozdiel trval až do 42. min – 27:21, keď do útoku zavelil kanonier Rábek a s Hustým znížili na 27:23. V 48. min MŠK vyhrávali 30:25, keď po treťom vylúčení dostal červenú kartu pilier zadných radov Krasňanský. Hostia zacítili šancu, začali sa presadzovať, ale ani domáci neostali nič dlžní. Po Sapákovom góle viedla Pov. Bystrica v 51. min najvyšším rozdielom 33:25. Tréner Šulc dokázal svojich zverencov vyburcovať, snažil sa vypojiť z hry Hantáka, čo sa mu darilo. Ďuriš a Sapák dokázali v 55. min natiahnúť rozdiel na nádejných 35:28, ale potom akoby uťal. V útoku domáci strácali lopty a Štart držal nad vodou Rábek, ktorý dával jeden gól za druhým. V 55. min za stavu 35:31 Ivanov „vyfauloval“ Hantáka, ktorý musel odísť po červenej karte na tribúnu. Deravý stred domácej obrany nechal skórovať Šebena a Vadkertiho a v 57. min bolo 35:33. Ofenzívu hostí pribrzdil červenou kartou Ivanov, ale aj v oslabení sa presadil jedenástym gólom Rábek a v 58. min bolo už iba 35:34. Strelec gólu zbytočne fauloval Ďuriša a pribrzdil spoluhráčov. Nové Zámky útok nezakončili vyrovnaním, naopak, minútu pred koncom dal dôležitý gól M. Kozák – 36:34 a domáci už výhru udržali. Bystričania vybojovali cenné body napriek absencii Firita, ale strelecky ho zastúpili netradiční strelci Sapák s Hološkom, ku ktorým sa pridal bojovník Žilinčík a neúnavný Ďuriš s bratmi Kozákovcami.
l POV. BYSTRICA: Biel, Kovačin – Frajkor 1, Krasňanský, Hurtiš, Ďuriš 6, Hološko 6, Sapák 5, Adamčík, Hároník, Hanták 7/2, Žilinčík 4, M. Kozák 4, J. Kozák 3.
l N. ZÁMKY: Kanás, Pčola – Rábek 11/2, Mojzes 2, Meluš, Šeben 1, Peťko 2, Hustý 4, Vadkerti 6, Penzeš, Szapu 3, Ivanov 5, Veres.
Vylúčení: 8:7 na 2 minúty, ČK Krasňanský, Hanták, Ivanov – všetci za 3 vylúčenia.
Sedmičky: 2/2 – 2/2.
Výsledky 25. kola: Košice – ŠKP 32:24, Hlohovec – Prešov 23:51. ⋌(JŠ)
MŠK Pov. Bystrica – Košice 33:26 (17:13)
Hostia viedli iba raz po góle Mazáka 0:1 v 2. min. V 3. min chytil Kovačin Hruščákovi sedmičku. domáci skóre otočili a jednogólový náskok si udržiavali až do 15. min, keď bol stav 7:6. Vďaka zlepšenej obrane a dobrým zákrokom Kovačina, ktorému pomohla pri Kolesárovej strele žrď, ušli Bystričania v 21. min na 11:6. Košičania gólmi Pechu a Hruščáka znížili v 24. min na 11:9, ale domáci ich bližšie nepustili. Naopak, o chvíľu J. Kozák zvyšoval na 13:10. V bráne hostí sa nedarilo Olejárovi. V 25. min ho striedal Paul, ktorého ihneď „vyškolili“ gólmi Hanták s J. Kozákom – 15:11. V presilovke MŠK inkasovali, ale J. Kozák dvoma gólmi zvýšil na 17:12. Po uplynutí hracieho času Hruščák prestrelil múr a znížil z deväťmetrového hodu na 17:13. Domáci pokračovali v dobrom výkone a v 35. min vyhrávali po Hantákovom góle 20:15. Hološko s M. Kozákov zvýšili v 38. min na 22:15 a domáci brankár Kovačin chytil sedmičku Pechovi. V 44. min M. Kozák a Krasňanský dostali domácich do najvyššieho vedenia 25:17, ale Hruščák kontroval – 25:19. Pri oslabení dosiahli domáci v 49. min góly M. Kozáka a Ďuriša, kým Košičania vyšli naprázdno – 28:20. Košice troma gólmi stiahli v 53. min na 29:23, ale Hanták so Žilinčíkom potrestali vylúčenie hosťujúceho hráča – 31:23. V 56. min vypichol J. Kozák loptu a Hanták zakončil jeho „nahadzovačku“ efektným gólom na 32:23. Košičania bojovali a trojgólovou šnúrou znížili v presilovke v 59. min na 32:26. Posledné slovo mal v 60. min Hanták krásnou strelou dosiahol svoj jubilejný desiaty gól.
l POV. BYSTRICA: Biel, Kovačin – Frajkor, Krasňanský 2, Hurtiš, Ďuriš 2, Hološko 4, Sapák, Adamčík 1, Hároník, Hanták 10, Žilinčík 2, M. Kozák 7/2, J. Kozák 5.
l KOŠICE: Olejár, Paul – Mazák 4, Hruščák 10/1, Štefanisko, J. Kolesár 3, Guzy 3, Pecha 3/1, Krstič, Durilla, Urban 3, Šiška, Petraško.
Vylúčení: 3:3 na 2 minúty.
Sedmičky: 2/2 – 4/2.
Výsledky 26. kola: ŠKP – Prešov 28:34, Hlohovec – N. Zámky 29:31.
1. Prešov 12 12 0 0 447:294 27
2. Košice 12 8 0 4 339:323 19
3. N. Zámky 12 7 1 4 376:330 17
4. P. Bystrica 12 5 1 6 347:350 12
5. ŠKP 12 4 1 7 327:343 10
6. Hlohovec 12 2 1 9 320:393 7
V sobotu 5. apríla o 18. h privíta Pov. Bystrica doma ŠKP Bratislava.
⋌(ŠP)

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Vitajte v postapokalyptickom svete
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
  10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 150

Ali Lembakoali o Púchove, rasizme na trávnikoch či živote v Afrike.

Nadávali mu do opice, hádzali po ňom banány. Lembakoali: Pár miestam som sa vyhýbal

Čierna perla futbalového Púchova ALIAS LEMBAKOALI (49), ktorému nikto nepovie inak ako Ali, nedá na mesto pod Lachovcom dopustiť.

Ali Lembakoali obliekal púchovský dres štyri roky.

Považskobystrická nemocnica zápasí s nedostatkom krvi

Hematologicko-transfúzne oddelenie Nemocnice s poliklinikou v Považskej Bystrici zápasí s nedostatkom zásob krvi. Na jej darovanie vyzýva darcov na sociálnej sieti.

Tradičné motorkárske darovanie krvi v Sečovciach. Tradícia ostala neporušená.

V Košeci chcú na testovanie vyčleniť prioritne priestory v exteriéri

V obci Košeca v Ilavskom okrese chce samospráva vyčleniť prioritne priestory v exteriéri.

Vzorky na antigénne testy odoberú výterom z nosohltana.

Odchádzajúci tréner Vágner: V Považskej je cítiť napätie

Nevydarený štart futbalistov Považskej Bystrice do tretej ligy si odniesol tréner Jaroslav Vágner. Po dohode opustil trénerskú lavičku, na ktorú zasadol Alexander Homér.

Teraz už bývalý tréner futbalistov Považskej Bystrice Jaroslav Vágner.