Posilnená Beluša nezdolala Udiču

UDIČA - BELUŠA 1:1 (0:0) nGÓLY: 76. E. Hrebík - 60. Liška. Hostia s viacerými posilami chceli na ihrisku v Dolnej Marikovej, kde našla Udiča dočasný domov, vyhrať. Už v 1. min Chovancova delovka preletela tesne nad brvnom. O dve minúty sa rútil I. Ch

UDIČA - BELUŠA 1:1 (0:0)
nGÓLY: 76. E. Hrebík - 60. Liška.
Hostia s viacerými posilami chceli na ihrisku v Dolnej Marikovej, kde našla Udiča dočasný domov, vyhrať. Už v 1. min Chovancova delovka preletela tesne nad brvnom. O dve minúty sa rútil I. Chochel sám na Stehela, ale bránu vysoko prestrelil. V 18. min Bašo obetavým zákrokom zmaril gólovú šancu osamoteného Reváka. V 24. min po dlhom pase I. Chochel sám pred Stehelom opäť neuspel. Vo vyrovnanom zápase sa Beluša mohla ujať vedenia v 36. min, keď Škorvánek prehodil Baša, ale loptu smerujúcu do opustenej brány domáca obrana odkopla. Po prestávke boli Udičania aktívnejší, hostia dirigovaní Revákom sa do šancí nedostávali. V 60. min po nedorozumení M. Gašpárka s brankárom dostal Belušu do vedenia striedajúci mladík Liška. Udičania sa snažili o vyrovnanie, čo sa im podarilo v 77. min. V šestnástke sa dostal k lopte E. Hrebík, ktorého strela prekĺzla hosťujúcemu brankárovi medzi nohami za čiaru. Hoci hostia protestovali, že gól nebol, rozhodcovia ho uznali a zápas skončil spravodlivou remízou.
n UDIČA: Bašo – M. Gašpárek, Cigánik (Crkoň), krátky, Harvánek, Oravec, T. Gašpárek, Martinka (Drblík), I. Chochel, Milák, E. Hrebík.
n BELUŠA: Stehel – Šedík (L. Sviečka), Švec, Briestenský, Topolan, Hološko, Chovanec (Jankejech), Sýkora, Škorvánek, Revák, Mužlay (Liška).
Rozhodovali Panák, Kameník, Fúrik. (JŠ)
M. LEDNICE - BRVNIŠTE
2:0 (1:0)
n GÓLY: 30. Jozef Čelko, 51. Jakub Čelko.
V 9. min priamy kop Eckera letel nad. V 10. min Jakubovi Čelkovi chýbal krok, aby loptu dopravil do siete. Hosťujúci brankár zlikvidoval potom dve nebezpečné strely. Hra sa vyrovnala, ale streľba bola nepresná a nikto sa nedokázal presadiť. V 25. min Kadák vyskúšal Petrášovu pozornosť a Hároník trafil v 26. min z priameho kopu žrď. V 30. min sa domáci ujali vedenia, keď Jozef Čelko prestrelil zle postavený múr. Hároník mal v 34. min smolu, lebo hlavičkoval iba do žrde. V 40. min strelu J. Košúta J. Čapliar efektne vyrazil na roh. Kadák z uhla o dve minúty minul prázdnu bránu. V 50. min hosťujúci brankár zmaril šancu M. Košúta. O, chvíľu po chybe obrany, Jakub Čelko povedľa brankára zvýšil na 2:0. V 70. min M. Španihelovi chýbali centimetre. Hostia sa snažili vyrovnať, ale v 83. min hlavičku M. Španihela kryl Petráš a Šlesárove sólo v 88. min vinou terénu gólom neskončilo.
n M. LEDNICE: Petráš – L. Lednický, M. Vančo, Ľ. Vančo, Šimko (Ďurek), T. Hudek, M. Košút, Jozef Čelko, M. Lednický (Čerňanský), J. Košút (T. Čelko), Jakub Čelko.
n BRVNIŠTE: J. Čapliar – Kurnocík, Ecker, Holiš, Koreň, M. Španihel, Miniarik, Šamaj, Kadák (P. Španihel), Šištík (Šlesár), Hároník (B. Čapliar).
Rozhodovali Bušovský, Frolo, Trško.
ADRIÁN DEMÁČEK
HOROVCE – PLEVNÍK 2:1 (1:0)
n GÓLY: 5. Janíček, 51. Prekop – 88. Kušnier.
Už v 2. min sa rútil Prekop sám na bránu a po jeho nevydarenej strele minul bránu Janíček. O tri minúty sa po geniálnej prihrávke Dubového uvoľnil Janíček a domáci viedli. Potom sa začalo hrať v strede až do 26. min, keď Prekop bežal sám na brankára, ale znova neuspel. Hostia pôsobili odovzdaným dojmom a domáci vďaka streleckej nemohúcnosti skóre nezvýšili. Tlak pokračoval aj po prestávke, keď Horovce zahodili tri šance, ale v 51. min Prekop konečne skóroval – 2:0. Horovčania sa potom predbiehali v zahadzovaní šancí, ale v bráne Plevníka čaroval T. Smataník. Z nevinnej akcie sa hosťom podarilo skórovať v 88. min Kušnierom a o minútu po peknej akcii mohli vyrovnať, lenže Kamas prestrelil. Výhra domácich mohla byť oveľa vyššia.
n HOROVCE: Pálka – Kučo, M. Cíbik (Štefina), Miček, Gereg, Svorada, Siekel, Janíček, Prekop, Jaďuďa (Gatial), Dubový (L. Cíbik).
n PLEVNÍK: T. Smataník – Marián Kremeň, Janech, Adamec /Kucharík), Ligas, Ďuriš, Kamas, M. Smataník, Š. Tamáši, Kušnier, Babinec (Kováčik).
Rozhodovali Porubčan, Milčík, Bezdeda. (MIL)
PAPRADNO – PRUŽINA
1:0 (0:0)
n GÓLY: 90 Babiar.
V priemernom zápase, hranom väčšinou medzi šestnástkami, mali prvú šancu domáci. V 5. min Nemčíkovu strelu Pružinský vyrazil na roh. V 10. min mohol M. Trúchlik skórovať, ale skóre sa nemenilo. Remízový zápas pokračoval aj po prestávke až do 90. min. Po rohu si na center nabehol Peter Babiar a v páde dal víťazný gól.
n PAPRADNO: Hromadík – P. Balušík, Vachalík, M. Truchlík, S. Truchlík, Machač, Klabník, Kukučka (Lališ), Peter Babiar, Janáček, Nemčík.
n PRUŽINA: Pružinský – I. Kardoš ml., J. Fabuš, M. Haviar, P. Kardoš, I. Kardoš st., M. Kardoš, Žilinčík (90. Vician), Jakubech, Mikušík, A. Fabuš (J. Haviar).
Rozhodovali Koleno, Černej, Šlesár. (IG)
D. MARIKOVÁ – DULOV
2:0 (1:0)
n GÓLY: 13. Brídzik, 82. Melicherík.
Obe mužstvá začali opatrne, divákov potešil v 13. min Brídzik, ktorý z trestného kopu vymietol pravý horný roh. Hostia ohrozili Kaniaka Mikolášovým trestným kopom, čo bolo žalostne málo. Hudek nechal v 58. min vyniknúť Suchánka a na druhej strane Pažitný mieril vedľa. Suchánek potom chytil na čiare prudkú hlavičku R. Vlacha. V 82. min po Sekovom rohu Melicherík pridal druhý gól. V 87. min po ideálnom centri Mojta Pažitný nedokázal prekonať Kaniaka.
n D. MARIKOVÁ: Kaniak – Revák, Seko (Smižík), Melicherík, R. Vlach, Rak, Zemančík, Fico, Brídzik, Hudek, J. Vlach.
n DULOV: Suchánek – Mojto, Kováč, Mikoláš, Kvasnica, Prekop, Pavliš, Slabý, Baláž (Brnka), Pažitný, Vozár. Rozhodovali Kováčik, Dobrodenka, Petrušek. P. PREKOP
ILAVA - POV. TEPLÁ 1:0 (0:0)
n GÓL: 53. Mladoš.
V úvode sa obe mužstvá snažili čo najskôr skórovať, ale chýbala im presnosť. Čo išlo do brány, zneškodnili brankári. S pribúdajúcimi minútami si Ilavčania vytvorili prevahu, obrana hostí s nestárnúcim Kováčikom pracovala bezchybne. Do čistej šance sa dostali až v 38. min, ale Mladošovi radosť z gólu prekazil výborný Magerčiak. Začiatok druhého polčasu patril domácim, zlepšenú hru korunoval v 53. min Mladoš, ktorý po samostatnom úniku prekonal vybiehajúceho brankára a rozhodol o výsledku. Ďalšie góly mohli postupne pridať Jakúbek, Šedo a G. Cabaj, no brankár hostí bol vždy na mieste. Pov. Teplá sa snažila v závere o vyrovnanie, a takmer sa jej to podarilo v 76. min, keď Štefánikova strela tesne minula pravú žrď domácej brány.
n ILAVA: T. Cabaj – Pilát, Galko, Kňažek (Tomanica), Calpaš, Pagáč, G. Cabaj, Jakúbek (Mikoláš), Šedo, Srovnal, Mladoš.
n POV. TEPLÁ: Magerčiak – Kováčik (Kolembus), Vrábel, Hrubo, Minarech, Bauer, Šimík, Štefánik, Janíček (Slovák), Gardian, Zlatoš.
Rozhodovali Cíbik, J. Pecuš, J. Mazán.
O. MIŠECH
PREJTA – VISOLAJE 0:4 (0:2)
n GÓLY: 30. a 65. Hybben, 42. a 50. Mišutka.
Hostia mali v zápase s posledným jednoznačnú prevahu, ale zahadzovali šance. Sviečka v 3. min prestrelil bránu a potom prišla jediná šanca domácich v 10. min. Uhlík bežal sám na bránu, ale zakončenie nezvládol. Prvý gól dal v 30. min Hybben po chybe brankára, ktorý podcenil akciu a lopta skončila v sieti. Tri minúty pred prestávkou po hrubej chybe Slivku zvýšil na 0:2 Mišutka. Visolaje rozhodli o výsledku už v úvode druhého polčasu, keď v 50. min Mišutka krásnou strelou od žrde zvýšil na 0:3 a skóre uzavrel v 65. min Hybben. Hoci bol faulovaný, využil výhodu ponechanú rozhodcom a poistil vysokú výhru.
n PREJTA: Vrábel – Košťál, Dohňanský, Hric, Slivka (Trtala), Trnka, Bagin, Králik, Bušík, Uhlík, Smolka (Marušinec).
n VISOLAJE: Štrbáň – Sagan (Štefanec), Sviečka, Palme, Dlobík, Rosina, Mišutka, Madara, Kvasnica, Hybben (M. Baninec), Mužlay.
14. Prejta 16 2 2 12 13:43 8

n ZOSTAVA KOLA: Bašo (Udiča) – Oravec (Udiča), Revák (Beluša), Jozef Čelko (M. Lednice), Revák (D. Mariková), Janíček (Horovce), Nemčík (Papradno), Šedo (Ilava), Mladoš (Ilava),