Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 16. KOLO

Posilnená Beluša nezdolala Udiču

UDIČA - BELUŠA 1:1 (0:0) nGÓLY: 76. E. Hrebík - 60. Liška. Hostia s viacerými posilami chceli na ihrisku v Dolnej Marikovej, kde našla Udiča dočasný domov, vyhrať. Už v 1. min Chovancova delovka preletela tesne nad brvnom. O dve minúty sa rútil I. Ch

UDIČA - BELUŠA 1:1 (0:0)
nGÓLY: 76. E. Hrebík - 60. Liška.
Hostia s viacerými posilami chceli na ihrisku v Dolnej Marikovej, kde našla Udiča dočasný domov, vyhrať. Už v 1. min Chovancova delovka preletela tesne nad brvnom. O dve minúty sa rútil I. Chochel sám na Stehela, ale bránu vysoko prestrelil. V 18. min Bašo obetavým zákrokom zmaril gólovú šancu osamoteného Reváka. V 24. min po dlhom pase I. Chochel sám pred Stehelom opäť neuspel. Vo vyrovnanom zápase sa Beluša mohla ujať vedenia v 36. min, keď Škorvánek prehodil Baša, ale loptu smerujúcu do opustenej brány domáca obrana odkopla. Po prestávke boli Udičania aktívnejší, hostia dirigovaní Revákom sa do šancí nedostávali. V 60. min po nedorozumení M. Gašpárka s brankárom dostal Belušu do vedenia striedajúci mladík Liška. Udičania sa snažili o vyrovnanie, čo sa im podarilo v 77. min. V šestnástke sa dostal k lopte E. Hrebík, ktorého strela prekĺzla hosťujúcemu brankárovi medzi nohami za čiaru. Hoci hostia protestovali, že gól nebol, rozhodcovia ho uznali a zápas skončil spravodlivou remízou.
n UDIČA: Bašo – M. Gašpárek, Cigánik (Crkoň), krátky, Harvánek, Oravec, T. Gašpárek, Martinka (Drblík), I. Chochel, Milák, E. Hrebík.
n BELUŠA: Stehel – Šedík (L. Sviečka), Švec, Briestenský, Topolan, Hološko, Chovanec (Jankejech), Sýkora, Škorvánek, Revák, Mužlay (Liška).
Rozhodovali Panák, Kameník, Fúrik. (JŠ)
M. LEDNICE - BRVNIŠTE
2:0 (1:0)
n GÓLY: 30. Jozef Čelko, 51. Jakub Čelko.
V 9. min priamy kop Eckera letel nad. V 10. min Jakubovi Čelkovi chýbal krok, aby loptu dopravil do siete. Hosťujúci brankár zlikvidoval potom dve nebezpečné strely. Hra sa vyrovnala, ale streľba bola nepresná a nikto sa nedokázal presadiť. V 25. min Kadák vyskúšal Petrášovu pozornosť a Hároník trafil v 26. min z priameho kopu žrď. V 30. min sa domáci ujali vedenia, keď Jozef Čelko prestrelil zle postavený múr. Hároník mal v 34. min smolu, lebo hlavičkoval iba do žrde. V 40. min strelu J. Košúta J. Čapliar efektne vyrazil na roh. Kadák z uhla o dve minúty minul prázdnu bránu. V 50. min hosťujúci brankár zmaril šancu M. Košúta. O, chvíľu po chybe obrany, Jakub Čelko povedľa brankára zvýšil na 2:0. V 70. min M. Španihelovi chýbali centimetre. Hostia sa snažili vyrovnať, ale v 83. min hlavičku M. Španihela kryl Petráš a Šlesárove sólo v 88. min vinou terénu gólom neskončilo.
n M. LEDNICE: Petráš – L. Lednický, M. Vančo, Ľ. Vančo, Šimko (Ďurek), T. Hudek, M. Košút, Jozef Čelko, M. Lednický (Čerňanský), J. Košút (T. Čelko), Jakub Čelko.
n BRVNIŠTE: J. Čapliar – Kurnocík, Ecker, Holiš, Koreň, M. Španihel, Miniarik, Šamaj, Kadák (P. Španihel), Šištík (Šlesár), Hároník (B. Čapliar).
Rozhodovali Bušovský, Frolo, Trško.
ADRIÁN DEMÁČEK
HOROVCE – PLEVNÍK 2:1 (1:0)
n GÓLY: 5. Janíček, 51. Prekop – 88. Kušnier.
Už v 2. min sa rútil Prekop sám na bránu a po jeho nevydarenej strele minul bránu Janíček. O tri minúty sa po geniálnej prihrávke Dubového uvoľnil Janíček a domáci viedli. Potom sa začalo hrať v strede až do 26. min, keď Prekop bežal sám na brankára, ale znova neuspel. Hostia pôsobili odovzdaným dojmom a domáci vďaka streleckej nemohúcnosti skóre nezvýšili. Tlak pokračoval aj po prestávke, keď Horovce zahodili tri šance, ale v 51. min Prekop konečne skóroval – 2:0. Horovčania sa potom predbiehali v zahadzovaní šancí, ale v bráne Plevníka čaroval T. Smataník. Z nevinnej akcie sa hosťom podarilo skórovať v 88. min Kušnierom a o minútu po peknej akcii mohli vyrovnať, lenže Kamas prestrelil. Výhra domácich mohla byť oveľa vyššia.
n HOROVCE: Pálka – Kučo, M. Cíbik (Štefina), Miček, Gereg, Svorada, Siekel, Janíček, Prekop, Jaďuďa (Gatial), Dubový (L. Cíbik).
n PLEVNÍK: T. Smataník – Marián Kremeň, Janech, Adamec /Kucharík), Ligas, Ďuriš, Kamas, M. Smataník, Š. Tamáši, Kušnier, Babinec (Kováčik).
Rozhodovali Porubčan, Milčík, Bezdeda. (MIL)
PAPRADNO – PRUŽINA
1:0 (0:0)
n GÓLY: 90 Babiar.
V priemernom zápase, hranom väčšinou medzi šestnástkami, mali prvú šancu domáci. V 5. min Nemčíkovu strelu Pružinský vyrazil na roh. V 10. min mohol M. Trúchlik skórovať, ale skóre sa nemenilo. Remízový zápas pokračoval aj po prestávke až do 90. min. Po rohu si na center nabehol Peter Babiar a v páde dal víťazný gól.
n PAPRADNO: Hromadík – P. Balušík, Vachalík, M. Truchlík, S. Truchlík, Machač, Klabník, Kukučka (Lališ), Peter Babiar, Janáček, Nemčík.
n PRUŽINA: Pružinský – I. Kardoš ml., J. Fabuš, M. Haviar, P. Kardoš, I. Kardoš st., M. Kardoš, Žilinčík (90. Vician), Jakubech, Mikušík, A. Fabuš (J. Haviar).
Rozhodovali Koleno, Černej, Šlesár. (IG)
D. MARIKOVÁ – DULOV
2:0 (1:0)
n GÓLY: 13. Brídzik, 82. Melicherík.
Obe mužstvá začali opatrne, divákov potešil v 13. min Brídzik, ktorý z trestného kopu vymietol pravý horný roh. Hostia ohrozili Kaniaka Mikolášovým trestným kopom, čo bolo žalostne málo. Hudek nechal v 58. min vyniknúť Suchánka a na druhej strane Pažitný mieril vedľa. Suchánek potom chytil na čiare prudkú hlavičku R. Vlacha. V 82. min po Sekovom rohu Melicherík pridal druhý gól. V 87. min po ideálnom centri Mojta Pažitný nedokázal prekonať Kaniaka.
n D. MARIKOVÁ: Kaniak – Revák, Seko (Smižík), Melicherík, R. Vlach, Rak, Zemančík, Fico, Brídzik, Hudek, J. Vlach.
n DULOV: Suchánek – Mojto, Kováč, Mikoláš, Kvasnica, Prekop, Pavliš, Slabý, Baláž (Brnka), Pažitný, Vozár. Rozhodovali Kováčik, Dobrodenka, Petrušek. P. PREKOP
ILAVA - POV. TEPLÁ 1:0 (0:0)
n GÓL: 53. Mladoš.
V úvode sa obe mužstvá snažili čo najskôr skórovať, ale chýbala im presnosť. Čo išlo do brány, zneškodnili brankári. S pribúdajúcimi minútami si Ilavčania vytvorili prevahu, obrana hostí s nestárnúcim Kováčikom pracovala bezchybne. Do čistej šance sa dostali až v 38. min, ale Mladošovi radosť z gólu prekazil výborný Magerčiak. Začiatok druhého polčasu patril domácim, zlepšenú hru korunoval v 53. min Mladoš, ktorý po samostatnom úniku prekonal vybiehajúceho brankára a rozhodol o výsledku. Ďalšie góly mohli postupne pridať Jakúbek, Šedo a G. Cabaj, no brankár hostí bol vždy na mieste. Pov. Teplá sa snažila v závere o vyrovnanie, a takmer sa jej to podarilo v 76. min, keď Štefánikova strela tesne minula pravú žrď domácej brány.
n ILAVA: T. Cabaj – Pilát, Galko, Kňažek (Tomanica), Calpaš, Pagáč, G. Cabaj, Jakúbek (Mikoláš), Šedo, Srovnal, Mladoš.
n POV. TEPLÁ: Magerčiak – Kováčik (Kolembus), Vrábel, Hrubo, Minarech, Bauer, Šimík, Štefánik, Janíček (Slovák), Gardian, Zlatoš.
Rozhodovali Cíbik, J. Pecuš, J. Mazán.
O. MIŠECH
PREJTA – VISOLAJE 0:4 (0:2)
n GÓLY: 30. a 65. Hybben, 42. a 50. Mišutka.
Hostia mali v zápase s posledným jednoznačnú prevahu, ale zahadzovali šance. Sviečka v 3. min prestrelil bránu a potom prišla jediná šanca domácich v 10. min. Uhlík bežal sám na bránu, ale zakončenie nezvládol. Prvý gól dal v 30. min Hybben po chybe brankára, ktorý podcenil akciu a lopta skončila v sieti. Tri minúty pred prestávkou po hrubej chybe Slivku zvýšil na 0:2 Mišutka. Visolaje rozhodli o výsledku už v úvode druhého polčasu, keď v 50. min Mišutka krásnou strelou od žrde zvýšil na 0:3 a skóre uzavrel v 65. min Hybben. Hoci bol faulovaný, využil výhodu ponechanú rozhodcom a poistil vysokú výhru.
n PREJTA: Vrábel – Košťál, Dohňanský, Hric, Slivka (Trtala), Trnka, Bagin, Králik, Bušík, Uhlík, Smolka (Marušinec).
n VISOLAJE: Štrbáň – Sagan (Štefanec), Sviečka, Palme, Dlobík, Rosina, Mišutka, Madara, Kvasnica, Hybben (M. Baninec), Mužlay.
14. Prejta 16 2 2 12 13:43 8

n ZOSTAVA KOLA: Bašo (Udiča) – Oravec (Udiča), Revák (Beluša), Jozef Čelko (M. Lednice), Revák (D. Mariková), Janíček (Horovce), Nemčík (Papradno), Šedo (Ilava), Mladoš (Ilava),

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  2. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  7. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Obce v okrese Považská Bystrica si pomohli sami

Prípravy na testovanie finišujú. Armáda má v rukách koordináciu, no mnoho vecí si obce museli zaobstarať sami.

Andrej Torda, prednosta Okresného úradu v Považskej Bystrici
Duša Behu okolo Dulova Anton Dobrodenka behá celý život

Bežecký figliar z Dulova. Tváril sa, že nevládze, potom pridal

V malej obci Dulov býva väčšinu roka pokoj a ticho. Tretiu októbrovú nedeľu to tu ale žije, ide sa tradičný Beh okolo Dulova. Ten tohtoročný, slávnostný, sa však neuskutočnil. Dušou tohto podujatia je človek, ktorý vždy behával, beháva a behať bude, dokedy to pôjde, Anton Dobrodenka.

Dulovčania postavili pamätník Behu okolo Dulova. Druhý sprava Anton Dobrodenka.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.