Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 17. KOLO

Visolaje a Udiča nadeľovali

UDIČA – PREJTA 5:0 (4:0) n GÓLY: 7. a 41. Chochel, 10. a 17. Hrebík, 55. Macháček. Domáci na novej hracej ploche zatlačili od začiatku hostí do hlbokej d

UDIČA – PREJTA 5:0 (4:0)
n GÓLY: 7. a 41. Chochel, 10. a 17. Hrebík, 55. Macháček.
Domáci na novej hracej ploche zatlačili od začiatku hostí do hlbokej defenzívy a v prvých piatich minútach mali tri čisté šance. V 7. min po chybe obrany otvoril skóre Chochel. O tri minúty po kolmej prihrávke autora gólu Hrebík po sóle zvýšil na 2:0. V 17. min znova Hrebík dorazil Chochelovu strelu do siete a Udiča viedla 3:0. Domáci sa potom predbiehali v zahadzovaní šancí a dlhé pasy zle zakončovali Chochel a Hrebík. Hostia ohrozili Baša iba v 40. min z trestného kopu Košťálom, ktorý Bašo zlikvidoval. V 41. min po hrubej chybe stopéra Trnku získal loptu Milák, prihral Chochelovi, ktorý do prázdnej brány uzavrel polčasový výsledok. Po hrubej chybe Slivku na druhý pokus v 48. min neprekonal dobre chytajúceho Vrábla Chochel. V 55. min sa k lopte na šestnástke dostal Macháček a zvýšil na 5:0. Udičania pokračovali v krásnych akciách, ale Krátky, Hrebík a Chochel zahodili ďalšie šance. V 67. min Košťálov priamy kop o vlások minul šibenicu Bašovej brány. V závere sa zápas po domácich striedaniach iba dohrával, ale výsledok nezodpovedá priebehu.
n UDIČA: Bašo – M. Gašpárek , Cigánik (Crkoň), Krátky (Drblík), Harvánek, Oravec, Repáč, Martinka (Macháček), Chochel, Milák, Hrebík.
n PREJTA: Vrábel – Košťál, Dohňanský, Hric, Slivka, Trnka, Bagin, Králik, M. Bušík, Uhlík, Trtala.
n Rozhodovali Milčík, Kebísek, Švec. (VM)
VISOLAJE – ILAVA 5:0 (3:0)
n GÓLY: 2. Hybben, 4. a 9. Mišutka, 69. a 85. Sviečka (oba z 11 m).
Od úvodného hvizdu rozhodcu sa domáci s chuťou pustili do súpera. Veľmi rýchlo presvedčili súpera, že hrá s najproduktívnejším mužstvom. Neuplynulo ani desať minút a domáci viedli 3:0 po góloch Hybbena v 2. a Mišutku v 4. a v 9. min. Visolaje kontrolovali hru, a keďže hostia nič nevymysleli na skorigovanie výsledku, hralo sa do konca polčasu väčšinou v strede ihriska. V druhom polčase pokračoval nezmenený herný priebeh. Ilava sa postarala o vzruch v závere, keď jej hráči neuniesli nepriaznivý vývoj skóre a zápas pokazili ostrými faulami, za ktoré pykali dvoma penaltami. Úspešným exekútorom v 69. a v 85. min bol domáci kapitán Sviečka.
n VISOLAJE: Štrbáň – Palme, Sviečka, Dlobík, Štefanec, Rosina, Mišutka (Cíbik), Madara, Kvasnica, Hybben (Lohyňa), Mužlay.
n ILAVA: T. Cabaj – Pilát, Galko, Strapko, Calpaš, Pagáč, (Mladoš), G. Cabaj, Jakúbek (Gašpar), Šedo, Srovnal, Kňažek (Samek).
n Rozhodovali Trško, Mako, M. Sluk, 280 divákov. D. SAGAN
POV. TEPLÁ - D. MARIKOVÁ 2:1 (1:1)
n GÓLY: 10. Štefánik, 69. Voško – 32. J. Vlach.
Domáci začali tlakom, v 9. min zahodil šancu Urík a o minútu dostal Pov. Teplú do vedenia Štefánik. Hostia postupne hru vyrovnali, začali mať miernu prevahu a v 32. min J. Vlach hlavou vyrovnal. Minútu pred prestávkou Hudekova bomba tesne minula brvno Magerčiakovej brány. Hra bez vyložených šancí pokračovala aj po prestávke. V 47. min Slovákova strela skončila v Kaniakových rukách. V 65. min P. Zemančík trafil iba do rúk brankára. V 69. min po centri Bauera dal Voško víťazný gól. O štyri minúty zahodil šancu na tretí gól Kolmebus.
n POV. TEPLÁ: Magerčiak – Kolembus, Vrábel, Hrubo, Mikulec, Urík (Minarech), Šimík, Štefánik, Vozatár (Slovák), Bauer, Gardian (Voško).
n D. MARIKOVÁ: Kaniak – Revák, Seko, Melicherík, R. Vlach (Hladký), Hudek, V. Zemančík, Fico (Turičík), Brídzik, P. Zemančík, J. Vlach.
n Rozhodoval Kameník.
ADRIÁN DEMÁČEK
DULOV – PAPRADNO 1:1 (0:1)
n GÓLY: 54. Kolár - 32. Nemčík
V 12. min Mikolášov center netrafili Pavliš a Mojto. Hostia skúšali streľbu iba zdiaľky a dobrou obranou domácim veľa nedovolili. V 28. min Hromadík vyrazil Kolárovu strelu na roh a Pažitný hlavičkoval do žrde. V 32. min Suchánek vyrazil loptu pred Nemčíka – 0:1. Domáci znervózneli a v závere polčasu dvakrát Nemčík a Babiar mali dobré šance. V úvode druhého polčasu S. Trúchlik po úniku mieril do brankárových rúk. Potom neuspel Nemčík a z protiútoku sa presadil Kolár a vyrovnal. Gólová hlavička Pažitného tesne minula bránu hostí a v 70. min ten istý hráč zblízka prestrelil. Záver patril domácim, ale brána bola pre nich zakliata.
n DULOV: Suchánek – Mojto, Kováč, Mikoláš, Kolár, Prekop, Pavliš (Brnka), Slabý, Baláž, Pažitný, Vozár.
n PAPRADNO: Hromadík - Janáček, Vachalík, M. Trúchlik (Martinec), Kukučka, S. Trúchlik, Klabník, P. Trúchlik, Babiar (Strašík), Tóth, Nemčík.
n Rozhodovali Jakúbek, Petrušek.
P. PREKOP
PRUŽINA – HOROVCE 2:2 (1:0)
n GÓLY: 43. a 85. Jadroň – 50. Dubový, 57. Jaďuďa.
Hostia začali veľmi dobre a čistou, tvrdou hrou robili domácim problémy. Až v závere polčasu sa Pružinčania presadili a v 43. min ich dostal do vedenia Jadroň. Po prestávke sa hostia zlepšili a v 50. min Dubový vyrovnal na 1:1. Pružina inkasovala v 57. min druhý gól od Jaďuďu. Domáci sa s nepriaznivým stavom nezmierili, nevynútili si od rozhodcu pokutový kop, rovnako ako Horovčania na druhej strane. Nakoniec sa Pružina dočkala a po prihrávke I. Kardoša st. prekrásnou hlavičkou dal vyrovnávajúci gól Jadroň.
n PRUŽINA: Pružinský – I. Kardoš ml., J. Fabuš, Jadroň (M. Haviar), P. Kardoš, I. Kardoš st., M. Kardoš (Vician), Žilinčík, Jakubech (J. Haviar), Mikušík, A. Fabuš.
n HOROVCE: Pálka – M. Cíbik, Gašpárek, Miček, Gereg, Svorada, Janíček, M. Siekel, Prekop (Štefina), Jaďuďa, Dubový.
n Rozhodovali Klabník, Fúrik, Pavlačka. (JK)
PLEVNÍK - M. LEDNICE 0:0
V 10. min Kušnier skúšal šťastie strelou po zemi, v 15. a 20. min Butko neprekonal Petráša. V prvom polčase mali miernu prevahu domáci, ale nič z nej nevyťažili. Aj druhý polčas mali Plevníčania navrch, v 52. min M. Smataník zo skrumáže nedal. Potom mohli rozhodnúť o troch bodoch hostia, ale v 68. min Jozef Čelko a v 80. min T. Hudek pozorného T. Smataníka neprekonali.
n PLEVNÍK: T. Smataník – Marián Kremeň, Turčáni, Butko, Ligas, Ďuriš, Kamas (Kováčik), M. Smataník, Š. Tamáši, Kušnier (Miroslav Kremeň), Kucharík (Monček).
n M. LEDNICE: Petráš – L. Lednický, Ľ. Vančo, Jakub Čelko (M. Čelko), T. Hudek, Bielik, Jozef Čelko, Ďurek, Dudák, J. Košút.
n Rozhodovali Mihálik, Zvak. (PZV)
BRVNIŠTE – BELUŠA 2:4 (1:1)
n GÓLY: 39. Koreník, 87. Miniarik – 21. a 83.Jankejech, 46. Škorvánek, 70. Revák.
Domáci nastúpili na druhý jarný zápas bez brankára J. Čaplaira, ktorého nahradil J. Hároník. Hostia to využili a po jeho chybe dal v 21. min vedúci gól Jankejech. Brvnište bojovalo a jeho hráči vyrovnali v 39. min po priamom kope Koreníkom. Druhý polčas bol v znamení prevahy Beluše a z prvého útoku Škorvánek zvýšil na 1:2. Hostia prebrali taktovku a v 70. min Revák pridal tretí gól. V 83. min Jankejech po hrubej chybe brankára zvýšil na 1:4. Domáci stále bojovali o čo najlepší výsledok a v 87. min Miniarik vymietol pavučinu Stehelovej brány a znížil na 2:4.
n BRVNIŠTE: J. Hároník – Koreník, Šamaj, B. Čapliar, Holiš, Koreň, Miniarik, Ecker, Kadák (Kurnocík), Šištík (Šlesar), Čvirik (Fusko).
n BELUŠA: Stehel – Šedík, Mikušík (Chovanec), Mužlay, Topolan, Hološko, Jankejech (L. Sviečka), Sýkora, Škorvánek, Revák, Boháčik.
n Rozhodovali M. Pecuš, Cíbik, M. Mazan.

14. Prejta 17 2 2 13 13:48 8
n ZOSTAVA KOLA: Suchánek (Dulov) - Hybben (Visolaje), Mišutka (Visolaje), Nemčík (Papradno), Hrebík (Udiča), Milák (Udiča), I. Kardoš st. (Pružina), Svorada (Horovce), Jadroň (Pružina),

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 748

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 1 544 pozitívne testovaných ľudí formou PCR testov a 2 097 pozitívne testovaných antigénnymi testami.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy pred poľadovicou na území celého Trenčianskeho kraja.

Skríningové testovanie

Trenčiansky samosprávny kraj pomohol samosprávam s celoplošným skríningovým testovaním antigénovými testami, ochrannými pomôckami, priestormi stredných škôl, študentmi zdravotníckych škôl a personálom z troch krajských nemocníc.

Počas víkendu väčšina obcí v regióne otvára Mobilné odberové miesta. Sledujeme pre vás priebeh testovania aj dostupnosť odberových miest.